Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Benedykt XVI dystansuje się od wizyty Cyryla I w Polsce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cyryl I jest zadowolony z raportu MAK, natomiast papież Benedykt zachowuje dystans.

Każdy z Was pewnie zauważył, że media co chwile podają informację o słowach papieża, wytwarzając wrażenie, że Benedykt odniósł się ze sporym zapałem do wizyty Cyryla I w Polsce i podpierają się w związku z tym jego autorytetem do wzmocnienia swojej propagandy i kneblowania katolikom ust. Czy aby na pewno papież jest po stronie polskiego episkopatu, który nawet z nim nie konsultował treści dokumentu? Media pompują wypowiedź Benedykta jako bardzo pozytywną i jednoznacznie wskazująca na zadowolenie papieża z wizyty Cyryla I w Polsce. Co więc powiedział Benedykt? Papież Benedykt powiedział od siebie aż JEDNO ZDANIE! Powiedział: ”To ważne wydarzenie, które budzi nadzieję na przyszłość” – tak, aż JEDNO bardzo zdawkowe zdanie i to przy okazji niejako zupełnie innego tematu – pozdrawiania wiernych w Castel Gandolfo, powiedział to TYLKO do Polaków. Te same słowa nie padły ani po angielsku ani po niemiecku czy włosku. Papież jak widać nie dość że nie przejawił szczególnej radości z faktu wizyty Cyryla I w Polsce, to na dodatek fakt ten skomentował tylko po polsku, tak jak by nie miało to znaczenia dla reszty katolików na świecie i nie warte było podkreślenia w innych językach. Nie wydał żadnej specjalnej odezwy – nic, po prostu „przy okazji” pozdrawiania wiernych pod Castel Gandolfo jakby od niechcenia powiedział kilka dosłownie słów TYLKO do Polaków. To sporo mówi o wartości tej wizyty i takiego się bratania.

Chciałem jeszcze przypomnieć słowa Cyryla I wypowiedziane jakiś czas temu o tragedii Smoleńskiej:

„Nie do nas należy wnikanie w sens takich wydarzeń ani zapobieganie im w określonych okolicznościach. (…) Hierarcha wyraził zadowolenie, że przy badaniu przyczyn katastrofy stwierdzono ,,bardzo skuteczny mechanizm współdziałania i współpracy rosyjsko-polskiej".” Jak widać, Cyryl jest zadowolony z uległości Tuska.

Jeżeli ktokolwiek, ma dalej wątpliwości to niech się przyjrzy tej całej sforze czołowych mediów III RP, tego całego mainstreamu leżącego plackiem przed Cyrylem I. Monika Olejnik czy reszta salonowców to prawie aureole mieli nad głowami i skrzydełka im wyrosły. Prawda jest brutalna. Episkopat Polski razem z cerkwią KGB posłużyli się Panem Bogiem do kneblowania katolikom ust. Ciekawe, że wizyta ta zbiega się z okresem, w którym końca dobiegają badania Antoniego Macierewicza i jego smoleńskiej komisji. Dlaczego to wszystko się dzieje akurat teraz? Nie mógł Cyryl przyjechać przed „Smoleńskiem” lub poczekać do ostatecznego wyjaśnienia i dopiero wtedy się pojawić? Było by to znacznie bardziej taktowne i niosło mniej zamętu. Zamiast tego robi się jego desant dokładnie teraz, w tak newralgicznym momencie? Nie tak dawno jeszcze temu nie chcieli przecież wpuścić papieża do Rosji!

Nie dziwią te wszystkie media i salonowi publicyści piejący z zachwytu. W to wszystko wpisują się o zgrozo też niektórzy prawicowi / katoliccy publicyści złapani na haczyk chrystusowego pojednania, nie rozumiejący że każde zagadnienie trzeba oceniać z szerokiej perspektywy a nie jako wyrwane z kontekstu.

Aparat KGB reprezentowany przez Wladimira Michajlowicza Gundiajewa vel „Michajlow” vel „Cyryl I” pokazał jak sprytny i przemożny jest Putinowski reżim. Posłużyli się duchownym do kneblowania Polakom ust i kolejnego skłócania katolików i polskiego kościoła. Czy można było lepiej to zaplanować i rozegrać Polaków? Co o tym wszystkim powiedziałby kardynał Kominek? 

 

[EDIT] ------------------------------------------------ 

Przewodniczący episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik został zarejestrowany w aktach SB jako tajny współpracownik o pseudonimie Zefir - ujawniły wczoraj telewizyjne "Wiadomości". Dokumenty dotyczą lat 1975 - 1978. W wypowiedzi dla "Wiadomości" abp Michalik stwierdził, że nie wiedział, iż został uznany za agenta oraz żenikt nie składał mu takiej propozycji.

[EDIT] -------------------------------------------------

W przeddzień podpisania porozumienia abp Józef Michalik z wielką uprzejmością został przepytany przez stację TVN24, której czołowy dziennikarz wzywał niedawno Kościół do samorozwiązania. W długim wywiadzie padło jedno kluczowe zdanie. – Papież zna tekst? – spytał dziennikarz. – Tego nie wiem... Chyba nie, bośmy tego listu nie konsultowali – odpowiedział zaskakująco arcybiskup." 

[EDIT] ------------------------------------------------

Ks. Isakowicz-Zaleski zwrócił uwagę na wymowne znaki. Wezwanie do pojednania Polaków i Rosjan wydano na Zamku Królewskim w Warszawie, a nie w świątyni. Nie odmówiono „Ojcze nasz” z prośbą o odpuszczenie win. Nawet nie uczyniono znaku krzyża. Był to więc akt polityczny, a nie religijny.

.........................................................................

Odsyłam też do mojego poprzedniego wpisu o spuściźnie arcybiskupa Kominka i tego co mówił ten niekwestionowany autorytet oPOTRZEBNYCH WARUNKACH aby mówić o pojednaniu.

//ewidentnyoszust.nowyekran.net/post/71451,wybaczamy-i-prosimy-o-wybaczenie 

KOMENTARZE

 • @Skanderbeg 10:04:41
  "My"? Mówienie w liczbie mnogiej to relikt komuny.
 • @Ewidentny Oszust 10:07:30
  Tak jesteś ewidentny oszust zapominałeś dodać że pisowski ale to widać z twojej pis-aniny.
 • też tak sądzę ...
  wszyscy pamiętamy jak PAPIEŻ pochwalił w wielu zdaniach ojca RYDZYKA za jego walkę o wolnośc mediów ,a także prosił o błogosławieństwo dla pielgrzymów będacych na JASNEJ GÓRZE ,a tutaj macie ,takie ,,historyczne NIBY pojednanie i tylko jedno zdanie !!! ..i to bardzo enigmatyczne i wieloznaczne ,mozna je zupełnie inaczej interpretować niz chcą tego niektórzy obecni tutaj komentatorzy...porównanie tylko tych przytoczonych przeze mnie paru zdań PAPIEŻA nie wypada korzystnie dla tzw ,,POJEDNANIA" a w końcu to PAPIEŻ jest głową kosciła katolickiego w POLSCE a nie jakiś tam TW Michalik...STĄD nie wróżę żadnego wpływu tegoż pojednania na ukształtowanie polityczne w Polsce...nic się nie zmieni ,a nawet ludzie moga dostyrzec całą hipokryzję tego ,,CYRKU " tak rozdmuchanego medialnie...
 • Sugestywne Żonglowanie interpretacjami wypowiedzi wedlug poprawności
  sjonistycznego kabotynizmu. POJEDNANIE z prawosławiem moskiewskim NIE WYKLUCZA RACJONALNEJ OCENY RAPORTU MAK ani pojednania z prawosławiem i grekokatolikami "zachodnio Ukraińskimi" a nawet z "etnicznymi Litwinami" po depolonizacji.
 • @telewidzacy 10:56:00
  pojednanie dla samego pojednania ,,wymuszone" medialnie przez urzędującą postbolszewię to jest ,,HUCPA" panie kolego a nie żadne pojednanie....
 • operacja ,,sowieckich " służb ,,POJEDNANIE "
  mimo dmuchania w jej balon ze wszystkich sił przez medialnych matołów wkrotce pęknie jak zwykle mydlany balonik ,i zostanie tylko smród onucek na wiorsty dający od razu do zrozumienia kto maczał w tym brudne paluchy...
 • @val 11:01:48
  Dzięki VAL za te informacje, dodają głębi tej całej szopce. Polski Episkopat przypomina obecnie wschodnią cerkiew, która oficjalnie ma swojego zwierzchnika nie w papieżu ale we władzy.
 • @Ewidentny Oszust 11:19:33
  Już u Izy napisałam, że "pojednała się" lista moskiewska /wszystkie kwity szły do Moskwy/: z naszej strony ci, co bez swojej wiedzy i zgody, a ze strony ruskiej - ci, co wręcz przeciwnie, za swoją wiedzą i zgodą jak najbardziej. Agentura rulez. Niestety Kościołem polskim również. Strasznie smutne...
 • @KOSSOBOR 11:48:14
  a może to i dobre ,??? agentura odkrywa się tylko i jednoczy na oczach społeczeństwa w obliczu ,,absolutnej koniecznosci " ,teraz wszyscy dostrzegą iż ci którzy od lat tak wzbraniali się i oburzali na nazywanie ich kremlowska agenturą ,,są autentycznie nimi "i to jest także krok we własciwym kierunku ,ja nie uważam tak jak szanowna pani iż jest to smutne ja widzę to inaczej ,zwłaszcza że wielu ludziom mniej zorientowanym a jednak mającym wpływ na zycie polityczne wiele się w tej sutuacji dawniejszych wydarzeń objawia w zupełnie innym świetle ...ta obecna sytuacja jest korzystna dla partii tych bardziej patriotycznych ,oni nie mu8szą nic obecnie zbytnio robić,wydarzenia same dla nich pracują...
 • Co NAPRAWDĘ powiedział Benedykt XVI
  "„Witam Polaków! W tych dniach gościem Kościoła prawosławnego w Polsce jest Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I. Serdecznie pozdrawiam Jego Świątobliwość oraz wszystkich wiernych prawosławnych. Program tej wizyty obejmował również spotkania z biskupami katolickimi i wspólną deklarację o woli budowania braterskiej jedności i współpracy naszych Kościołów na rzecz krzewienia ewangelicznych wartości we współczesnym świecie, w duchu tej samej wiary w Jezusa Chrystusa. Jest to ważne wydarzenie, które budzi nadzieję na przyszłość. Jego owoce zawierzam łaskawości Maryi, wypraszając Boże błogosławieństwo. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”
  http://www.radiovaticana.org/polski/Articolo.asp?c=614142

  Oszukiwać też trzeba umieć, proszę Ewidentnego Oszusta. Tym razem się nie udało...
 • @val 11:58:28
  Dobro partii dobrem narodu??? A g...o! Sorry.
 • @KOSSOBOR 12:23:43
  pani jak zwykle nic nie rozumie ,ale sądząc po tym co pani tutaj produkuje to całkowicie zrozumiałe...anarchia nie przejdzie..
 • @indris 12:23:02
  tak..tak coś niewiele nasze media nagłosniły to papieskie przesłanie...bardzo dziwne ,a powinno być przytaczane co najmniej kilka razy dziennie przez te trzy dni wizyty agenta CYRYLA u agenta MICHALIKA...coś tutaj śmierdzi...
 • @KOSSOBOR 12:23:43
  a tak przy okazji chciałem zapytać to szanowna pani jest za zmywakiem w NEW YORKU czy za wyrębem tajgi na KOŁYMIE ???
 • @indris 12:23:02
  Wszystko się zgadza, niczego nie przeinaczyłem. Napisałem, że jedyną refleksją jaką miał do przekazania było własnie cytowane zdanie: "To ważne wydarzenie, które budzi nadzieję na przyszłość" - całą reszta to nie jest przecież refleksja tylko opis wydarzenia. Radzę czytać ze zrozumieniem, chyba że masz od góry zaplanowaną tezę i wszystko chcesz do niej dopasować, wtedy nic już nie poradzę.
 • Val - Kossobor
  A co wy się tak kłócicie, przecież mówicie podobne rzeczy?
 • @grzesiekZ 12:53:03
  O czym Ty piszesz, jakie naprawienie stosunków z Rosjanami, przecież przeciętny Polak nie ma nic do swojego odpowiednika w Rosji. Polska rusofobia nigdy nie dotyczyła rosyjskiego narodu tylko ich krwiożerczej władzy. Ja osobiście całkowicie się identyfikuje z biednymi Rosjanami żyjącymi w tym KGBowskim aparacie opresji który wysadza bloki z ludźmi w biały dzień. Tu nie trzeba niczego naprawiać, to jest jakaś farsa.
 • Suwerenna... poddańczość.
  Słusznie zwracasz uwagę na te sprawy gdyż, dokument został podpisany bez oficjalnej zgody papieża.

  Pochwalne peany nawet tu na NE wygłaszane przez niegłupich skądinąd blogerów/blogerki na cześć tego delikatnie mówiąc politycznego pisma są zadziwiające.

  Decyzja hierarchów jest może i suwerenna ale i.... poddańcza wobec Rosji.

  W mojej ocenie
  Świadczy o tym, że kościelne lobby byłych agentów PRL w POLSKIM KRK jest nadal silne.

  Podkreślam. W latach 89 nie istniała żadna siła polityczna która mogła powstrzymać proces rozliczenia komunistycznych bandytów obciążonych zbrodniami ludobójstwa. Ta siła tkwiła jedynie w kościele i jego agentach. Rezygnacja z zadośćuczynienia i odkupienia win na rzecz pozorów "miłosierdzia" ale praktyce " wolności" /materialnej/ i zwrotu majątku miał niby umocnić wpływ Polskiego KRK. W praktyce jednak szczodre owoce materializmu okazały się przewrotne i dla kościoła skutki będą srogie.

  Ta fałszywa intencja jest dzisiaj przyczynkiem do upadku i państwa i cierpienia kościoła. Zdrajcy nie mogą szukać opieki w kościele ...mogą sobie wyjechać na misję do Afganistanu, Syrii czy Pakistanu... i niech ich Pan ma w swojej opiece.

  Jestem przekonany , że wszyscy poradzimy sobie z tym dramatycznym problemem tylko cena będzie znacznie wyższa niż gdyby sprawy przeprowadzono po prostu uczciwie i przede wszystkim jawnie.


  Prawda nas wyzwoli...w prawdzie nie ma lukru, są tylko prawdziwi.
 • @jax 13:00:13
  ot ,proste to i mądre i nic dodawać nie trzeba,a PRAWDA już nas wyzwala...jej wrogom szambo wybiło...
 • @val 13:05:47
  szambem to ci z ust wali.

  A co do słów Papierza. Fajnie by było by nasz Kościół działał samodzielnie, suwerennie. Fajnie by byłoby decyzje dotyczące naszego Kościoła zapadały u nas w Polsce a nie w obcym kraju.
  Gęby pełne patriotyzmu a tak wielką wagę przywiązują do słów faszysty z obcego kraju.
 • @grzesiekZ 13:13:02
  Tylko że kibic to nie jet typowy Polak czy Rosjanin, to reprezentant specyficznej grupy targanej czasem różnymi sportowymi emocjami żerującymi często na problematycznej historii.
 • @grzesiekZ 12:53:03
  Co do Afganistanu to się całkowicie zgadzam. Niestety PiS zdaje się czasem zachowywać jak by był chłopcem na posyłki Masonerii. W Afganistanie Taliban praktycznie zlikwidował produkcję heroiny, po najechaniu Amerykanów produkcja wzrosła 500% albo i więcej. Lemingi są również i po naszej stronie.
 • @Ewidentny Oszust 13:26:13
  Papież jak widać nie dość że nie przejawił szczególnej radości z faktu wizyty Cyryla I w Polsce, to na dodatek fakt ten skomentował tylko po polsku, tak jak by nie miało to znaczenia dla reszty katolików na świecie i nie warte było podkreślenia w innych językach. //

  Nie bądźmy megalomanami, jak chodzi o resztę katolików.
  Papież to nie radio, by miał osobiście komentować wszelkie wydarzenia we wszystkich językach.

  Profanujecie akt, który jest duchowy, nie polityczny.
 • @circ 14:15:41
  hi..hi...ale ojca RYDZYKA wsparł w jego walce o WOLNE MEDIA w Polsce i to w kilku długich zdaniach w swoim przesłaniu które poszło na CAŁY ŚWIAT...tak że tutaj trochę się mijasz z prawdą...
 • @Andrzejek 13:19:01
  ja nie z tych ,coś ci się pomyliło ,bo to że Papież pisze się przez ...ż... to wiedzą wszyscy...ale nie szambonurki
 • @Ewidentny Oszust 13:26:13
  Ty szybko uzupelnij tekst o to co wrzucił @indris!!!
  Dopiero to :
  ...// W tych dniach gościem Kościoła prawosławnego w Polsce jest Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I. //...
  oraz to :
  ...// Program tej wizyty obejmował RÓWNIEŻ (!) spotkania z biskupami katolickimi i wspólną deklarację ....//....
  stanowi zdystansowanie się Watykanu od wizyty !
  W/g Watykanu było to spotkanie PRZY OKAZJI wizyty pasterskiej w swoim
  kościele ! Kurtuazja rozdmuchana medialnie, nic nie wnosząca, nic nie rozwiązująca w kontaktach między kościołami.
 • @Ewidentny Oszust 12:54:57
  CAŁY tekst papieża był poświęcony wizycie Cyryla w Polsce. Przedstawienie go jako "dystansowanie się" jest oszustwem.
 • @@@
  Cytuję za "Niezależną" :
  Ks. Isakowicz-Zaleski zwrócił uwagę na wymowne znaki. Wezwanie do pojednania Polaków i Rosjan wydano na Zamku Królewskim w Warszawie, a nie w świątyni. Nie odmówiono „Ojcze nasz” z prośbą o odpuszczenie win. Nawet nie uczyniono znaku krzyża. Był to więc akt polityczny, a nie religijny. Episkopat nie chce mieszać Boga do tej imprezy w przekazie medialnym.
 • @grzesiekZ 14:09:15
  Wiernopoddańczy stosunek Polski do USA. Przypomnijmy najpierw kto zakładał USA - założyli je masoni, którzy nawet w armii angielskiej mieli tyle wpływów by sabotować własne działa aby armia angielska nie wygrała z USA - tą nową Atlantydą masonerii. Polska niepodzielnie od II wojny światowej zarządzana jest przez sekciarzy z pod znaku oka w trójkącie. Raz przez ryt francuski raz przez szkocki, raz rządzą nami bolszewicy raz masoni izraelsko amerykańscy - teraz już chyba rozumiecie dlaczego Polska raz była na klęczkach przed Moskwą a potem przed USA?

  Co do tworzenia wrogości to odpowiada za nią Episkopat Polski idąc na układ tej hucpy. To jak wsadzanie kija w mrowisko by akurat teraz i w takiej formie wysyłać tutaj człowieka, który był bardzo zadowolony ze współpracy polsko rosyjskiej przy Smoleńsku. Nie ma się co dziwić że ludziom się nóż w kieszeni otwiera jak im plują w twarz.
 • @circ 14:15:41
  Akt faktycznie duchowy - uwalanie ducha tego narodu przez używanie Pana Boga do załatwiania polityki i kneblowania ludziom ust. Jak bardzo trzeba być naiwnym?
 • @circ 14:15:41
  http://circ.nowyekran.pl/post/71504,ks-chrostowski-o-pojednaniu-z-prawoslawiem#comment_582771
 • Autor
  Świetna analiza jedynego zdania w tej sprawie.
  Takie komentarze lubię :
  "Episkopat przypomina obecnie wschodnią cerkiew, która oficjalnie ma swojego zwierzchnika nie w papieżu ale we władzy."
  Odwaga jest cnotą.
 • @cyborg59 14:39:16
  Kurtuazja kurtuazją ale jej logila jest taka:

  http://niepoprawni.pl/blog/164/zamach-zalozycielski-zwiazku-europejskiego

  http://www.goodreads.com/book/show/6922826-unia-sowiecka-czy-zwi-zek-europejski
 • Dla autora.
  Odwaga – zarzucenie tchórzostwa stanowiło największą – oprócz oskarżenia o wiarołomstwo – zniewagę.
 • @tfur-ja 18:40:02
  Dzięki ! Bardzo dobry tekst (oparty na bardzo dobrym źródle).
  Wystarczyło popatrzyć na ręce dostojników kościoła; zaciśniete na udach jak w poczekalni u dentysty.
  Podałeś szersze spojrzenie, mnie chodzilo o to że Papież jasno daje do
  zrozumienia, poprzez opis sytuacji . Niestety trzeba ludziom czytać to co
  zostało napisane, dzielić na zdania proste.
 • @Skanderbeg 19:32:50
  Odsyłam do swojego statusu, gdzie wyraźnie jest napisane:"Ewidentny Oszust - Opis oczekuje na akceptacje Prezesa ..." a to oznacza że przestałem uważać prezesa Kaczyńskiego za wybawce naszego polskiego narodu, jestem zdystansowany i oczekuje nowego prezesa albo PiSu albo jakiejś nowej formacji politycznej na prawo od Rio Grande.

  Co do ojca Rydzyka to również jestem do niego zdystansowany.

  Coś jeszcze?
 • Nie jest najlepszym pomysłem...
  ...umieszczanie na czołówce oszustw. Każdy może sprawdzić CO popwidział Benedykt XVI do Polaków.
 • @Ewidentny Oszust 20:31:14
  Ewidentny Oszust:
  ".......przestałem uważać prezesa Kaczyńskiego za wybawce naszego
  polskiego narodu, jestem zdystansowany i oczekuje nowego prezesa albo
  PiSu albo jakiejś nowej formacji politycznej na prawo od Rio Grande.
  Co do ojca Rydzyka to również jestem do niego zdystansowany.
  Coś jeszcze?"
  =========================================

  "nowej formacji politycznej na prawo od Rio Grande" ???

  a może formacji dającej w Ryjo za Grandę czyli za afery ???:))))


  A jaki jest twój STOSUNEK do POderastów, PSL, SP, SLD

  Gold-Tuska , Krula-Bula i Ziobra ???:))))
 • PAPIEŻ PRAWIDŁOWO OCENIŁ POLITYCZNE WĄCHANIE SIĘ "ZEFIRA" Z CYRYLEM ?:))))
  Ewidentny Oszust:

  "Benedykt XVI dystansuje się od wizyty Cyryla I w Polsce......
  .............................
  Czy aby na pewno papież jest po stronie polskiego episkopatu, który nawet
  z nim nie konsultował treści dokumentu? Media pompują wypowiedź
  Benedykta jako bardzo pozytywną i jednoznacznie wskazująca na zadowolenie
  papieża z wizyty Cyryla I w Polsce.

  Co więc powiedział Benedykt? Papież Benedykt powiedział od siebie aż
  JEDNO ZDANIE! Powiedział: ”To ważne wydarzenie, które budzi nadzieję
  na przyszłość” – tak, aż JEDNO bardzo zdawkowe zdanie i to przy okazji
  niejako zupełnie innego tematu – pozdrawiania wiernych w Castel Gandolfo,

  powiedział to TYLKO do Polaków. Te same słowa nie padły ani po angielsku
  ani po niemiecku czy włosku. Papież jak widać nie dość że nie przejawił
  szczególnej radości z faktu wizyty Cyryla I w Polsce, to na dodatek fakt ten
  skomentował tylko po polsku, tak jak by nie miało to znaczenia dla reszty

  katolików na świecie i nie warte było podkreślenia w innych językach. Nie
  wydał żadnej specjalnej odezwy – nic, po prostu „przy okazji” pozdrawiania
  wiernych pod Castel Gandolfo jakby od niechcenia powiedział kilka dosłownie
  słów TYLKO do Polaków. To sporo mówi o wartości tej wizyty i takiego się
  bratania............."

  =============================================

  Jeżeli to wszystko jest prawdą to oznacza, że Papież

  prawidłowo ocenił bratanie się tych dwóch agentów komuny

  (na rozkaz putina i tuska) zwłaszcza, że został on w sposób

  arogancki potraktowany przez Michalika,

  który nawet nie przesłał Papieżowi do zaakceptowania

  tekstu tego "Wspólnego Przesłania".

  Przyszłość pokaże ile warte było to polityczne

  demonstrowanie "jedności" obu kosciołów opanowanych

  przez postkomunistyczną agenturę.-

  no i to szczekanie pro-POleszewickich łże-mediów :))
 • @Zbigniew-Grzymski 21:48:46
  "nowej formacji politycznej na prawo od Rio Grande" ???
  a może formacji dającej w Ryjo za Grandę czyli za afery ???:))))
  --------------------
  Tak, ZDECYDOWANIE! Niech zapłoną pochodnie :D
  --------------------
  A jaki jest twój STOSUNEK do POderastów, PSL, SP, SLD
  Gold-Tuska , Krula-Bula i Ziobra ???:))))
  --------------------
  Rozstrzelać cały okrągły stół i sterującą tym wszystkim masonerie. Jest tylu baranów w PiSie uważających że masoneria może być też "patriotyczna" że mnie się flaki wywalają, a po tym jak cały sejm - każda partia podpisała nową ustawę o szczepionkach, to najchętniej wziąłbym ich wszystkich za zakładników i każdego zaszczepił tym syfem z przed 2 lat co się Kopacz chwaliła, że zamówiła i Polacy są bezpieczni, a potem jak na internecie pojawiły się doniesienia że te szczepionki zabijają - udawała głupa zgrywając obrońcę Polski przed szczepionkami. Mam ich wszystkich dosyć od lewa do prawa.
 • @indris 14:46:46
  Obawiam się, że nie ma Pan/i racji.

  1. //CAŁY tekst papieża ...// – czyli [jak sądzę] Modlitwa na Anioł Pański z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, transmitowana z Castel Gandolfo, pt. 'Benedykt XVI: Angelus, 19.08.2012 | TV Trwam / CTV' (dostępna jest na YT) oraz RM

  link: {http://www.radiomaryja.pl/kosciol/aniol-panski-z-ojcem-swietym-benedyktem-xvi-107/}

  2. //dystansuje się ...// – nie jest może najszczęśliwszym określeniem, ale zaraz... oszustwem?

  P.s.

  Przecież media zadały sobie wiele 'troski' o to, by wszyscy mniej zorientowani, byli wyczuleni na wydarzenie związane z "POJEDNANIEM"(?)
  To jest oszustwo i propaganda, którą Ojciec Święty sprowadził (po polsku, w 7 /słownie: siedmiu/ zdaniach!) do wymiaru teologicznego. DICTUM SAPIENTI SAT (EST).
  .
 • "papież Benedykt zachowuje dystans".
  No cóż.. sowieciarze maja zadane atak na Kościół Katolicki to chwytają się nawet takie głupkowatej dezinformacji.
 • .
  Świetna notka. Polecam także
  http://niepoprawni.pl/blog/287/krajobraz-po-pojednaniu
  a szczegolnie komentarze pod nią zamieszczone.
 • @konserwatystka 23:17:47
  Piszesz tak o panu Michaliku?
  Przeciez przyznal się, że tekstu nie konsultowali:) I jak to okreslił "reszta jest w rękach polityków"
 • O rany, ale wysyp!
  Kto nie z nami, kto nie kocha batiuszkę prezydieńta i wielikowo naroda, hm, sowieckowo?, a może ruskowo?, a może poprostu moskalo. To faszysta, pisiak i co tam jeszcze.

  NE powoli zaczyna dołączać do salonu.
 • -----noże w plecy -zadane Polsce
  Dwudziesty trzeci raz Kościół katolicki wbił Polscenóż w plecy na sejmie niemym w 1717 r.Zdetronizowanemu Augustowi II w roku 1709

  pomogły powrócić na tron Rosja i Kościół  Dążąc do zaprowadzenia rządów absolutnych, Niemiec w roku 1713 wprowadził do Polski wojska saskie, które poczynały sobie jak w kraju okupowanym. Gdy Sasi zamordowali kilku szlachciców, wybuchła wojna domowa – szlachta zawiązała konfederację tarnogrodzką przeciw królowi. Konfederaci nie zgodzili się na

  mediację nuncjusza papieskiego, pamiętając, kto Niemca posadził na tronie i popierał nawet po detronizacji.

  Wobec tego biskup Szaniawski i hetman Pociej wystąpili z propozycją mediacji... cara Piotra I. Poszło łatwo, bo kanclerzem był wówczas Jan Szembek, płatny agent Rosji, senatowi przewodniczył jego brat prymas Krzysztof, a podkanclerzym był biskup de Alten Bokum (patrz: „Zdrajcy w sutannach”).

  Rosja, oczywiście, wprowadziła swoje wojska do Polski, a gen. Dołgoruki narzucił porozumienie. Pod rosyjskimi bagnetami odbył się sejm, na którym nikogo nie dopuszczono do głosu, stąd nazwa: sejm niemy.

  Głosowano wcześniej uzgodnione ustawy. Kościół w porozumieniu z Rosją uzyskał, co tylko chciał. Przede wszystkim innowiercom zakazano publicznego odprawiania nabożeństw ewangelickich i prawosławnych.

  Wymusiło to zamykanie kościołów ewangelickich, a cerkwie przejmowali unici. Rosja i Niemcy godziły się na szykany względem własnych braci w wierze, gdyż był to zawsze konieczny wymóg Kościoła w zamian za zdradę i osłabienie Polski – utrzymanie silnego katolicyzmu było priorytetem, skutkiem zaś – zawsze słabe państwo.

  Saskie wojska musiały być z Polski wycofane, urzędy mogli sprawować tylko Polacy, ograniczono władzę

  hetmanów. Rosja poczuła się zwolniona z zobowiązania oddania Polsce zdobytych na Szwedach Inflant,

  co zagwarantowała w traktacie narewskim. Czyli na udziale w III wojnie północnej, i to w zwycięskiej

  koalicji, Polska nie zyskała nic, poza ruiną kraju i utratą suwerenności. Na sejmie biskup Łubieński spowodował

  ograniczenie liczebności wojska polskiego maksymalnie do 18 tys. w Koronie i 6 tys. na Litwie. Uchwalono jednak tak niskie porcje żołnierskie, że starczało zaledwie dla 12 tys. wojska. Jak to się miało do ponadstutysięcznych armii sąsiadów, przyszłych zaborców? W ten sposób ukrócono żądania szlachty, by Kościół płacił podatki na obronę Polski. Kraj był zniszczony licznymi wojnami i zarazami. Kwitły jedynie ogromne majątki biskupie i zakonne. Zdrajcy w sutannach rozwiązali problem wraz z polskim wojskiem.

  Polska zastała przez nich rozbrojona i rzucona na łup zaborcom!

  Gwarantem ustaw sejmowych uchwalonych na życzenie biskupów została Rosja i w ten sposób z Polski zrobiono rosyjski protektorat.

  Tak Kościół przyczynił się do utraty przez Polskę suwerenności i rzucenia jej w szpony Rosji!

  Dołgoruki został pierwszym ambasadorem, a właściwie wielkorządcą Rosji w Polsce. „Osiągnięcia” sejmu

  niemego są porównywalne w skutkach do sejmów rozbiorowych.  Dwudziesty czwarty raz Kościół wbił Polsce nóż w plecy, gwałcąc elekcję (kolejną, już czwartą!) w 1733 r. Na tej elekcji wybrano niemal jednogłośnie Stanisława Leszczyńskiego. Znany z tolerancji, do tego teść Ludwika XV, był dla Kościoła nie do przyjęcia. Wojska rosyjskie znów weszły do Polski, a do ich obozu przybyli biskupi

  Lipski i Hozjusz. Lipski pod rosyjskimi bagnetami „przeprowadził elekcję” w obecności zaledwie garstki szlachty. Było ich tylu, że nazwano ją „elekcją w grochowskiej karczmie”. Hozjusz ogłosił królem Augusta III. Żaden z biskupów nie miał do tego prawa.

  Ponieważ na sejmie konwokacyjnym podjęto uchwałę wykluczającą z elekcji cudzoziemca i usankcjonowano

  ją przysięgą, kardynał Albani – protektor Polski w Rzymie – załatwił błyskawiczne unieważnienie przysięgi sejmu polskiego!

  Już wtedy współpraca papieży z prawosławną Rosją przeciw katolickiej Polsce kwitła (Kościół zawsze trzymał z silniejszymi, nieważne – car czy Hitler). „Elekcja” ta była bezprawiem i naruszeniem suwerenności Polski, bo odbyta pod rosyjskimi bagnetami nie była ani wolna, ani suwerenna. Widać, jak Kościół traktował niepodległość Polski: miał ją po prostu gdzieś.

  Wybuchła wojna domowa, wojska rosyjskie wyparły Leszczyńskiego, łupiąc przy okazji Polskę, a niemieckiego

  uzurpatora koronował biskup Lipski. Insygnia wydał zdrajcom ich kustosz, podwładny biskupa Lipskiego, proboszcz katedry Komorowski. Zapłacono mu sowicie: papież na prośbę Niemców i Rosji nagrodził go złotodajnym arcybiskupstwem gnieźnieńskim z pyszną godnością prymasa Polski.

  Uzurpator przystąpił do pacyfikacji przeciwników: przekupstwo, kwaterunki wojsk, rabunki, kontrybucje,

  kryminalne porwania – to były środki zaprowadzania wygodnego Kościołowi porządku i „nieskrępowanego

  wyznawania wiary”.

  Wszystko bagnetami sprowadzonych do Polski wojsk saskich (luterańskich) i rosyjskich (prawosławnych)!

  August III na łapówki wydał astronomiczną sumę ok. 8 milionów talarów! Szybko to sobie odbił w dwójnasób na Polakach.  Po raz dwudziesty piąty Kościół wbił nóż w plecy Polsce w roku 1767, pomagając Rosji zmontować

  konfederację radomską, aby obalić reformy Stanisława Augusta. Dążąc do powstrzymania reformatorskich poczynań króla, ambasador Repnin postanowił wykorzystać tępotę katolickich fanatyków, kołtunów szlacheckich wychowanych przez jezuitów. Wywołał sprawę równouprawnienia innowierczej szlachty.

  Trafił w dziesiątkę. Za rosyjskie pieniądze zawiązano dwie konfederacje innowierców. Ten sam Repnin podpuścił zdrajców nuncjusza i biskupów. Ci użyli księży oraz jezuitów do poszczucia z ambon katolickich fanatyków, którzy „w odpowiedzi” na te konfederacje, zawiązali katolicką konfederację radomską.

  Znowu krążyło rosyjskie złoto. Skaczące sobie do oczu konfederacje, katolicka i innowiercze, kotłowały się w... przedpokojach ambasady rosyjskiej. Ogłupienie zapierające dech w piersiach. Oszalałych z nienawiści katolickich

  fanatyków Kościół podszczuwał poparciem samego papieża poprzez nuncjusza Duriniego oraz propagandą z ambon. Przywódcami fanatyków byli biskupi: niebywały warchoł Sołtyk (na sejmie komenderował tłumem

  rozwścieczonej szlachty), Załuski i Krasiński. Repnin obiecywał im detronizację króla i... niedopuszczenie

  do równouprawnienia innowierców.

  W tej iście makiawelistycznej intrydze pomagał Repninowi ksiądz Podoski – ostatni łotr, cynik i Płatny Zdrajca, Pachołek Rosji. Na czele konfederacji radomskiej Repnin postawił księcia Karola Radziwiłła „Panie Kochanku”.

  Francuz, gen. Dumouriez tak określił tego katolickiego fanatyka, wychowanka jezuitów: „Najbogatszy

  pan w Polsce, ale głupie bydlę”. Toteż nietrudno było Repninowi wystawić całą tę zgraję oczadziałych

  kadzidłem wychowanków jezuitów, kołtunów szlacheckich, do wiatru.

  Na „sejmie repninowskim” w 1768 roku podpisano traktat z Rosją. Szlachcie prawosławnej i ewangelickiej

  przyznano pełnię praw politycznych, Rosja ponownie stała się gwarantem „praw kardynalnych”, w tym liberum veto i wolnej elekcji. Przywrócono rosyjski protektorat nad Polską. Podoskiemu za zdradę zapłacono nie tylko złotem, ale i godnością prymasa Polski – na prośbę Rosji obdarzył go nią papież, wbrew protestom króla Polski.

  Zdrajca biskup Sołtyk żalił się w czasie sejmu w liście do kumpla w sutannie Podoskiego: „Zawiedzeni

  zostaliśmy, jak ptaszęta na lep wzięte. Chcieliśmy wzmocnić wolność, a staliśmy się niewolnikami”. Wkrótce

  pojechał kibitką do Kaługi, gdzie na zesłaniu spędził pięć lat. Prorok?...

  Tak to kolejny raz Kościół uniemożliwił reformy w Polsce (patrz: nóż 11, 15 i 20), pomagając przy tym

  prawosławnej Rosji. To te „zasługi Kościoła dla Polski”.  Po raz dwudziesty szósty Kościół katolicki wbił nóż w plecy Polsce, doprowadzając do wybuchu

  konfederacji barskiej w 1768 roku.

  Po równouprawnieniu innowierców kler przystąpił do kontrataku, chcąc je cofnąć. Papież Klemens XIV polecił nuncjuszowi Duriniemu napomnieć biskupów, „(...) że są w pierwszym rzędzie katolikami, a dopiero potem Polakami”. Nuncjusz użył jezuitów i ambon do zaciekłej akcji propagandowej, skierowanej przeciwko Rosji, która równouprawnienie przeforsowała. Wykorzystał powszechne oburzenie wywiezieniem przez Repnina do Kaługi czterech senatorów, w tym biskupów Sołtyka i Załuskiego. Prawą ręką Duriniego był biskup Krasiński, który został przywódcą konfederacji barskiej. Duchowym jej patronem był „ksiądz Marek” Jandołowicz.

  Ta nieprzytomna ruchawka katolickich fanatyków w ciągu pięciu lat zrujnowała i wykrwawiła kraj, stała się bezpośrednią przyczyną I rozbioru i pozbawiła Polskę możliwości oporu.

  Chaos był taki, że przez pięć lat nie mógł zebrać się sejm! Powstanie chłopskie („koliszczyzna”) spustoszyło Ukrainę. Powstańcy wyrżnęli ok. 200 tys. Polaków i Żydów, nikt nie liczył ofiar odwetowego ludobójstwa.

  Durini został z Polski odwołany na żądanie Rosji. Jak pisze prof. Łukasz Kurdybacha, rola nuncjusza papieskiego Duriniego w rozpętaniu tej wojny domowej nie została do końca odkryta. Następca Duriniego, Garampi, nawiązał ponownie bliską współpracę z Rosją. Oczywiście, przeciwko Polsce, a raczej tego, co z niej zostało...

  Cdn. LUX VERITATIS
 • @konserwatystka 23:17:47
  Zdecydowanie powinnaś zmienić nick z "konserwatystka" na "konserwa" - bardziej by Ci pasowało ;)
 • @ninanonimowa 00:09:06
  Kacapska idiotko tych twoich bzdur, kłamstw i półprawd

  nikt z Polaków nie czyta !!:)))
 • @Zbigniew-Grzymski 01:06:03
  No i co mam z nią zrobić [ninanonimowa], skasować, zbanować? Niestety tego typu drażliwe wpisy jak mój często się koniec końców stają miejscem wylewania wszelakich pomyj na KK - słusznych i niesłusznych. Tak źle i tak niedobrze :\
 • @ninanonimowa 00:09:06
  Kilka Twoich uwag jest słusznych. Ale :

  >"(Kościół zawsze trzymał z silniejszymi, nieważne – car czy Hitler)."

  jest niesmacznym przegięciem pały. Spróbuję na ten temat przytoczyć teksty dokumentów dowodzących wprost przeciwnej sytuacji.

  Szkoda że nie wspomniałaś jak polscy współcześni biskupi po gremialnej wizycie w Brukseli stali się nagle zwolennikami Anszlusu i czynnikiem mocno ogłupiającym Polaków przed głosowaniem akcesyjnym.
 • Ten tekst powinien zostać wyemitowany przez "Radio Erewań"
  Papież ”dystansuje się od wizyty Cyryla I w Polsce", mówiąc: "To ważne wydarzenie, które budzi nadzieję na przyszłość” .
  Brawo!
  Widzę, że zwolennikom tezy, że Ruskie ubiły nam Prezydenta już zupełnie mózg się zlasował od nadmiaru emocji.
  Jeśli zaś mowa o "kneblowania katolikom ust", to ja jako katolik dostrzegam dwa typy reakcji: władz, która po prostu olewa sprawę i oszołomów, którzy kiepskie poszlaki nazywają dowodami, a na każdego kto wyraża wątpliwości wylewają pomyje (po tym komentarzu także się takowych spodziewam). Którą z tych dwóch postaw nazwalibyście "kneblowaniem ust"?
 • --------- a kto ??? namówił Polaków -do wejścia do UE ?????
  --------PRZEDWOJENNY ROCZNIK STATYSTYCZNY -------
  ---oświecony lud boży ,który -/ miał świadomość działań kleru /-----


  23,1% mieszkańców Polski w 1931 r. nie umiało czytać ani pisać. W województwie śląskim było jedynie 1,5% analfabetów, w Warszawie – 10%, za to w województwach poleskim i wołyńskim prawie połowa. Mimo wprowadzenia już w 1919 r. obowiązkowej edukacji (siedmioletnia szkoła powszechna) problemu analfabetyzmu – w skali całego kraju – nie udało się rozwiązać do wybuchu wojny. Zgodnie z danymi statystycznymi, od wprowadzenia w 1932 r. tzw. jędrzejewiczowskiej reformy szkolnictwa do roku szkolnego 1938/1939 poza obowiązkiem szkolnym pozostawało – w zależności od roku – od 9,4 do 11,7% dzieci w wieku 7-13 lat (ok. 0,5 mln). W województwie wołyńskim w roku szkolnym 1937/1938 obowiązek szkolny obejmował 71,6% dzieci, w tym 62,3% siedmiolatków i 49,9% 13-latków.
  Do ok. 10% w skali kraju uczniów niezapisanych do szkoły Marian Falski, w latach 30. pracownik Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, doliczał jeszcze 10% zapisanych, ale niepodejmujących nauki lub przerywających ją w czasie roku.
  Choć szkoła powszechna dla dzieci kończących na niej naukę była siedmioletnia, to z powodu braku nauczycieli i pomieszczeń (szkoły organizowano bardzo często w wynajętych izbach chłopskich) w wielu wsiach realizowano jedynie program czterech klas. Ich ukończenie nie dawało prawa kontynuowania nauki w gimnazjum. Do wybuchu wojny nie rozwiązano problemu bazy lokalowej szkół powszechnych, nowych obiektów budowano niewiele, za to przyrost naturalny był bardzo wysoki (problem braku lokali rozwiązano dopiero po II wojnie światowej, m.in. z pomocą akcji „Tysiąc Szkół na Tysiąclecie”).
 • --------Grzymski
  --Rosjanie przez cały okres OKUPOWANIA Polski -umieścili w niej SETKI tyś . ŚPIOCHÓW !!! szczególnie !!! w środowiskach / patriotycznych - kościelnych -energetyka / ---nie jesteś jednym z nich ?????
 • kolejna gospodarska wizyta ..kto następny
  Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej


  2010.08.30
  2 września 2010 r. w Warszawie z wizytą przebywał Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, Siergiej Ławrow. Zasadniczym elementem jego pobytu w Warszawie był udział w dorocznej w Naradzie Ambasadorów RP. Minister Ławrow wraz z Ministrem Sikorskim, był mówcą panelu głównego narady: „Nowa era stosunków Polska-Rosja”.

  W trakcie wizyty Ministra Ławrowa w Polsce odbyła się rozmowa ministrów w „cztery oczy” oraz rozmowy plenarne obu delegacji, podczas których omówione zostały kwestie relacji dwustronnych, a także stosunków Rosji z Unią Europejską.

  Piotr Paszkowski
  Rzecznik Prasowy.....

  a teraz CYRYL odebrał pokłony i pytanie czy oficjalne przekazanie władzy ROSJANOM odbędzie się z taką pompą jak OLIMPIADA czy zupełnie po cichutku.A mnie głupiemu wydawało się że POLSKA jest członkiem NATO ale POLSKA jest na-to jak zwykle za głupia.
 • @ninanonimowa 06:32:14
  grzymski to pewnie nie ale ty ....to tak
 • @Ewidentny Oszust 01:29:05
  "@Zbigniew-Grzymski 01:06:03
  No i co mam z nią zrobić [ninanonimowa], skasować, zbanować? Niestety
  tego typu drażliwe wpisy jak mój często się koniec końców stają miejscem
  wylewania wszelakich pomyj na KK - słusznych i niesłusznych. Tak źle i tak
  niedobrze :\"

  ===================================================

  Proponuje tą czerwoną, kacapską zarazę (ninanonimowa i inni ) - na

  rozkaz ludobójcy putina uprawiającą perfidną maskirowkę ogłupiającą

  Polaków - po prostu kasować !

  Kacapy nie mają żadnych skrupułów w mordowaniu Polaków i w

  kasowaniu prawdy o swojej obecnej zabójczej dla Polski POlityce

  i prawdy o Polskiej Historii !!!! - Wystarczy wejść na POrtale GWna,

  Onetu, POlityki itp.  PS

  Ta "maskirowszczykowa" zatwardziała, zakapiorska

  rosyjska agentura zalewa wszystkie polskie portale i fora !!

  Jest tego badziewia niestety od 2 do 4 milionów - polskojęzycznych

  100 % rosjan - potomków bandyckich, sowieckich okupantów od 1945

  roku okupujących Polskę wspólnie z ruskimi żydami !!!

  Mówią po polsku tak jak my Polacy ale myślą tak jak putin i KGB,

  dla zmyłki często zaprzeczając sobie samym, udając polskich

  patriotów albo skrajnych parawicowców.

  Ta sfołocz romnaża się na NE i innych forach jak pluskwy !!!

  Ta "ninanonimowa" do tego kpi z Polaków dając swoim nickiem

  bezczelnie do zrozumienia, że jest kacapską sfołczą !!!


  PS

  Kiedy wreszcie doczekamy się dużego Prawdziwie Polskiego Portalu,

  na którym Prawdziwi, Autentyczni Polacy - nie będą musieli marnować

  energii na opędzanie się od żydokomuszej, rosyjskiej i niemieckiej

  agentury podszywającej się pod Polaków - i zajmą się wyłącznie dyskusją

  o tym jak ochraniać i jak ratować mordowaną przez obcych agentów na

  wszystkich frontach Polskę !!!
 • @Zbigniew-Grzymski 09:34:19
  Coś takiego jak "prawdziwy Polak" raczej nie istnieje, tak samo jak prawdziwy Czech czy Niemiec. Choć ta osoba trochę troluje to prawa nie łamie, dlatego jej kasuje.
 • @Skanderbeg 11:17:40
  Z częścią się zgodzę - akcja z B'nai B'rith [bo tak się to piszę] dla mnie osobiście jest skandalem. Pytanie czy Kaczyński w ogóle wiedział czym zajmuje się ta loża, czy może doradcy mu to podsunęli? Nie mniej jednak plama na św. pamięci prezydencie, niech spoczywa w pokoju. Równie podejrzana jest sprawa z unijną armią - zgoda.

  Interes Gruzji był też naszym interesem, tutaj waćpan sadzisz smalone dudy szczególnie z Palikotem. Januszek powiedział że: "To był cichy zamach na świecki charakter państwa" a więc jego "oburzenie" wynika kompletnie z innego powodu niż moje/prawicowych publicystów. Albo tego nie rozumiesz albo sam jesteś z jakiejś sekty co kręci.
 • "PRAWDZIWY POLAK" CZY "AUTENTYCZNY POLAK" TO SYNONIMY DO "POLAK-PATRIOTA" !!!
  Ewidentny Oszust:
  "@Zbigniew-Grzymski 09:34:19
  Coś takiego jak "prawdziwy Polak" raczej nie istnieje, tak samo jak prawdziwy
  Czech czy Niemiec. Choć ta osoba trochę troluje to prawa nie łamie, dlatego jej
  kasuje."

  ==============================================

  Za pomocą miliardów dolarów można zmienić mentalność i myślenie

  u miliardów ludzi ale także znaczenie słów i zwrotów.

  Żydzi do spółki z Niemcami tak właśnie zmienili dawne

  znaczenie słów "obóz koncentracyjny", "obóz zagłady", "nazista" itd.

  które w świecie już nie kojarzą się z "niemieckością" i niemcami.

  Podobnie - bogate lewackie - lobby pederstów i innych zboczeńców -

  z pomocą gigantycznych pieniędzy wprowadziło tzw. "poprawność

  polityczną" oraz zmieniło w skali ogólnoświatowej postrzeganie

  seksualnych zboczeń - wprowadzając je na salony jako "uciskaną mniejszość

  społeczną a nawet polityczną"

  W Polsce żydo-komuna oraz salonowa, post-esbecka agentura

  przez dziesiątki lat opluwała wszystko co symbolizuje

  POLSKI PATRIOTYZM. Takim symbolicznym określeniem jest

  właśnie PRAWDZIWY POLAK, które to okresleni - dzięki takim

  antypolskim żydom jak Michnik, Geremek, Mazowiecki, Kuroń itp. -

  nawet u Polaków-Patriotów budzi dzisiaj wątpliwości.

  Uważam, że to bardzo stare polskie określenie jest niczym innym

  jak synonimem Polaka-Patrioty - i zaprzeczeniem słowa "zdrajca".

  i nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem czy rasowym postrzeganiem

  Polskości - jak tego chcą polakożerczy, żydo-komunistyczni, salonowi

  agenci rosji.
 • @Zbigniew-Grzymski 12:31:30
  To może proszę pisać Polak - patriota zamiast "prawdziwy polak". Nie będzie nieporozumień.
 • @Ewidentny Oszust 13:29:21
  Ewidentny Oszust:
  "@Zbigniew-Grzymski 12:31:30
  To może proszę pisać Polak - patriota zamiast "prawdziwy polak".
  Nie będzie nieporozumień."

  ============================================

  Może i tak :) - "Strategia Cofania Się" też jest strategią :)))

  Atak na określenie "Polak-Patriota" trawa przecież nieustannie :)))

  Za parę lat Polacy-Patrioci będą musieli znaleźć jakieś inne określenie

  dla siebie :)))
 • ---Panie Grzymski --------WSTYD !!!!!!!!!!!
  --- emocjonalnie stoi Pan na równi z 1 KATOLIKIEM Polski --NIESIOŁOWSKIM !!! -pogadajcie sobie --może procentowo określicie w sobie zawartość Polaka -również w % określcie swój PATRIOTYZM
 • @Zbigniew-Grzymski 13:43:15
  No to faktycznie jest problem, do którego momentu mamy się cofać. Sądzę że tutaj potrzebne jest zdarzenie losowe, które na chwile umożliwi mocną promocję tych haseł z mocnym poparciem społeczeństwa, tak jak przez chwilę było zaraz po Smoleńsku zanim Lecha nie posłali na Wawel dając pretekst do ataku.
 • @Ewidentny Oszust 10:07:30
  Modlitwa z agentem. Katolicka Agencja Informacyjna i rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, wsparci przez laickie media, robią, co mogą, aby krytyczne opinie o Cyrylu I nie docierały do polskich katolików. Na szczęście cenzurze nie jest poddany, przynajmniej jak na razie, internet, w którym można znaleźć wiele ciekawych tekstów. Na portalu Grekokatolicy.pl warto np. przeczytać polemikę unickiego ks. Ireneusza Kondrowa z opiniami kard. Józefa Glempa, który moskiewskiego dostojnika nazwał – uwaga! – „mężem opatrznościowym". Ks. Kondrów krytykuje także prymasa seniora za jego wypowiedzi na temat unitów w Polsce, czyli wiernych obrządków wschodnich, którzy przed wiekami przyjęli unię z Rzymem i którzy pomimo presji Moskwy nadal są jej wierni. Pisze on: „Gdy czyta się wypowiedzi kardynała Glempa dotyczące grekokatolików, przychodzi na myśl pytanie: czy to początek starczej demencji, czy też przykład poprawności politycznej gotowej poświęcić nawet takie wartości jak prawda?". Nic dodać, nic ująć. Autor: Ks. Isakowicz Zaleski. // >>> żydzi całkowicie zdominowały Episkopat Polski. Dzieje się tak dlatego, że tuż po wojnie spora grupa młodych żydów na polecenie NKWD / UB, etc..wstępowała do seminariów duchownych oraz innych szkół katolickich. Dzisiaj ci wychowankowie pełnią pod zmienionym tetełe / nazwiskami różne funkcje w kościele katolickim. Oglądajcie to, sądzę, że dużo ludzi zrozumie dlaczego tak się dzieje. https://www.youtube.com/watch?...
 • @Ewidentny Oszust:"bardziej by Ci pasowało ;)"
  Ty nie musisz..
  Nie ma znaczenia pod jakim nickiem piszę .. ważne, że tropię takich jak ty, dezinformatorów.
 • @grzesiekZ 12:53:03
  To nie chazaromongoły żydowskie szły na Warszawę wrzeszcząc : Warszawu dawaj, i rabowali, mordowali, gwałcili to sowiecka otumaniona przez nich tłuszcza, to samo podczas II wojny światowej. Więc mnie starego do bolszewii i rosyjskiej tłuszczy nie przekonasz, uznaję tak jak Józef Mackiewicz: dobry bolszewik to martwy bolszewik. Tłukli ich moi przodkowie, Dziadowie, Ojciec i będę ja i moi synowie gdy nadejdzie taka potrzeba. Jesteś rusofilem, to twoja sprawa, być może i ich potomkiem. Ci Rosjanie(Ukraińcy dzisiejsi także) gdy im Putin rozkaże będą robić co zawsze robili, czyli mordować, kraść, gwałcić, było to widać w Gruzji, co wywozili na czołgach do siebie, to samo co podczas II wś, to samo w Czeczenii, oprawcami byli Rosjanie!!!!Więc nie mamy już na starcie o czym rozmawiać. Pa.
 • ------------POLSKA !!!!!!!!!!! WSPÓLNY !!! MIANOWNIK !!!!!! Polaków
  ---sprawdzony do 3 pokolenia !! -z CERTYFIKATEM !!!! tylko z takimi Polakami odbudujemy !!! RZECZPOSPOLITĄ !!!! watykańczycy do !! Watykanu !!!!!!!!!!!!!!! inni do siebie !!! też
 • @Ewidentny Oszust 17:28:04
  Słynny zegarek Cyryla I. Złoty drobiazg z diamentami za skromne 30 tysięcy dolarów.. Patriarcha Moskwy słynie - jak przystało na carskiego dworzanina - z zamiłowania do luksusu. Jednym z drobiazgów, którym się posługuje jest złoty zegarek z diamentami za skromne 30 tysięcy dolarów.

  Niedawno hierarcha został sfotografowany z tym zegarkiem. Gdy z tego powodu wybuchła w Rosji afera, to usłużne służby specjalne postarały się usunąć ten zegarek z fotografii prasowej. Pozostawiły jednak ślad zegarka w odbiciu na blacie. Ks. Isakowicz Zaleski
 • @konserwatystka 20:07:59
  Czuję się "obnażony" tudzież "wykryty" :D
 • @val 10:54:20
  http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x57701/papiez-pozdrowil-patriarche-cyryla-i-kosciol-prawoslawny-w-polsce/

  wydaje mi się że ludzie którzy są chorzy z nienawiści do rosjan i rosji i cierpią na psychoze pisowsko smoleńską gotowi są zakłamywać rzeczywistość i wierzyć w swoje kłamstwa - niech każdy przeczyta co podają katolickie media na temat słow papieża o wizycie Cyryla w Polsce - to co tu się wypisuje na ten temat to kompletne bzdury
 • @melon 12:38:07
  Kolejny co nie umie czytać:

  "Witam Polaków! W tych dniach gościem Kościoła prawosławnego w Polsce jest Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl I. Serdecznie pozdrawiam Jego Świątobliwość oraz wszystkich wiernych prawosławnych. Program tej wizyty obejmował również spotkania z biskupami katolickimi i wspólną deklarację o woli budowania braterskiej jedności i współpracy naszych Kościołów na rzecz krzewienia ewangelicznych wartości we współczesnym świecie, w duchu tej samej wiary w Jezusa Chrystusa. Jest to ważne wydarzenie, które budzi nadzieję na przyszłość. Jego owoce zawierzam łaskawości Maryi, wypraszając Boże błogosławieństwo. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"

  TAK? Zadowolony? To jest cały cytat i potwierdza to co napisałem, że JEDYNĄ refleksją papieża na temat wizyty Cyryla było JEDNO zdanie: "Jest to ważne wydarzenie, które budzi nadzieję na przyszłość". Całą reszta to nie jest już jego refleksja tylko dziennikarski opis wydarzenia. Najgorzej jak ludzie są wtórnymi analfabetami i nie rozumieją czytanego tekstu :(

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031