Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

„Wpadka” Rzeczpospolitej była ustawką?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Tusk podziękuje Hajdarowiczowi?

Rzeczpospolita „przyznała się do błędu” poinformowały z ulgą Wyborcza, TVN, PAP i reszta reżimowych tub. Praktycznie od razu w odpowiedzi na to pojawił się Tusk i zarzucił Kaczyńskiemu ponowne podpalanie Polski. Reakcja była błyskawiczna, niemalże jak by to był sprawnie realizowany scenariusz. Biorąc pod uwagę, że gazeta która opublikowała te sensacyjne informacje od niedawna jest prowadzona przez pupilka salonu Hajdarowicza, nachodzą mnie następujące pytania, a w zasadzie jedno: czy to nie była ustawka? Czyli podpuścić Kaczyńskiego do „ostrych sformułowań” i od razu jak tylko, coś „palnie” wyjawić informację o pomyłce, zostawiając go na zimnym wietrze ze spuszczonymi spodniami?

Katastrofalna wręcz passa salonu reprezentowanego przez PO – wszelakie afery i blamaże nie zostały w społeczeństwie bez echa. Ostro pikujące w dół sondaże PO prawdopodobnie zmusiły salon i związane z nim służby do reakcji. Sięgnęli więc po sprawdzone metody – pokazywanie jaki to Jarosław jest straszny, niezrównoważony i mściwy – prawdziwy potwór. Czy nie było więc tak, że wiedząc o odkryciu środków wysokoenergetycznych na poszyciu Tupolewa, uknuli sprytny plan? Z jednej strony i tak by to w końcu wyszło z drugiej strony należało tak tą informację wypuścić aby ją natychmiast potem ośmieszyć. Napisano więc scenariusz, wedle którego „zaufana” w prawicowym środowisku gazeta wypuści sensacyjny choć naciągnięty materiał, podpuści do reakcji Kaczyńskiego a chwilę później spuści na niego kubeł zimnej wody? Dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z jednej strony próba powstrzymania negatywnej tendencji w sondażach poprzez ośmieszenie głównego rywala, z drugiej strony ośmieszenie tezy o zamachu.

Nie zrozumcie mnie źle. Jestem absolutnie przekonany o zamachu poprzez wybuch. Jednak dalej nie ma na to dowodów a jedynie twarde poszlaki. Oczywiście w krajach cywilizowanych było by tego aż nadto aby poważnie rozważać kwestię zamachu w mediach mainstreamowych. Polska jednak wg. jednego z działaczy PO to "dziki kraj", tutaj nawet i z dowodami znajdą się tacy co stwierdzą ,że deszcz pada gdy im się plunie w gębę.

Warto odnotować jeszcze jeden aspekt. Ruskie od razu zaczęły sugerować, że to Alkaida. Było to łatwe do przewidzenia, że pójdą w tym kierunku. Jednak popuśćmy sobie teraz wodzę fantazji i pójdźmy tym torem. Załóżmy, że z czasem czynniki oficjalne potwierdzą wybuch ładunku pirotechnicznego na pokładzie rządowego tupolewa. W odpowiedzi na to Rosja poda, iż był to zamach przeprowadzony przez Alkaidę, mający skłócić ze sobą Polskę i Rosję. Oba te kraję oficjalnie walczą z Alkaidą – hipoteza została by więc z ulgą zaakceptowana zarówno w Polsce w Rosji jak i przede wszystkim w USA.

Zwróćcie uwagę właśnie na USA. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej nie zrobiły absolutnie NIC aby pomóc Polsce w dochodzeniu do prawdy o Smoleńsku. Cały pakt NATO kompletnie zignorował potencjalną możliwość wymordowania w Smoleńsku całej generalicji członka paktu – Polski. Jednocześnie kiedy z terenów Syrii leci kilka pocisków na zabitą dechami wiochę w Turcji – członka NATO, zabijając 5 postronnych osób, NATO nagle zaczyna prężyć muskuły strasząc inwazją na Assada. Czy nie widzicie tutaj pewnych dysproporcji? To chyba nazbyt oczywiste, że siły „postępowe” tego świata prą do inwazji na Iran. Czasem są to wyssane z palca banialuki o bombie atomowej, czasem ane i przeinaczane słowa Ahmadineżada o "wymazywaniu Izraela z mapy świata, choć faktycznie mówił on jedynie o krwiożerczym syjoniźmie a nie samym Izraelu. Co chwila też dochodzi ostatnimi czasy do jakiejś awantury w państwach regionu, z którymi tenże Iran jest w sojuszu. Tak było z Libią, tak jest teraz z Syrią. Rozwalenie jego sojuszników w regionie, jest kluczowe aby można było myśleć o inwazji na „osamotniony” Iran. Moja teza jest więc taka [w ramach tej fantazji]: zmach w Smoleńsku od początku był przygotowywany nie tyle nawet przez Rosjan co przez siły umieszczone w USA i Izraelu. Najwidoczniej szopki z menorą, które odstawiał ś.p. Lech Kaczyński czy odpalenie po 70 latach delegalizacji na nowo anty polskiej loży B'nai B'rith było lizusostwem niewystarczającym względem większych planów. Według panów tego świata, Polska miała stać się drugim "Sarajewem "i oficjalnym pretekstem do napaści na Iran do którego niechybnie miały by zaprowadzić ślady przyszłego, "pogłębionego" śledztwa Smoleńskiego.

Tak samo było w przypadku World Trade Centre i późniejszej lipnej inwazji na Afganistan. Oczywiście Rosja świadomie nie chciała by w tym uczestniczyć, ponieważ wspiera Iran. Poza tym sam fakt, że do zamachu doszło na ich terytorium również byłby dla nich wysoce kompromitujący. Z drugiej jednak strony możliwe, że mogli by to właściwie zagospodarować. Gdyby się okazało, że np. członkami Al kaidy, którzy przeprowadzili zamach, byli kaukascy separatyści, lub czeczeńscy muzułmanie? Skoro Putin potrafił wysadzić w powietrze bloki pełne ludzi, aby mieć pretekst do represji na południowych krańcach byłego imperium ZSRR, czemu nie wybuch Tupolewa? Trudno powiedzieć, że szczególnie lubił śp. Lecha Kaczyńskiego i jego ekipę. Mógł przecież przehandlować Iran za "zielone światło" światowej opinii na krwawe porachunki z „opornymi na własnym terenie”? Takiemu rozwojowi wypadków [pretekst do inwazji] oczywiście przyklasnęli by bracia starsi w wierze. Cóż lepszego mogło by ich spotkać jak nie zmasowany atak NATO na Iran przy użyciu m.in. polskich żołnierzy? Nie ma to jak się wysłużyć obcymi siłami - Aj Waj, cóż za geszeft! Rozważając wojnę z Iranem, należy przypuszczać, że Izrael nie wyszedł by jednak cało z tej zadymy i słowa Henrego Kissingera nabrały by mocy urzędowej: „do 2020 Izrael zniknie z mapy świata”. Czy ten potężny Żyd wie o czymś o czym nie wiemy my maluczcy? Czy Polska nie ma być tą nową ziemią obiecaną dla żydowskich przesiedleń, tym "Nowym Państwem"? Czy nie bierzemy znów przypadkiem udziału, w jakiejś międzynarodowej szopce, na której skożystają wszyscy a my jako kraj tylko stracimy?

.........................................................................................

EDIT: Sytuacja uległa zmianie. Już po napisaniu tego wpisu dowiedziałem się, że "dementi" Rzepy było "odgórne", czyli dziennikarze podtrzymali swoje informacje o środkach wybuchowych a całe "dementi" zostało podane bez uzgodnienia tego z nimi. Stawia ich to więc w znacznie lepszym świetle niż można było jeszcze chwilę temu przypuszczać. Jednocześnie utwierdza mnie to tymbardziej w przekonaniu, że Hajdarowicz i jego ekipa posłusznie wykonują PO-lecenia z góry. Tak czy siak, na miejscu redaktora Gmyza poważnie rozpatrzył bym oddanie dziennikarskiej blachy Hajdarowiczowi i trzaśnięcie drzwiami. Czy Rzeczpospolita zepsuje się tak samo, jak wszystkie inne poprzednie tytuły na których Hajdarowicz położył swoje łapki?

Zapraszam do lajkowania mojego FanPage-a na: Facebook.com/EwidentnyOszust

KOMENTARZE

 • ciekawe
  ...jeśli chodzi o służby specjalne to zawsze trzeba szukać drugiego dna ...to jest takie pierwsze primo gdy mówimy o służbach...
 • Autor
  Caly czas tu powtarzam, ze Smolensk, to nie czysto moskiewska operacja, tylko sprawa duzo bardziej przykra dla nas, a przedewszystkim dla wszystkich w patrzonych w naszych zachodnich "sojusznikow", jak w obrazek.Ta sparwa jest wielobiegunowa, i moim zdaniem umoczone sa ta kwestie wszystkie sluzby specjalne wielkich tego swiata, z USA wlacznie...

  Kaczynski byl reprezentantem interesow USA, w stosunkach z Moskwa...Bialy Dom zrewidowal swa polityke wobec Rosji, na bardziej elastyczna.Nie wchodzac w szczegoly - dogadali sie.Nastapil pewien podzial wplywow...Napewno to ma tez zwiazek z Bliskim Wschodem, i wojna z Iranem.

  Moim zdaniem sprawa bedzie caly czas szla w kierunku Moskwy, a o pomagierach z zachodu nie dowiemy zbyt szybko, bo to zburzylo caly misterny plan i porzadek wzgledem zaleznej od nich polskiej sceny politycznej.

  Chyba , ze los Polski juz jest przesadzony, wtedy oporow nie bedzie...
 • Jednak czuję bluesa ! Rano o 7.29 napisałam :
  Ewidentny pisze:

  "Ruskie od razu zaczęły sugerować że to Alkaida."

  Rano popełniłam notkę, króciutką:
  "Trotyl na wraku. Coś mi tu nie gra !

  Czy to nie jest kolejna ustawka/wrzuta Rosji ? Przez ponad 2.5 roku nic, zero śladów itd., a tu nagle trotyl, nitrogliceryna – na fotelach, na innych elementach samolotu.

  Czy nie stało się tak, że ruskie poszli na całość - wysadzili coś tam coś tam, podobnego do naszej tutki ? Przecież mają tego złomu od metra. I podrzucili bo już nie ma jak ukrywać, że eksplozje na pokładzie były, no to... miejcie polaczki te swoje wybuchy, a my się w ten sposób schowamy pod latarnię bo tam jest zawsze najciemniej...

  W międzyczasie spreparujemy wam jakąś bajeczkę np. o islamskich fundamentalistach.

  Bo to my rządzimy Smoleńskiem, my - Rassija !

  http://niezalezna.pl/34309-trotyl-na-wraku-tupol...

  ..........
  Jakby co - notka jest tu (nie miałam czasu jej wrzucić na NE) :
  http://niepoprawni.pl/blog/1792/trotyl-na-wraku

  Pozdrawiam.

  PS. Znamy tych kacapów jak.... zły szeląg. ;);)
 • To nie
  jest morderstwo Tuska żądać jego dymisji.
 • Prof. Guz by powiedział, że każdy element systemu działa zgodnie ze swoim paradygmatem.
  Rzepa połakomiła się na sensację, dla pieniędzy. PO broni swojego stanowiska dla władzy. PIS czekał na potwierdzenie zamachu jak spragniony na pustyni.
  Blogerzy snują zawiłe teorie, bo są od dzielenia włosa na czworo by wziąć udział.
  Bóg czeka cierpliwie na uczynki płynące z wiary.
 • @circ 20:41:44
  a co nas obchodzi w tej sprawie zdanie prof Guza? czy to dla Pani jakaś wyrocznia, a moze juz Bóg niemal? Wysłuchałem jedno Jego wystąpienie, i już widzę że przejęła Pani w 100% ach jego retorykę. W skrócie : wszystko ma swój początek w Lutrze.
 • Skłaniam się do tezy że to jest ustawka rzadowa, mająca na celu zmęczenie
  ludzi oraz przygotowanie ich na nadchodzące przedstawienie i zatwierdzenie faktu wybuchu na pokładzie. Teraz dezinformacja był wybuch - nie było wybuchu. Później zatwierdzenie wybuchu poparte dowodami - ludzie łatwiej to przełkną.

  To, że macały w tym palce służby undergrandowe typu wsiowego i służby postsowieckie jest dla mnie jasne, i prędzej czy później dotrze to do tzw. wykształciuchów, którym odebrało rozum, albo ze strachu, albo przed utratą tzw. fałszywego prestiżu kreowanego przez jedynie słuszne poglądy.

  Zastanawiam się czy duck nie będzie ostatnim samobójcą. No może ostatni będzie ten od gramatyki i poprawnej polszczyzny.
 • @circ 20:41:44
  Gdyby nie dotarły do mnie informacje o ręcznym sterowaniu Rzepą przez zarząd poza dziennikarzami, to bym ewentualnie przyklasnął takiej wizji, jednak na podstawie nowych faktów, uważam tą ocenę za chybioną,
 • -------- zakiwać na śmierć -zmęczyć nas Polaków
  -------- TUSK do DYMISJI !!!!!! HASŁO na Marsz 11 Listopada !!!!!!!--------

  ------PO partia stosująca -metody U.B.żydoskiego U.B --------
  ---PÓZNIEJ to będzie PÓZNIEJ --byle nie WATYKAŃCZYK -sprzeda nas skurwiel !!
 • AUTOR
  Zgadzam się z autorem, komuś zależy na destabilizacji w naszym regionie. Dawno tu nie było wojny, a magazyny leków i amunicji pękają w szwach. Trzeba gdzieś to upłynnić. Zwróćcie uwagę na grono doradców Obamy. Za obecnej kadencji prezydenta USA polityka zagraniczna wróciła na dawne tory. USA już nie angażuje się sama w konflikty zbrojne, tylko stara się je wywoływać u granic swoich potencjalnych wrogów, grając na ich osłabienie.
  Kiedyś zapytano Stanisława Lema jak on "przewiduje przyszłość" pisząc swoje książki SF. Lem odpowiedział (napiszę swoimi słowami), że należy wymyśleć cos co jest najbardziej nieprawdopodobne i to się właśnie zdarzy.
  Teraz pomyślmy... Polska zaatakowała Rosję! Toż to nieprawdopodobne....
 • --- Boże na mózg mi padło
  --- facet ze zdjęcia -- wypisz wymaluj ORTODOX z ulicy nowojorskiej -tylko pejsów brak
 • Taka tam odpowiedź
  Na swojej stronie zamieściłem odniesienie do Twojego bloga, mam nadzieję, że w niczym nie uraziłem nie zgadzając się z takim odbiorem całej sprawy :)

  http://www.mojwierszownik.pl/2012/10/kilka-cieni-prawdy.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031