Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Michalkiewicz "Teoria spiskowa"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spotkanie we Wrocławiu odbyło się 9.11.2012

Michalkiewicz nie zawiódł publiki. Licznie zgromadzeni na spotkaniu z panem redaktorem, dostali solidną dawkę pogłębionej analizy sytuacji Polski po 80-tym, podanej w gęstym sosie inteligentnego, czarnego humoru. Zapraszam do zapoznania się z relacją wideo.
 
Zapraszam do lajkowania mojego FanPage-a na: Facebook.com/EwidentnyOszust

 

KOMENTARZE

 • @LarsikOwen 15:10:37
  http://www.youtube.com/watch?v=nxbRwHhnZ94
 • Uczta
  Kapitalny jak zawsze pan Michalkiewicz. To była prawdziwa uczta dla rozumu a nawet ducha.
  Sala wypełniona po brzegi, szkoda, że tak krótko ale lepszy niedosyt niż przesyt.
  Dziękuję autorowi postu za błyskawiczne tempo udostepnienia nagrania z tego spotkania.
  Pozdrawiam :)
 • Mamy okazje!
  okazje słuchać ludzi których historia nie zapomni.
  Pan redaktor w formie i treści stoi na wysokim poziomie.
 • Teoria spiskowa - Michalkiewicz we Wrocławiu - dyskusja
  http://www.youtube.com/watch?v=mtUFuqULYls&feature=g-u-u
 • @ckhopi 17:54:36
  Proszę Państwa - statystyka pokazuje jakimi jestesmy odbiorcami informacji z NE

  Na 1600 wejść na NE filmik z wykładu oglądało TYLKO 290 osób!!! Wynika z tego, ze aż 1.300 osób weszło TU bez woli poznania PRAWDY, ot ciekawość może lub oczekiwanie sensacji!

  Po drugie

  Szkoda, że z godzinnej dyskusji przedstawiono tylko jedną trzecią - auto cenzura działa!!!
 • Dzięki :)
  Ja Michalkiewicza mogę łyżkami jeść .
 • @thot 19:45:03
  Działa to typowo prawicowa paranoja. Dyskusje miał opublikować Gizbo co też zrobił, ja niestety nie mogłem zostać do końca.
 • @ckhopi 17:54:36
  Super, że już jest druga część ze spotkania z Panem Michalkiewiczem ale dlaczego jest nie cała???
  Brakuje bardzo ciekawej wypowiedzi o braciach Kaczyńskich.
 • @thot 19:45:03
  a moze inni wola czytac niz sluchac? bo jak chca sluchac to wlaczaja radioodbiornik? a moze sa glusi? a moze nie na kazdym telefonie da sie obejrzec? a moze przesyl danych na urzedzenia mobilne kosztuje troche wiecej? itd itp?

  z tego mi zostalo 100 osob...

  eh, rece opadaja!
 • Jak partia konserwatywno-liberalna może wejść do Sejmu w obecnej rzeczywistości polskiej?
  Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że w zasadniczych koncepcjach gospodarczo-ustrojowych w pełni zgadzam się z nurtem liberalno-koserwatywnym w Polsce reprezentowanym przez takie partie jak Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego czy też UPR. I to do tych środowisk adresuje poniższy tekst.

  Partia konserwatywno-liberalna mogłaby wejść do Sejmu, a śmiem twierdzić, że nawet wygrać wybory, gdyby złagodziła swoje postulaty i przede wszystkim wytłumaczyła swój program w kampanii wyborczej metodą „łopatologiczną”, tak żeby najprostszy Kowalski zrozumiał, o co chodzi.

  Od razu odpowiem na zarzut pt. : „Jeśli złagodzi się postulaty, to już nie będzie to partia liberalno-konserwatywna.”

  Niekoniecznie! W filozofii libertariańskiej zawsze najbardziej pociągała mnie żelazna logika. Powinniśmy racjonalnie rozumować, nie tylko rozważając o abstrakcyjnych koncepcjach ustrojowo-gospodarczych, ale również dyskutując o bieżącej polityce.

  Proszę sobie zadać pytanie: czy wolimy, żeby w Polsce zaistniał liberalizm gospodarczy w 11% (umówmy się, że w takim stopniu PO i PiS realizują koncepcje wolno-rynkowe) czy w np. 45% z zastrzeżeniem, że w przyszłości dążyć będziemy do 100%?

  Odpowiedź jest oczywista! Skoro takie partie jak UPR czy Nowa Prawica nie były w stanie od lat nawet jednego miejsca w parlamencie wywalczyć, to czy nie oznacza to, że w najbliższej przyszłości szanse na realizację (miejsce w Sejmie to jedno, a co dopiero wygrane wybory!) koncepcji wolnorynkowych w 100% jest bardzo małe? W takim razie czy nie warto powołać partii, której program realizowałby je w 45%. Może nawet w zaledwie 30%. To i tak niebo lepiej od tego co mamy obecnie!
  Rzym nie od razu został zbudowany!

  Proszę mnie źle nie zrozumieć - zgadzam się z JKM czy Michalkiewiczem, że zmiany w dzisiejszym świecie dokonują się tak szybko, że naprawdę nie wiadomo kiedy ten euro-socjalizm się załamie. Kto 30 lat temu przewidywał upadek ZSRR i wejście Polski do NATO? Zatem jak najbardziej dla KNP czy UPR jest w polskiej polityce miejsce. Nawet jeśli póki co ich rola jest czysto dydaktyczna – zawsze coś.

  Chodzi mi o to, co można już w przyszłym roku tak naprawdę zrobić. Tu i teraz. Czy polska Tea Party byłaby zagrożeniem dla idei liberalno-konserwatywnych? Skądże! UPR i KNP po prostu poparłyby Tea Party w wielu projektach, jednocześnie zastrzegając, że jej program to stanowczo za mało i że zawiera kilka populistycznych elementów. Czy Reagan był w 100% wolnościowcem? Oczywiście, że można mu w pewnych miejscach nawet populizm zarzucić. Polska Tea Party (nazwijmy ją roboczo Ruch 3 Maja - R3M :) zebrałaby z pewnością dobre opinie od mainstreamowych ekonomistów - poczynając od Centrum Adama Smith'a, a kończąc na tych co się na TVN-ach i Polsat-ach produkują.

  Co najważniejsze R3M porwałaby tłumy!

  Jak? Oryginalnym konkretnym programem, doprawionym kampanią w mediach społecznościowych w stylu lewaka Obamy (obamowskie hasło „change” i walka ze status quo jest tu jak najbardziej na miejscu). Programem w 35% wolnorynkowym, a reszta to owszem byłby trochę populizm, żeby Kowalski spał spokojnie.
  Trzeba zrozumieć, że jak Kowalski słyszy „likwidacja ZUS i podatków dochodowych” to się uśmiecha. Smutnieje tylko, gdy dodajemy do tego, że likwidujemy też cały socjal. Wtedy wkracza jakiś pan lub pani z „bandy czworga”, wypowiada jakąś górnolotną tezę, z której wynika, że też nie lubi ZUS-u, ale jak taki Korwin dojdzie do władzy to 90% Polaków będzie żebrać.

  Trzeba wytrącić lewactwu ten argument i przede wszystkim skupić się na oryginalnym, ale nie przegadanym programie. Takim, który naprawdę ruszy gospodarkę.

  Program R3M w małym skrócie:

  likwidujemy CIT oraz PIT;
  Dochody z CIT i PIT zastępujemy „podatkiem od emisji pieniądza”. Zaznaczam, że zastępujemy w 100%. Czyli na poziomie stawek podatków nie ma żadnych obniżek. Oszczędność jest na poziomie wydawania środków – czyli likwiduje biurokracje w wielkim stopniu (o czym poniżej). Podatek emisyjny polegałby na tym, że zmieniamy Konstytucję w ten sposób, że rząd co roku ma prawo wydrukować np. 5% banknotów obecnie znajdujących się w obrocie i wydać na wskazane w ustawach cele. Poza tym politykę pieniężną prowadzi NBP jak dotychczas. To będzie 5% podatek majątkowy. Moim zdaniem to byłby odpowiednik 19% podatku dochodowego (to specjaliści od finansów musieliby policzyć, ile tego majątkowego musi być czy 5% czy 3%, żeby wyszły przychody takie jak przy 19% dochodowym z uwzględnieniem wszystkich ulg itp.). Co ważniejsze podatek majątkowy jest płatny nie tylko przez obywateli polskich, ale przez wszystkich posiadaczy złotówek (zagraniczne koncerny w końcu zaczną podatki płacić). Czy spowoduje to wzrost inflacji? Tak, spowoduje. Ale będzie to koszt, który z pewnością warto ponieść, aby zlikwidować: prawie wszystkie urzędy skarbowe, zmniejszyć sądy administracyjne, no i ogólnie korupcję i stratę czasu przez miliony Polaków związane z PIT i CIT, nie mówiąc już o odszkodowaniach na które wszyscy się zrzucamy, gdy fiskus przegrywa z jakimś podatnikiem przed sądem administracyjnym. Jakieś urzędy skarbowe zostaną bo ktoś musi wymagany przez prawo UE podatek VAT obsłużyć.
  Środki z podatku emisyjnego posłużą razem ze środkami z VAT na to co obecnie czyli armia, sądy, policja, drogi etc. Natomiast likwidujemy cały „bezpośredni” socjal (pomoc społeczna, zasiłki dla bezrobotnych, różne dotacje etc.) zostawiając tylko świadczenia ZUS. Bo ubezpieczenia społeczne to temat na kolejną kadencję (przekaz musi być w miarę prosty dla Kowalskiego).
  Likwidujemy socjal, ale dajemy Kowalskiemu coś lepszego (ta obiecana szczypta populizmu), to co Milton Friedman nazwał negatywnym podatkiem dochodowym. Nie jest to ideał, ale krok do przodu bo likwidujemy całą biurokrację na poziomie rozdawnictwa zasiłków, pomocy społecznej etc. Czyli z tego 5% podatku majątkowego, rząd wykonuje raz do roku przelew na rachunek bankowy każdego Kowalskiego w wysokości np. 6-krotności miesięcznej płacy minimalnej, z dodatkiem dla obywateli poniżej 18 lat i powyżej np. 70 lat.
  Co ważne dostają wszyscy bez wyjątku, którzy posiadają majątek netto (a nie dochody!) poniżej np. 200.000 zł. Trzeba jakiś limit wprowadzić, żeby to było realne przy dochodach budżetu na poziomie 5% podatku emisyjnego oraz VAT. System nie będzie wymagał żadnej biurokracji. Tylko prosty formularz ze wskazaniem nr rachunku bankowego oraz oświadczeniem o stanie majątku pod rygorem odpowiedzialności karnej, raz do roku wypełniany z podpisem notarialnie poświadczonym (coś dla notariuszy zmartwionych deregulacją Gowina;) żeby jakieś cwaniaki nie zaczęły swoich rachunków bankowych dla obcych ludzi podawać...
  Czy Kowalscy będą zatajać lub przepisywać majątek? Pewnie tak, ale odpowiedzialność karna oraz system komputerowy powinny ich zniechęcić. Wszelki większy majątek jest tak naprawdę już dziś w komputerowych rejestrach: nieruchomości są w KW, akcje notowane na giełdzie w KDPW, pieniądze na rachunkach bankowych są w systemach banków rejestrowane, pojazdy w odpowiednich rejestrach, akcje lub udziały w spółkach niepublicznych w KRS – wystarczy niewielkim kosztem te systemy informatyczne powiązać, no i na bazie jednego ze likwidowanych urzędów skarbowych stworzyć komórkę mającą dostęp do tych informacji. Resztę załatwią Kowalscy „uprzejmie donoszący” na siebie. Tak wiem, to mało wolnościowa wizja stworzenia rejestru praktycznie całego majątku obywateli, ale czy likwidacja biurokracji i w wielkim stopniu korupcji, likwidacja barier dla rozwoju gospodarki w postaci CIT i PIT nie są tego warte? Po likwidacji podatków dochodowych nasz eksport w pozbawionej barier celnych UE powinien być konkurencyjny nawet dla eksportu z Chin!
  Żeby to było realne przy 5%, trzeba by poza „bezpośrednim socjalem” jeszcze coś uciąć, może w końcu bon edukacyjny wprowadzić? Albo przynajmniej pełna prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych – uczciwie przez giełdę lub przetarg nieograniczony. Służby zdrowia na razie bym nie ruszał. Bo to zbyt skomplikowane, a przekaz musi być prosty dla Kowalskiego.
  Strategia jest taka, że R3M mówi na okrągło prostym językiem o tym programie, nie wypowiadając się w ogóle o innych tematach... Ten pomysł ma tyle treści w sobie, że przekaz medialny polityków R3M nie będzie nudny. Bo można naprawdę nieskończoną ilość argumentów podać przemawiających za zastąpieniem podatków dochodowych podatkiem emisyjnym. Czyli zamiast „słoń a sprawa polska”, będzie „słoń a sprawa likwidacji podatków dochodowych”.

  Hasło R3M na wybory: „Ucinamy pośredników – urzędników i polityków!” Krotko mówiąc obiecujemy Kowalskiemu likwidację podatków dochodowych, a w dodatku zamiast biegania po zasiłki i inne socjały, każdy dostaje sowity przelew od państwa na Nowy Rok, a pieniądze wydaje na co chce. Stąd hasło o „ucinaniu pośredników”.

  Jak tu nie dostać przynajmniej 15% w wyborach z takim programem? Choćby wszyscy mali i średni przedsiębiorcy na R3M zagłosują, bo kończą się ich męki z podatkami dochodowymi, kosztami księgowych, a ewentualny socjal (gdyby noga się komuś podwinęła) jest taki sam. W dodatku jak w najbliższych latach w Polsce „wybuchnie” bezrobocie, a takie są prognozy niestety, to wszelkie pomysły wspomagające zatrudnianie ludzi oraz coroczny przelew w ramach „podatku negatywnego” będzie przez wielu bezrobotnych mile widziane.

  Ewentualne wykonanie pomysłu pozostawiam ludziom zajmującym się polityką zawodowo, choćby po części. Bo ja wolę od polityki się z dala trzymać :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031