Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Masońskie media znów nakłamały.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dzisiejszym wpisie, bazując na informacji z portalu Chrzescijanin24.pl napisałem, że papież Benedykt XVI popiera wprowadzenie Rządu Światowego.

Na wstępie chce przeprosić, że pisząc o tak ważnej sprawie oparłem się jedynie na portalu Chrześcijanin24.pl i New York Times – wiem, brzmi to idiotycznie, ale nawet portale katolickie czy największe światowe gazety potrafią tworzyć lub powielać piramidalne kłamstwa. Do tej pory nie mogę wyjść ze zdumienia, jednak cała ta afera układa się w całość i zamierzam niedługo napisać kolejny artykuł, aby odpracować swoje grzechy w powyższym temacie. Poniżej linki do artykułów, które albo wprost albo pośrednio wprowadziły mnie w błąd.

//www.chrzescijanin24.pl/ze-wiata/news/2773-papie-benedykt-xvi-zaproponowa-utworzenie-globalnej-wadzy.html

//www.nytimes.com/2009/07/08/world/europe/08pope.html

Co zatem powiedział papież? Stwierdził on iż: należy zastąpić ideę nadzwyczajnej władzy skoncentrowanej w rękach niewielu, która miałaby zdominować wszystkie narody, wykorzystując najsłabszych, koncepcją władzy pojmowanej przede wszystkim jako siła moralna, możliwość działania zgodnie z rozumem, a zatem władza oparta na uczestnictwie, ograniczona przez zasięg kompetencji i przez prawo.

Papież zatem opowiada się bardzo wyraźniePRZECIWKO koncepcji Rządu Światowego. Przerażona tym masoneria, musiała więc natychmiast przekręcić te słowa, wyrwać z kontekstu i przedstawić je jako coś zupełnie odwrotnego. Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w sprawie Genetycznie Modyfikowanych Organizmów. Pomimo iż Watykan wyraził w tej kwestii daleko idący sceptycyzm, media "przeredagowały" przesłanie na "pozytywne" co również swego czasu wywołało prawdziwą burzę w Internecie.

W oryginalnym wpisie poruszyłem również temat Jana Pawła II. Chciałem zaznaczyć, że nie wycofuje się ze swoich opinii nt. szkód i zepsucia jakie zaprowadził jego ekumenizm, wspólne modły z buddystami, szamanami czy innymi New Age-owcami. Moja ocena w tym zakresie pozostaje niezmienna. Oceniam, że ekumenizm był i jest działaniem zgodnym z duchem masońskim, dążącym do zastąpienia trzech wielkich monoteistycznych wyznań zlepkiem bezkształtnej masy, mającej być nową ogólnoświatową religią a w gruncie rzeczy wyznaniem lucyferiańskim. Nie wycofuje się z tego co pisałem o Kotlarczyku, mistrzu Karola Wojtyły, różokrzyżowcu czy innych podejrzanych przyjaźniach, sympatiach polskiego papieża. Jednak w tym wpisie nie zamierzam się już nad tym koncentrować.

Niedługo napiszę więcej na temat tych zdarzeń, w między czasie wszystkich wprowadzonych w błąd raz jeszcze przepraszam i wielce się cieszę mogąc przyznać do błędu, ponieważ oznacza to, że nasz obecny papież wbrew ohydnej masońskiej manipulacji medialnej stoi twardo we właściwej postawie. Szczęść mu Panie Boże.

 

P.S. Poniższe komentarze odnoszą się do oryginalnego wpisu, stąd w obecnej sytuacji mogą wydawać się bez sensu, jednak ich usuwanie mogło by być wzięte za cenzurę więc ewentualnie proszę aby sami zainteresowanie je skasowali.

KOMENTARZE

 • EWIDENTNY OSZUŚCIE - KONTYNUUJMY OTWARCIE DYSKUSJĘ
  Wklejam to jeszcze raz, bo nie odpowiedziałeś mi wcześniej! Robisz się coraz bardziej podejrzany...

  //
  Twoja odpowiedź (http://EwidentnyOszust.nowyekran.pl/post/80613,zamach-na-komorowskiego-wycieklo-nagranie-abw-z-domu-terrorysty#comment_684022) nie spełnia standardów logiki i uczciwej dyskusji.

  Jeśli masoni głoszą np. pokój na świecie, a Papież nawołuje do pokoju, też określisz Papieża "masonem"?

  Jeśli nazywasz Jana Pawła II masonem a następnie wycofujesz się pokrętnie, mówiąc tym razem, że tenże Papież miał masońską wizję świata, to wypowiadasz się o głowie Kościoła, Namiestniku Chrystusowym, jednej z najważniejszych osób na całej Ziemi, najbardziej wyróżnionej przez Boga samego. Bo On daje władzę, jak to zresztą Chrystus powiedział Piłatowi.

  Każdemu człowiekowi należy się szacunek i nie można mówić źle o nieobecnym, jeśli nie ma 100% pewności, że złe słowa nie są kłamstwem. Osoba nieobecna nie może się obronić, a tu masz coś takiego, że szkalujesz PAPIEŻA, NAMIESTNIKA CHRYSTUSOWEGO! I mówisz o nim słowa niesprawdzone/niedowiedzione=KŁAMLIWE.

  Jak Ci nie wstyd?
  //
  Wtedy mi nie odpowiedziałeś: (http://EwidentnyOszust.nowyekran.pl/post/80965,episkopat-chrystus-krolem-polski-to-szkodliwe#comment_684731)

  I teraz znowu najwyraźniej atakujesz Kościół. Czy jesteś po prostu delegatem żydo-masonów, samego diabła? Dlaczego publikujesz w zakładce k. Katolicki?

  Kto się tu rozprawi porządnie z tymi herezjami? Ja w tej chwili nie mam czasu.
 • Bismi Allahi arrahmani arraheem!
  Bismi Allahi arrahmani arraheem!
  klechistan wraz z całą tłuszczą klechów niech się trzyma z daleka od rządzenia!!!! juz mieli okazję "błysnąc" mając w swych rekach niemalże nieograniczoną władzę nad ówczesnym światem. I co z tego zrobili???? Były to stulecia stracone na zawsze, stulecia ciemnoty, wojen, zbrodni przeogromnych i wszelakich. a to wszystko w imię czego??? Wyimaginowanego "bożego królestwa". ale jakiego???? kłamstwa klechów gonią kłamstwa a to w celu ociemniania i zniewalania "wiernych".
 • EO
  Ja tam zbyt ortodoksyjny nie jestem, ale w tym duchu to i Jezus Chrystus byłby dla Pana heretykiem.

  PS.Niech pan się zgłosi do circ. Ona Panu wyjaśni na czym polega że Polak to katolik.
  I już.
 • No cóż..
  Fakty które podałeś, mówią same za siebie. Rację ma m.in Krzysztof Wojtas wskazując, w kontekście o którym piszesz, że hierarchiczny kościół - sama hierarchiczność, to droga na manowce ..NWO itd..
 • @Skanderbeg 11:10:03
  Wspomniałem przecież o tym i nie uciekam od tematu, ja na PiSie już oficjalnie postawiłem krzyżyk.
 • @jagna 11:40:13
  Co do królowania Chrystusa, to już nam polski episkopat dał ostatnio próbkę ogłaszając ostatnio że intronizacja Jezusa na króla Polski byłą by szkodliwa.
 • @jagna 11:40:13
  Czasami naiwność jest oznaką szczerego serca. :-)
 • @ALL
  Nie wiem do którego momentu doczytaliście ale przez pewien moment nie było około 30% artykułu więc rzućcie okiem raz jeszcze, bo może to co teraz uzupełniłem pozwoli rozwiać Wasze wątpliwości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:38:01
  Circ zapewne ma teorię na każdy temat co do Jezusa to wydaje mi się, że gdyby zobaczył Jana Pawła II modlącego się jak równy z równym z buddystami, szamanami, sekciarzami, to Jezus sprałby batem Jana Pawła II aż by świszczało.
 • @al Assad 11:37:02
  Dobra, Ty to powinieneś chyba zmienić forum i pisać u Palikotowców, bo ten tępy antyklerykalizm który prezentujesz stawia cię na ich poziomie.
 • @Ewidentny Oszust 11:53:29
  Nie tepy tylko merytoryczny, poparty wieloma przykładami zdarzeń historycznych. Na tym polega wymiana poglądów, na pokazywaniu siły argumentów a nie argumentów siły, argumentum ad baculum. Jeżeli tego nie rozumiesz to byc może sam jestes tępy i ograniczony intelektualnie!
 • @Ewidentny Oszust 12:00:43
  "Moim zdaniem czy realnie jest masonem to nie ma większego znaczenia, ponieważ i tak w praktyce realizuje ich agendę. To że teraz poparł Rząd Światowy, a wcześniej jego poprzednik mówił o New World Order nie pozostawia już złudzeń w czyjej kieszeni siedzi Watykan".

  >> tak, to są konkrety.
 • @Ewidentny Oszust 11:52:26
  Z buddystami - to trudno o jednoznaczność, ale np. w Tybecie zaakceptowali moje stwierdzenie, że mamy jednego Boga.

  Bo względem nich to można mieć zastrzeżenia odnośnie w ogóle wiary w istnienie Stwórcy.

  Kończąc; to i mnie chce Pan tak batem?
  Kurcze... Muszę się zastanowić. Chyba z Panem przynajmniej na odległość bata trzeba...
 • oj, Ewidentny Oszuście :(((
  Oszuście, z rozgoryczeniem czytam ostatnio Twoje notki :( Widzę, że coraz bliżej Ci lefebrystów... To smutne.

  Odnośnie New World Order - no nie przesadzaj. Papież wcale nie musiał mieć na myśli tej tajnej organizacji. To tak samo, jak słyszymy w kościele Prawo i sprawiedliwość, to wcale nie oznacza, że chodzi o tę masońską organizację Kaczyńskiego:

  Ps 33:5 bt "On miłuje prawo i sprawiedliwość: ziemia jest pełna łaskawości Pańskiej." zob. jeszcze Ps 99:4


  Nie przesadzaj również z potępianiem ekumienizmu, że Jezus by rozgonił to batami... Popatrz się:

  1Kor 9:20-21 Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem.

  Święty Paweł był jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Przykładem tego są następujące fragmenty:

  Dz 16:3 bw "Paweł chciał, aby ten udał się z nim w drogę, toteż wziąwszy go, obrzezał ze względu na Żydów, którzy mieszkali w owych okolicach; wszyscy bowiem wiedzieli, że jego ojciec był Grekiem."

  Zauważ, że ten fragment jest po dziale 15, w którym oficjalnie zniesiono obrzezywanie.

  Następnie:

  Act 21:23-24 Zrób więc to, co ci mówimy: Mamy tu czterech mężczyzn, którzy złożyli ślub, (24) weź ich z sobą, poddaj się razem z nimi oczyszczeniu, pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc sobie głowy, a wtedy wszyscy przekonają się, że w tym, czego się dowiedzieli o tobie, nie tylko nie ma źdźbła prawdy, lecz że ty sam przestrzegasz Prawa na równi z nimi.

  św. Paweł na Areopagu zwiastuje prawdziwego Boga odwołując się do ołtarza, na którym było napisane "nieznanemu Bogu" i mówi, że on im głosi, to co oni już czczą... Oczywiście to był pewien podstęp mający na celu przyciągnięcie do wiary w Boga prawdziwego.

  Dz 17:23 "Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości, znalazłem też ołtarz, na którym napisano: Nieznanemu Bogu. Otóż to, co czcicie, nie znając, ja wam zwiastuję."

  Pamiętaj, że my chrześcijanie mamy kierować sie również słowami Jezusa "bądźcie czyści jak gołębie, ale sprytni jak węże".

  To tak na razie tyle. Potem powrócę do dyskusji
 • @jagna 12:59:08
  Niech Pani zapozna się z moją notką na temat Intronizacji i Episkopatu;
  tam jest, że Episkopat wskazuje, że rolą Kościoła jest formacja osoby.
  Budowa systemu organizacji życia społecznego - to nie domena Kościoła.
  To mają robić same społeczeństwa.
  Zatem. Jeśli będzie wolą Polaków obrać sobie Królem Chrystusa i (w duchu Cywilizacji Polskiej), to z Jego nauk będziemy korzystać przy tworzeniu instytucji publicznych.
  I to jest właściwa droga.
  Czy tak trudno to zrozumieć?

  PS. Być może intencje Episkopatu były inne, ale to nie Episkopat o wszystkim decyduje. Niekeidy pojawiają się wyniki przeciwne zamierzeniom.
 • @jagna 13:06:44
  A fe. Stworzenie boże zabijać bez powodu; chociaż chciał ją ukąsić?
 • Powyższy wpis ma taką wartość poznawczą jak słynne gazety Pravda i Izviestia w sprawie rozdawania samochodów na Placu Czerwonym
  w Moskwie: że nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie samochody i nie rozdają tylko kradną. A mianowicie: 1) Mieczysław Kotlarczyk nie był "przewodnikiem duchowym Jana Pawła II" tylko reżyserem teatralnym i szefem teatru, który co najwyżej wyuczał Karola Wojtyłę czytania wierszy Słowackiego a nie odmawiania Różańca, przewodnikiem duchowym Karola Wojtyły w młodości był JAN TYRANOWSKI ,krawiec, który umarł w opinii świętości, 2) Jerzy Kluger nie był "najbliższym przyjacielem Jana Pawła II" tylko facecikiem, który chodził do tej samej szkoły średniej co Karol Wojtyła mniej więcej w tym samym czasie i był jednym ze 100 chłopaczków , których znał uczeń Karol Wojtyła. Jerzy Kluger nie napisał nawet "jednej odkrytki" z Rzymu do wikarego Karola Wojtyly czy biskupa Karola Wojtyły a wyskoczył jak koń kawaleryjski do mediów w dniu wyboru Karola Wojtyły na Papieża Kościoła Rzymsko-Katolickiego i dzięki amerykańskim mediom wylansował się "na najlepszego kumpla" w stylu "prawda czasu-prawda ekranu holywoodzkiego". Tyle w tym prawdy, co w amerykańskich westernach o rzeczywistości Dzikiego Zachodu. 3) w zacytowanym fragmencie zaczynającym się od słów:"...Drodzy przyjaciele.Cieszę się, że mogę przyjąć was tu w Watykanie.." brak jest następujących rzeczy: źródła zacytowanego tekstu, daty przemówienia, odniesienia, gdzie MY możemy sobie tekst przeczytać w oryginale i co równie ważne- w tekście nie ma stwierdzeń o charakterze religijnym tylko informacja, że KONTAKTY SĄ OD 10 LAT I ZAPOCZĄTKOWAŁ JE PAWEŁ VI , i że dotyczą "stosunków z Komisją ds. Judaizmu" a więc nie z samym Papieżem. Reszta to "skróty myślowe" Autora wpisu a nie dosłowne cytowanie wypowiedzi Papieża. Wiemy czym jest B'nai B'rith ale o ile mi wiadomo w przeszłości mieli znakomite stosunki np. z głową Cerkwi Prawosławnej czyli Carem Aleksandrem III i Mikołajem II nawet kosztem polskich katolików. Czy to oznacza , że "przeszli na prawosławie"? A przecież u Świętego Pawła za Murami jest ołtarz z zielonego bodaj jaspisu podarowany przez któregoś z carów. Papieże podpisali też konkordat z III Rzeszą Niemiecką, państwem jak najbardziej kierowanym przez okultystów, czy to oznacza, że popierali okultyzm? Papieże w sprawie masonerii wypowiedzieli się wielokrotnie w dokumentach dotyczących WIARY (np. w encyklikach) i do dzisiaj nie zmienili stanowiska w sprawie a mianowicie: każdy katolik wstępujący do masonerii zaciąga na siebie automatycznie ekskomunikę. Jan Paweł II tego nie zmienił a swoimi działaniami (np. pielgrzymką do Meksyku w styczniu 1979 r. i beatyfikacją dziesiątków Meksykanów CRISTEROS, którzy zostali zamordowani przez masoński meksykanski rząd) znacznie ją osłabił. Papieże spotykali się również z komunistami sowieckimi np. niemal nieśmiertelnym Gromyko.W całym wpisie myli się poziom religijny, w którym Papież jest NIEOMYLNY i poziom doczesny, w którym Papież ma prawo postępować jak głowa państwa watykańskiego. I jest omylny jak człowiek. I grzeszny jak człowiek. Bo poza Najświętszą Marią Panną nie było na ziemi stworzenia bezgrzesznego. I to TEN Papież np. obnażył i osłabił bezbożny komunizm czyli doprowadził do rozwalenia Sawieckiego Sajuza. Nie kombinuj dobry człowieku, bo te twoje "rewelacje" to się "kupy nie trzymają". Histeria i obelgi połączone z konfabulacją to jeszcze nie ARGUMENT.
 • @grzesiekZ 13:46:29
  Odnośnie intronizacji Jezusa na Króla Polski, to na razie mogę tylko tyle powiedzieć, co wcześniej:


  http://circ.nowyekran.pl/post/81502,polski-mistycyzm-zwolennicy-intronizacji-odpowiadaja-biskupom#comment_689333

  widzę, że ostatnimi czasy jest ostra nagonka na JPII. Niestety pewne środowiska zabrały się za rozwalanie kościoła na podstawie przypisywania papieżowi intencji, których nie miał, na zarzucaniu mu tego, że zadawał się z ludźmi, który okazali się antychrystami (niestety ten zarzut sprowadza się do tego, że JPII nie był jasnowidzem i nie czytał ludziom w myślach - a powinien). Ponadto zarzuca się mu, że nie odwrócił sie plecami do tych, którzy nie są katolikami, a wszelkie próby dialogu z nimi powinny być zakazane...
 • @Ewidentny Oszust 12:00:43 Wyszło zbrzydło z wyrka czy .... szydło z worka ?
  Płakałeś taaa... chyba tylko dla tego , że nie mogłeś powstrzymać łez szyderczego rechotu pisząc ten tekst.

  Rozumiem, że pisałeś rzecz emocjonalnie o czym świadczy spora liczba nieprzyjemnych błędów ortograficznych . Niestety merytorycznie jest podobnie , emocjonalnie ale niechlujnie. Teraz zastanawiam się jak to jest w Twoim przypadku wyszło brzydko z wyrka czy wyszło szydło z worka ?

  Wszyscy są ślepi czy tylko leniwi i głupi rzucając się na padlinę jaką podkładają im media .

  Celem NWO jest rzekoma likwidacja wszystkich religii ale właściwym i szczególnym - zniszczenie chrześcijaństwa o tym staraj się nie zapominać, a jeśli nie wiesz to zbadaj sprawę w tym zakresie.

  Kilka słusznych uwag to jednak za mało by wykrzesać odrobinę wysiłku i dotknąć prawdy. Nie dotyczy to tylko Ciebie ale jak widzę większości "badaczy" teorii spiskowych.

  Nierządnicą nie jest Watykan choć tak jak i Ty i wielu podobnych pokazałeś, że na wielu purpuratach "wozi" się osobowe zorganizowane zło, że wniknęło w struktury kościoła , że ma znaczną władzę i dewastuje naszą katolicką organizację od wewnątrz.
 • ...
  Od Soboru Watykanskiego II....Kosciol stacza sie w przepasc...To jest Kosciol skomlacy, a nie walczacy.Taka instytucja nie bedzie szanowana, oraz nikomu potrzebna...Dlaczego ???...Poniewaz bedzie podobna do wielu innych...Koniec kropka.
 • @grzesiekZ 14:16:21 Z jakiej racji masz uzasadniać Królewską godność Zbawiciela Chrystusa w Polsce ?
  Mienisz się tak dobrze przygotowanym do starć apologetycznych z heretykami...

  Weź sobie to zadanie i rozumkiem je ogarnij.

  Uzasadniasz funkcjonowanie władcy tego świata SZATANA uzasadnij jego władzę na ziemi , uzasadnij jego niepodzielne panowanie nad Królestwami ziemskimi i narodami ?
  Zrobisz to lepiej niż Epokispad ? Komunistycznej epoki ten spad w episkopacie.
 • @al Assad 12:11:43
  Mówienie o "Wyimaginowanym królestwie bożym" dyskredytuje Cię w tej dyskusji i sprowadza do poziomu Palikota, który nie krytykuje samego zakłamania w kościele, on atakuje całość wiary jako przesąd.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:44:23
  Pewnie że zaakceptowali, bo oni akceptują wiele rzeczy i są jak wielki kocioł, co do którego wpada co popadnie, dlatego na wschodzie jest taki syf i bieda. Jak się modlą do demonów to nie może z tego wyjść dla ich ludzi nic dobrego - Cejrowski bardzo fajnie to opisał w jednym z odcinków.
  http://www.dailymotion.com/video/xpq963_w-cejrowski-buddyzm_news#.UL9Rp4PaXh4
 • SW II zbirera
  zatrute żniwo.
 • @autor
  "Oszuście, z rozgoryczeniem czytam ostatnio Twoje notki :( Widzę, że coraz bliżej Ci lefebrystów... To smutne."

  Wiadomo, dla współczesnego polskiego katolika ok są protestanci, prawosławni, jehowi, muzułmanie, buddyści, animisci, ateisci, sataniści ale przecież nie lefebryści !!!! Toż to "sekta" od której się współczesny polski postępowy katolik odżegnuje - już lepiej przestawać z nergalem.

  Natomiast JPII - to w Polsce trudny temat - żle mówić nie wolno.
  Ja myślę, że JPII faktycznie świety był, ale wykręcił kilka takich numerów (poczynając od Asyżu) że nie wiadomo co o tym myśleć.

  Myślę, że JPII wierzył że tak trzeba, że taka jest Boża Wola a on tą Wolę realizuje ... Chciał zlikwidować schizmy, połączyć kościoły - zamiar szczytny, ale kosztem kompromisu doktryny.
  Tylko Kosciół Katolicki poluzował doktrynę, inni się z tego śmieją "Wam już wszystko jedno w co wierzycie - tak napisał Wasz Papież - a my trzymamy się naszej świętej doktryny".

  Według przepowiedni Malachiasza Benedykt XVI jest przedostatnim papieżem, potem, za ostatniego papieża będzie jazda po bandzie - przesladowania katolików jakich swiat nie widział.
  BXVI jaki jest taki jest, ale cieszmy się że jeszcze żyje, bo potem to może być jeszcze mniej wesoło.
 • @Ewidentny Oszust 14:59:35
  //"Papież wcale nie musiał mieć na myśli tej tajnej organizacji" - nie? Chcesz powiedzieć że na jednej kuli ziemskiej są dwa niezależne od siebie tajne "New World Order" ? WOW, niezły szpagat. Powiedz mi jeszcze, że gdy papież mówi o słońcu to ma na myśli księżyc :]//

  - A czy papież w tej wypowiedzi odniósł sie do organizacji? Zwracam uwagę, że "new world order" oznacza "nowy porządek świata". Więc w tym kontekście, co pokazałeś wygląda to tak:

  "droga do światowego pokoju wiedzie przez nowy porządek świata".

  Czy na prawdę musi to oznaczać tajną organizację NWO? A jakby powiedział:

  "Mamy zabiegać, aby na tej ziemi rządziło prawo i sprawiedliwość".

  to oznaczałoby, że agituje na rzecz PiS-u? Wg mnie nie koniecznie...


  //Cytowany przez Cienie 1Kor 9:20-21 wyraźnie pokazuje, że wypowiadający słowa ani na chwilę nie zdradził swojej wiary i swojego ojca układając się z szamanami, kapłanami innowierców.//

  - a JPII zdradził? W którymś momencie przestał być katolikiem i w jego prywatnym czasie na modlitwę schodził do swojej tajnej podziemnej ściany płaczu, aby się przed nią pokiwać?

  //Żaden z Twoich cytatów nie popiera zaprzaństwa, pokazują jedynie że można czasem zrezygnować z części powierzchowności a nie zaprzedawania swojej duszy złotym cielcom.//

  - Ja przecież nie cytowałem tego, aby pokazać, że zaprzaństwo jest dozwolone... Czy JPII sprzedawał duszę złotym cielcom? Możesz to sprecyzować?

  Pozdrawiam
 • @al Assad 12:11:43
  Katolicyzm europejski to ciemne wieki? Pokaż osiągnięcia islamu w tym samym czasie. Np. żeby posiadać najpiękniejszy meczet na świecie muzułmanie musieli podbić Konstantynopol... Tacy to krzewiciele kultury i cywilizacji.
 • @jax 14:38:12
  Sorry, nie kumam o co Ci chodzi. Jak to uzasadniać Królewską godność Zbawiciela? Co tu uzasadniać. On jest Królem i nie zależy to od mojego uzasadniania.

  //Uzasadniasz funkcjonowanie władcy tego świata SZATANA uzasadnij jego władzę na ziemi , uzasadnij jego niepodzielne panowanie nad Królestwami ziemskimi i narodami ?//

  - mógłbyś doprecyzować, o co Ci chodzi?
 • @pink panther 14:06:01
  Poniżej zaledwie parę fotek JPII z tym niby jednym ze stu, który według Ciebie nic dla niego nie znaczyli, jak na mało znaczącego jakoś często się spotykali.

  http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/03/c8.jpg

  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=DW&Date=20120103&Category=KRAJSWIAT&ArtNo=681467650&Ref=AR&border=0&MaxW=666

  http://www.wprost.pl/G/news_foto/f/7/3/f734d5f9ffe8893031081b5894115eca4d501810.jpg

  http://s.v3.tvp.pl/images/5/7/2/uid_572121c921813d4ec9150a43afc5facc1333349650909_width_250_play_6_pos_4_gs_0.jpeg

  Co do Kotlarczyka to łączyło Wojtyłę z nim coś więcej niż bycie tylko jednym z jego (nomen omen) aktorów czy wieloletnia przyjaźń. Do tego stopnia, że gdy Kotlarczyk umarł to sam się pofatygował by nad grobem Kotlarczyka wygłosić mowę pożegnalną. Zapewne latał tak na wszystkie groby wszystkich ludzi, których kiedyś spotkał w życiu i z którymi nic go szczególnie nie łączyło.

  Co do brak daty cytatu, źródła to zawsze masz wujka Googla, wpisz sobie cytat i Ci wyskoczą źródła. Taki jesteś leniwy czy z braku laku szukasz się tej brzytwy mając nadzieje, że znajdziesz dziurę w całym?

  Oczywiście, że B'nai B'rith miało świetne stosunki z kremlowskim kościołem, ponieważ po rewolucji czerwonych Rosja jak i jej kościół jest pod władaniem bawarskich illuminatów, jednym z był sam Lenin a cerkiew jest podległa właśnie władzy świeckiej Kremla a nie Watykanu, więc KGB steruje nimi jak chce, stąd wielkie przyjaźnie z sekciarstwem B'nai B'rith.

  Co do mitu że JPII rozwalił sojuz to tyle samo w tym prawdy co w twierdzeniu że Bolek obalił Jaruzelskiego. To była gra. Zarówno JPII jak i Reagan byli aktorami w przenośni i dosłownie! Światowa masoneria najpierw odpaliła czerwoną rewolucję jako socjologiczne narzędzie i poligon testowy i z czasem ten komunizm miał zostać zlikwidowany po wypełnieniu swojej roli, czyli zaimportowaniu do zachodu zgniłych idei socjalizmu który dławi teraz światową gospodarkę. W momencie kiedy ten "krwawy" model komuny był już niepotrzebny, wysłano do Rosji masona Gorbaczewa który miał rozłożyć ten mechanizm na czynniki pierwsze. Ot cała historia. Cała ta nasza Solidarność, nawet ta początkowa prawdziwa, wpisała się jedyne we wcześniej zaplanowany nurt zdarzeń. Po usunięciu z niej ludzi takich jak Gwiazda, którzy mogli nie pójść na układ masońskiego okrągłego stołu zrobiono nam III RP. Gdzie był wtedy papież, czemu nie dawał znaku że jesteśmy oszukiwani w kolejny układ? No właśnie temu bo sam w nim siedział i go przyklepywał.

  Rozumie wszystkich katolików którzy nie akceptują tego co piszę, ponieważ jest to obrazoburcze, wręcz skandaliczne, niestety prawda czasami jest tak straszna że nie wielu starcza sił, żeby na nią otworzyć oczy. Tutaj nie ma kompromisów i półprawd, one do niczego nie prowadzą, jeśli już to do kolejnego okrągłego stołu i kolejnej "grubej kreski".
 • @Vader 15:14:50
  //Wiadomo, dla współczesnego polskiego katolika ok są protestanci, prawosławni, jehowi, muzułmanie, buddyści, animisci, ateisci, sataniści ale przecież nie lefebryści !!!! Toż to "sekta" od której się współczesny polski postępowy katolik odżegnuje - już lepiej przestawać z nergalem.//

  - Kościół zawsze reagował na ekspansję i wzrost rozłamów. Lefebryści ostatnio bardzo się uaktywnili, stąd i ja dostrzegam potrzebę reagowania. I nie mów, że dla katolików ok są np. sataniści... Nie przesadzaj.
 • @korwinista 15:18:32
  Katolicyzm niósł oświecenie, niósł osiągnięcia chociażby w agro kulturze, wbrew temu co się mówi największy procentowo wzrost nowych rozwiązań technologicznych miał miejsce własnie w Średniowieczu - ono było faktycznym oświeceniem a nie wiek oświecenia który faktycznie był wiekiem lucyferiańskim. Co do muzułmanów to nie próby z nich wieśniaków, bo był taki moment że z nauką szczególnie królowa nauka, matematyką byliśmy za nimi w czarnej d* więc trzeba im oddać jakiś szacunek.
 • korekta informacji
  http://delfin.nowyekran.pl/post/82012,benedykt-xvi-doktryna-spoleczna-integralna-czescia-misji-kosciola
 • @grzesiekZ 15:24:21
  A co to za celebryta, odznaczony wysokim odznaczeniem francuskim z szacunkiem przyjął od nergala jego książkę z autografem?
  A na to szanowny postepowy obrońca wiary katolickiej reaguje czy "nie przesadza"?

  "stąd i ja dostrzegam potrzebę reagowania" - gratuluję pokory
  Ale reagowania na co i dlaczego nie ma "dostrzeżenia potrzeby reagowania" na bluźnierstwa i swiętokradztwa we spółczesnym kościele - np. konsekrowane hostie jako zakładki do śpiewników.

  No właśnie - "dostrzegam potrzebę reagowania" w imię czego?
  W imię Soboru Watykańskiego II?
  A co z "dostrzeżeniem potrzeby reagowania" w imię Soboru Watykańskiego I lub Trydenckiego?
 • @Ewidentny Oszust 15:28:40
  Ale ja tak samo mogę powiedzieć o Tobie... Ty uwierzyłeś w te rewelacje sprytnie zmajstrowane przez ludzi, którym zależy na rozbiciu Kościoła. Nie wiem czy wiesz, ale ja w podobny sposób potrafiłbym przedstawić na podstawie Ewangelii św. Pawła jako okrutnika, fanatyka, bez serca itp.
 • @grzesiekZ 15:16:30
  "- A czy papież w tej wypowiedzi odniósł sie do organizacji? Zwracam uwagę, że "new world order" oznacza "nowy porządek świata". Więc w tym kontekście, co pokazałeś wygląda to tak:

  "droga do światowego pokoju wiedzie przez nowy porządek świata".

  Czy na prawdę musi to oznaczać tajną organizację NWO? A jakby powiedział:

  "Mamy zabiegać, aby na tej ziemi rządziło prawo i sprawiedliwość"."
  ///

  Teoria o gdybaniu ma wielu zwolennikow, ale czlowiek, ktory zna Biblie i wierzy w Boga (a nie w czlowieka - papieza...) nie gdyba, bo wie co zostalo zapowiedziane w Pismie Swietym.

  Ufanie czlowiekowi prowadzi na zatracenie.
 • @Vader 15:37:42
  //A co to za celebryta, odznaczony wysokim odznaczeniem francuskim z szacunkiem przyjął od nergala jego książkę z autografem?
  A na to szanowny postepowy obrońca wiary katolickiej reaguje czy "nie przesadza"?//

  - a czy ja muszę na wszystko reagować? Może pozwól, że ja będę sobie wybierał na co reagować, a co nie. Jak nie reaguję, to wcale nie znaczy, że to pochwalam i aprobuję.

  //"stąd i ja dostrzegam potrzebę reagowania" - gratuluję pokory//

  - A co tu ma pokora do rzeczy? Czy ja gdzieś podkreślam swoją wielkość, swój autorytet?

  //Ale reagowania na co i dlaczego nie ma "dostrzeżenia potrzeby reagowania" na bluźnierstwa i swiętokradztwa we spółczesnym kościele - np. konsekrowane hostie jako zakładki do śpiewników.//

  - o co chodzi, bo nie wiem?

  //No właśnie - "dostrzegam potrzebę reagowania" w imię czego?
  W imię Soboru Watykańskiego II?
  A co z "dostrzeżeniem potrzeby reagowania" w imię Soboru Watykańskiego I lub Trydenckiego?//

  - Tak, w imię najnowszego nauczania kościoła. Nie znajduję nic złego w związku z SW II. Tak samo jak nic nie widzę złego w Soborze Trydenckim. Zło dostrzegam w odrzucaniu SW II i kurczowym trzymaniu się tego trydenckiego.
 • @bar-bara 15:42:24
  Bar-baro, sorry, ale ja z Tobą nie będę dyskutował. Czy nie możesz zrozumieć, że to rozmowa pomiędzy katolikami? Jak ja Ci pozwoliłem dyskutować w kilku swoich wątkach, to nie oznacza, że możesz przychodzić sobie do działu katolickiego gdzie chcesz... Ponoć taka była umowa. Czy nie tak? Ja następnym razem nie będę miał skrupułów i będę usuwał wszystkie Twoje wpisy, w katolickich wątkach w których nie wyrażę zgody na twoje uczestnictwo (czyli w tych przeznaczonych do dyskusji wyłącznie pomiędzy katolikami).
 • Wszedłem ze Strony Głównej ,
  Interesowałem się tym zagadnieniem już rok temu . http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/30913,nwo-dobro-oczekiwane Dlatego nie jestem zaskoczony .

  Papież napisał w encyklice «CARITAS IN VERITATE»
  "..... Wobec niepowstrzymanego wzrostu wzajemnych światowych zależności odczuwa się mocno, również w świetle recesji o zasięgu światowym, pilną potrzebę reformy zarówno Organizacji Narodów Zjednoczonych, jak i międzynarodowych struktur ekonomicznych i finansowych, aby pojęcie rodziny narodów nabrało konkretnego kształtu. Odczuwa się również pilną potrzebę znalezienia nowatorskich form, pozwalających wprowadzić w życie zasadę odpowiedzialności za ochronę (...) a także dać uboższym narodom realną możliwość zabrania głosu we wspólnych decyzjach. Wydaje się to konieczne właśnie w perspektywie porządku politycznego, prawnego i ekonomicznego, który zwiększy i ukierunkuje współpracę międzynarodową na solidarny rozwój wszystkich narodów.Pilnie potrzebna jest prawdziwa światowa władza polityczna— ..................................— aby zarządzać ekonomią światową; uzdrowić gospodarki dotknięte kryzysem; zapobiec pogłębieniu się kryzysu i związanego z nim zachwiania równowagi; przeprowadzić właściwe, pełne rozbrojenie oraz zagwarantować bezpieczeństwo żywieniowe i pokój; zapewnić ochronę środowiska i uregulować ruchy migracyjne. Tego rodzaju władza musi być uregulowana przez prawo, przestrzegać konsekwentnie zasady pomocniczości i solidarności, być podporządkowana realizacji dobra wspólnego (...),zaangażować się w realizację autentycznego integralnego rozwoju ludzkiego, inspirowanego wartościami miłości w prawdzie. Ponadto władza ta powinna zostać uznana przez wszystkich, być w stanie rzeczywiście każdemu zagwarantować bezpieczeństwo, przestrzeganie zasad sprawiedliwości i prawa (...). Oczywiście, powinna mieć takie uprawnienia, by strony musiały szanować jej decyzje, a także stosować środki wspólnie uzgodnione na różnych forach międzynarodowych. Brak tego wszystkiego rodziłby ryzyko, że prawo międzynarodowe, pomimo wielu postępów na różnych polach, byłoby uzależnione od równowagi sił najsilniejszych. Integralny rozwój narodów i współpraca międzynarodowa wymagają ustanowienia porządku międzynarodowego wyższego stopnia, opartego na zasadzie pomocniczości, by zarządzać globalizacją (...) oraz zaprowadzenia wreszcie porządku społecznego zgodnego z porządkiem moralnym i z tym połączeniem sfery moralnej i społecznej, oraz więzią między polityką a sferą ekonomiczną i obywatelską, jakie są już zarysowane w Karcie Narodów Zjednoczonych. ..."
  (podkreślenia moje )

  Po czasie postulacji i optymalizacji nadchodzi czas realizacji.
  Może ten słynny grudniowy koniec świata , to koniec dotychczasowego układu politycznego ???
 • @zbigniew1108 16:08:05
  Tak, ja też się spodziewałem właśnie takiego "końca świata" a nie kretyńskich meteorytów itp.
 • @grzesiekZ 15:57:55
  Nie wiem o jakiej umowie mowisz, bo katolicy pisza na dziale Religie.

  Czy to jest tez twoj blog? Czy twoje instrukcje i pozwolenia obawiazuja na wszystkich blogach?

  Poza tym, ja z toba dyskusji nie prowadze, ja tylko skomentowalam twoj wpis.
 • @Ewidentny Oszust, 15:21:52
  Takie "fotografie z Papieżem" to sobie kilka milionów ludzi na świecie zrobiło. Są one zrobione w mniej więcej tym samym czasie, w odstępie kilku lat lub z jednego spotkania. To absolutnie nie jest dowód na jakąkolwiek zażyłość wykraczającą poza uprzejmość. Mieszkańcy pewnej wsi z okolic Wadowic pielgrzymkowali wielokrotnie "do Papieża" i mają z tych pielgrzymek zdjęcia. Czy to znaczy, że byli "największymi przyjaciółmi Papieża"? Z pewnością większymi przyjaciółmi niż Kluger- bo bezinteresownymi. A ilu PRAWDZIWYCH przyjaciół Papieża NIGDY nie opublikowało żadnego z nim zdjęcia,mimo, że przyjaźnili się NAPRAWDĘ? W kwestii "obalenia komunizmu", to gdybyś był katolikiem, jak nie jesteś, to pamiętałbyś sprawę polecenia Papieża do wszystkich biskupów z roku 1984 o OBOWIĄZKOWE odprawienie Mszy Św. za nawrócenie Rosji i modlitwy w czterech sanktuariach maryjnych nadawane na żywo przez nowy wynalazek: satelitę. Były to m.in. Częstochowa, Fatima, Gwadelupe i czwartej nie pamiętam. Bardzo wielu katolików na świecie łączyło się w tej modlitwie i potem zostało potwierdzone z Fatimy, że "warunki zostały wypełnione" czyli polecenie Matki Boskiej z Fatimy zostało właśnie przez TEGO Papieża- spełnione. M.in jeden z biskupów odprawił potajemnie Mszę Św. na Kremlu w cerkwi przerobionej na "muzeum ateizma". Nie wierzysz w Nadprzyrodzone, nie wierzysz w Boga, to uwierzysz we wszystko.
 • @grzesiekZ 15:53:02
  Problemik polega na tym, że SWII jest w sprzeczności z SWI i Soborem Trydenckim. "Mówi Wam to coś"?
  No to za czym się postępowy katolik opowiada? Oczywiście za postępem!!!

  Nie przejmuj sie, też tak kiedys myślałem i cieszyłem się jaki fajny ten SWII był i jakie otworzył nam "możliwości".
  Lefebryści to jedyna szansa przetrwania oryginalnej katolickiej doktryny i liturgii bez protestanckich "fajności". Czy nie sądzisz że to może się jeszcze kiedyć przydać? Np. dla wzmocnienia tak wytrzbionej wiary?
 • Ewidentny Oszust: robisz ewidentnie slabe oszustwo
  Mowiac delikatnie, mozna tylko wspolczuc, glupiego poczucia humoru.
  Czy takie atakowanie Kosciola Katolickiego miesci sie w normie przyzwoitosci? Na pewno nie. Pokazem niskiej kultury, obnizasz poziom tego forum i tracisz opinie u uczciwych ludzi.
  Poziom nizszy niz Gazeta Wyborcza.
 • @Ewidentny Oszust 16:17:44
  To czy można potępić zachowanie człowieka, czy nie, to zależy od intencji autora, od tego, co było celem danej wypowiedzi, a nie od ewentualnych skutków, jakie to może wywołać, oraz od tego, jak to zostanie odebrane przez odbiorców. Widzę, że to jest jego encyklika - nie twierdzę, że została ona zmajstrowana. Zmajstrowana została interpretacja, nagonka itp. Nie da się ukryć, że mi czytelnikowi kojarzy się to z NWO, ale to nie oznacza, że papież lobbuje na rzecz tej organizacji, w tej formie, jaka ona jest. Może dostrzega potrzebę stworzenia jakiejś globalnej organizacji opartej na dobrych wartościach, zasadach solidarności, by wspomóc tych, którzy są słabi, uzdrowić gospodarkę itp. Oczywiście szkoda, że papież nie dostrzega rażącej utopii tej wizji, jako że żyjemy w świecie, którego władcą jest szatan.
 • @Vader 16:23:18
  O sprzecznościach to możemy mówić jedynie w kontekście dogmatów...

  Zwróć uwagę na dogmat o nieomylności. Podkreślenia wymagają tutaj słowa "wiary i moralności" - tego właśnie dotyczy ta nieomylność...

  (...) Za zgodą świetego Soboru nauczamy i definiujemy jako dogmat objawiony przez Boga, że Biskup Rzymski, gdy mówi ex cathedra - tzn. gdy sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności - dzięki opiece Bożej przyrzeczonej mu w osobie św. Piotra Apostoła posiada tę nieomylność, jaką Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w definiowaniu nauki wiary i moralności. Toteż takie definicje są niezmienne same z siebie, a nie na mocy zgody Kościoła.
  Jeśli zaś ktoś, co nie daj Boże, odważy się tej naszej definicji przeciwstawić, niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.

  jeśli chodzi o postęp i modernizm, to niedługo napiszę coś na ten temat. Dziwne jest to, że lefebryści przyczepiają się do tego, że SW II sprzeniewierzył się tradycji... Jednakże dlaczego nie krzyczą, że tradycje obowiązujące pomiędzy Soborem Trydenckim a SWII sprzeniewierzały się tradycjom wcześniejszym. Spójrzmy dla przykładu na pierwsze chrześcijaństwo:

  - posiadali wspólnotę majątkową
  - odprawiali msze w ojczystym języku
  - kobiety musiały nakrywać głowy w czasie nabożeństwa
  - było dopuszczone niewolnictwo
  - nie było celibatu, a wręcz w Biblii wyraźnie na to przyzwalała (biskup powinien być mężem jednej żony).
  - przez długi czas kościół uważał, że to słońce kręci się wokół ziemi itp. Dzieło Galileusza zostało zdjęte z indeksu ksiąg zakazanych w 1835 roku.

  Te nauki w tamtym okresie nie obowiązywały. Ponadto:

  - w konstytucji apostolskiej Piusa IV zakazano wiernym korzystać z niekatolickich wydań Biblii, a korzystanie z katolickich przekładów na języki nowożytne było dozwolone tylko za zgodą proboszcza lub spowiednika. Benedykt XIV, w konstytucji Sollicita ac provida z 9 lipca 1753, zniósł wszelkie ograniczenia w korzystaniu z katolickich wydań Pisma Świętego. No jak to możliwe? Msza w języku ojczystym - to źle, Pismo Święte w języku ojczystym - ok, niech będzie, lefebryści nie widzą w tym nic złego.
 • @grzesiekZ 16:44:04
  Dodam jeszcze jedno, że w Dziejach Apostolskich w 15 rozdziale mamy opisany I Sobór Jerozolimski. Na nim apostołowie znieśli starotestamentalne prawo Boże dotyczące obrzezania. Nie było to nauczaniem Jezusa - apostołowie nie powoływali się na Jego naukę.

  Dodam, że zarówno brak modernizmu, jak i przesadny modernizm jest przejawem patologii. Czasy się zmieniają, kultura, ludzie, obyczaje, nauka itp. Kościół przez cały czas ewoluował i ewoluuje do dzisiaj.

  Ten komentarz wykorzystałem ze swego materiału, który przygotowuję na temat gajowego maruchy... Po tym jak mnie ocenzurował i zablokował, postanowiłem napisać kilka słów, co niebawem się ukaże.
 • @grzesiekZ 16:44:04
  Widzę, że bawisz się w relatywizm - skoro SWI odrzucił tradycje pierwszych chrześcian to SWII mógł odrzucić SWI.
  A jaki-to sobór zatwierdził tradycje pierwszych chrześcian? - mozesz mi łaskawie przypomnieć ?
  Bo mi się zdawało, że to co raz przez sobory dogmatyczne jest zatwierdzone, to nie jest do zmiany, a próba zmiany obłozona jest kłątwą (na szczęście SWII nie był dogmatyczny a jedynie pastoralny).

  A te tradycje pierwszych chrześcian unormowano, żeby każdy wiedział w co dokładnie wierzy i jaka jest liturgia. I bardzo dobrze sie stało.

  Rozumiem, że jeśli bedzie sobór watykański III i tam powiedzą, że teraz to czcimy lucyfera to Ty sie przyłączasz? W co Ty właściwie wierzysz? A może jest Ci wszystko jedno?

  Czy bardziej pasuje Ci liturgia zbudowana na duchowosci świętych, czy wolisz tą napisaną za biurkiem lub stołem negocjacji z heretykami?
  A w cuda to Ty wogóle wierzysz?
 • @grzesiekZ 15:18:59 żabia modlitwa żaby , żabim głosem , z żabim pojęciem i żabim porywem.
  Jak to jest Królem .....może w Polsce też ? Przecież epokispad zdecydowanie napisał że NIE JEST i NIGDY NIE BĘDZIE .

  Wyraźnie napisałem czego od Ciebie oczekuję a czego nie ...

  Z jakiej racji masz uzasadniać Królewską godność Zbawiciela Chrystusa w Polsce ?

  Zajmij się biblijnym uzasadnieniem rządów władcy tego świata na tym świecie .

  Z jakiej racji masz uzasadniać Królewską godność dla Chrystusa Zbawiciela na ziemi ... np. na tej polskiej ziemi ?

  Zajmij się więc tak biblijnym jak i faktycznym, rzeczywistym i racjonalnym
  Uzasadnieniem bytu władcy tego świata SZATANA uzasadnij jego władzę na ziemi , uzasadnij jego niepodzielne panowanie nad królestwami ziemskimi i narodami , podejmij uzasadnienie jego ziemskiej dziedziny.

  Nic nie kumasz ? Zrób więc to o co Ciebie proszę a jest "szansa dla żabki" i będziesz kumał.


  Prawda nas wyzwoli ... PRAWDA JEST
 • @grzesiekZ 16:54:02
  "Czasy się zmieniają, kultura, ludzie, obyczaje, nauka itp. Kościół przez cały czas ewoluował i ewoluuje do dzisiaj." - w kierunku apostazji chyba.

  Nie widzę u Ciebie duchowosci katolickiej - kultura, ludzie, obyczaje, nauka - to wszystko nie ma znaczenia - liczy się tylko to co po śmierci.
  To chyba oczywisty, logiczny wniosek z wiary katolickiej.

  No chyba że nie wierzysz w piekło, albo myślisz że Boże Miłosierdzie jest tak wielkie, że każdy sie zbawi.

  Wyobraźmy sobie spotkanie w niebie Hitlera z Żydami, których zamordował.
 • Wszystkie drogi prowadzą do rzymu. Jak myślicie gdzie inwestowano kasę z dziesięciny i datków
  przez prawie tysiąc lat?
 • @NUS 17:33:18 Dziesięcina ? Chętnie zapłacę nawet dwa razy.
  Bystrzaczku lepiej zapytaj gdzie idzie wielokrotnie większy haracz płacony przez współczesne pokolenia ?
  Inżynieria finansowa jest oczywista i nieubłagana ale jak widać wielu zawiesiło się na dziesięcinie. TO BYŁ DOPIERO PODATEK - pełna zgroza :)
 • "Poznacie ich po owocach"
  Owoce Soboru Watykańskiego II - jakie są - każdy widzi.
  Twierdzenie że SW II wzmocnił Kościół to zamykanie oczu na rzeczywistość.
  Mądremu dość.
 • @grzesiekZ 15:57:55
  "Czy nie możesz zrozumieć, że to rozmowa pomiędzy katolikami? "

  Nawolywanie papieza do NWO nie jest sprawa pomiedzy katolikami, swiatowy rzad dotyczy calego swiata, a nie tylko swiatka katolikow!

  Papiez moze sobie katolikom propozycje dawac, ale niech sie przestanie panoszyc nad swiatem, nad ludzmi, ktorzy nie sa katolikami!

  Nie udawaj, ze nie wiesz co to jest swiat i nie udawaj, ze nie wiesz o tym, ze Bush starszy tez mowil o NWO!
 • @Vader 17:09:23
  A co konkretnie SWII odrzucił z SWI?

  Przyznam się, że aż tak głęboko w to nie wchodziłem, więc mogę mieć braki.

  //A jaki-to sobór zatwierdził tradycje pierwszych chrześcian? - mozesz mi łaskawie przypomnieć ? //

  - Nie przychodzi mi nic do głowy. Ta tradycja pierwszych chrześcijan została wzięta z Biblii. Chcesz fragmenty?

  //Bo mi się zdawało, że to co raz przez sobory dogmatyczne jest zatwierdzone, to nie jest do zmiany, a próba zmiany obłozona jest kłątwą (na szczęście SWII nie był dogmatyczny a jedynie pastoralny).//

  - Nauczanie ex-cathedra (z urzędu) - uroczyste ogłoszenie jakiejś nauki w kwestii moralności i wiary jest traktowane jako nieomylne i nie jest do zmiany.

  //Rozumiem, że jeśli bedzie sobór watykański III i tam powiedzą, że teraz to czcimy lucyfera to Ty sie przyłączasz? W co Ty właściwie wierzysz? A może jest Ci wszystko jedno?//

  - A czy ja mam zrozumieć to w ten sposób, że mam odrzucić posłuszeństwo kościołowi, bo może w kiedyś w przyszłości im strzeli coś do głowy, aby czcić lucyfera? Jak będą kazali, to zacznę się zastanawiać. Dopóki nie każą i wszystko jest ok, to nie mam nad czym.

  //Czy bardziej pasuje Ci liturgia zbudowana na duchowosci świętych, czy wolisz tą napisaną za biurkiem lub stołem negocjacji z heretykami?//

  - Ale duchowość świętych to również ten okres, kiedy msza nie była jeszcze w języku łacińskim. A to że negocjowano z heretykami, to wcale nie oznacza, że stało się po ich myśli i przeciwnie z Bożą wolą.

  > A w cuda to Ty wogóle wierzysz?
  - tak, a czemu pytasz?
 • @Vader 17:20:55
  //Nie widzę u Ciebie duchowosci katolickiej - kultura, ludzie, obyczaje, nauka - to wszystko nie ma znaczenia - liczy się tylko to co po śmierci. //

  W Biblii mamy przykład, jak Bóg dostosowuje się do mentalności ludzkiej, co czasem ma na celu zatrzymanie ich przy sobie. W poniższym fragmencie czytamy, że Bóg zezwolił na oddalanie żony ze względu na zatwardziałość serc ludzkich, choć od początku tak nie było.

  Mk 10,2-9 Przystąpili do Niego faryzeusze i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając zapytał ich: «Co wam nakazał Mojżesz?» Oni rzekli: «Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić». Wówczas Jezus rzekł do nich: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!»


  Tak samo jak z tym nakryciem głowy przez kobiety:

  1Kor 11:5-6 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. (6) Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę!

  Więc nie mów mi, że to nie ma znaczenia. Zawsze będzie 3% niezadowolonych z takiego stanu rzeczy. Jakby nie został wprowadzony SWII, to kto wie, czy wtedy nie byłoby 30% niezadowolonych z tego, że kościół się zatrzymał, mimo iż ewolucjonizm też jest tradycją kościoła (bo był zawsze, zawsze kościół ewoluował).

  //No chyba że nie wierzysz w piekło, albo myślisz że Boże Miłosierdzie jest tak wielkie, że każdy sie zbawi. //

  - nie rozumiem o co chodzi. Wierzę w piekło.
 • @jax 17:10:19
  //Jak to jest Królem .....może w Polsce też ? Przecież epokispad zdecydowanie napisał że NIE JEST i NIGDY NIE BĘDZIE .//

  - Z tego co mi wiadomo, to episkopat powiedział, że Jezus jest królem i ten fakt wymaga od nas przyjęcia Jego królowania. Czy nie tak??? Powiedział, że nie ma potrzeby ogłaszania Go królem, bo On już królem jest. Ogłasza się tylko wtedy, kiedy ktoś jeszcze nie jest tym kimś i przez ogłoszenie się staje. Bóg wywyższył Jezusa ponad wszystko (znajdziesz to w liście do Filipian w 2 rozdziale).

  //Zajmij się biblijnym uzasadnieniem rządów władcy tego świata na tym świecie .//
  - dalej nie wiem o co chodzi. Jezus nazywa szatana władcą tego świata - co ja to rozumiem w ten sposób, że on rządzi ludźmi, którzy rządzą światem doczesnym. Nie wykluczone, że tu chodzi również o to, że Jezus przeciwstawia rzeczywistość ziemską (grzeszną) do rzeczywistości niebieskiej (świętej).

  Więc dalej nie wiem, o co Ci chodzi.
 • @autor
  Ewidentny Oszuście, chylę przed Tobą czoło, że nie boisz się przyznania do błędów!!! Aczkolwiek podeślij mi może na priva źródło tej informacji, przyjrzę się temu. Niestety widzę, że coś złego się dzieje, pewne środowiska nas szturmują zmasowanym atakiem, więc niestety czuję potrzebę odstawienia polityki i powrót do apologetyki... trochę ciężko z czasem będzie na to, ale lepsze cokolwiek niż nic...

  Pozdrawiam
 • @grzesiekZ 19:48:55
  Porażające jest to, że to nie tylko portal Chrzescijanin24.pl napisał ale nawet New Yourk Times !!! Kurwa mać, nie dość że z siebie zrobiłem idiotę to jeszcze nastraszyłem ludzi i stałem się pożytecznym idiotą w rękach masonerii, ale kto ma czas żeby wertować 30 różnych tytułów i potwierdzać jak faktycznie było - no tragedia!
 • @Ewidentny Oszust 20:01:35
  Czy dziennikarz z L'OSSERVATORE ROMANO , czy z Times pisze prawdę ?
  Po owocach ich poznacie .

  Papież w swojej encyklice dał podstawy do myślenia , że jest za NWO .
  Kiedy zmienił zdanie lub czy zmienił /
 • @zbigniew1108 20:09:40
  Czasami odechciewa się komentować czegokolwiek, bo to jak stąpanie po cienkim lodzie szczególnie w zakresie NWO.
 • @Ewidentny Oszust 20:32:13
  To zaczekaj , za kilka dni będzie więcej materiału .
  A Twoje rozwinięcie tematu zawierało dużo ciekawych tekstów .
  Szkoda , że ich już nie ma ...
 • @Ewidentny Oszust 20:32:13
  ...ja też zabiorę głos EO ...staraj się mieć poważnie dowody ...bo różni blogerzy ...są tacy na NE...będą Cię chcieli rozszarpać ..mnie też nie wszystko się podoba...widzałem ,że bar-bara już dostała delirki na ten temat...dla nich to jest nie lada pożywka ,żeby dokopać KRK...pozdrawiam niepoprawnie
 • @zbigniew1108 20:38:17
  Zachowałem to na dysku, wątek JPII i tamte informacje o nim się jeszcze pojawią ale będę to musiał przeredagować - cierpliwości.
 • @Skanderbeg 11:10:03
  Unijna armia a na jej czele Francja hahahahahaha
 • Łukasz Roman
  Podobna sytuacja miała miejsce z wypowiedzią JP II przed wstąpieniem Polski w struktury UE. Mówił Papież o wspólnocie, o ideach i wartościach, opartych na duchu chrześcijańskim, a judeo-reporterzy przedstawili opinii publicznej Papieża jako fana UE, który zachęca Polaków, by opowiedzieli się za przystąpieniem.
 • @Łukasz Roman 23:59:35
  Racja, dzięki za przypomnienie.
 • De civitate Dei
  "należy zastąpić ideę nadzwyczajnej władzy skoncentrowanej w rękach niewielu, która miałaby zdominować wszystkie narody, wykorzystując najsłabszych, koncepcją władzy pojmowanej przede wszystkim jako siła moralna, możliwość działania zgodnie z rozumem, a zatem władza oparta na uczestnictwie, ograniczona przez zasięg kompetencji i przez prawo."

  Tak, i tutaj powracamy do koncepcji władzy, na którą wskazywał już św. Augustyn (354-430) w "De civitate Dei". Według tego postrzegania, cały świat opiera się na teokracji, rządami Boga w świecie, jedynego prawodawcy i źródła wszelkiej moralności. W tym znaczeniu władza jawi się przede wszystkim jako siła moralna, będąca jedynie i aż uczestnictwem w jedynej władzy nad światem, którą niepodzielnie sprawuje sam Bóg. Dlatego jedną z najpilniejszych potrzeb naszych czasów jawi się konieczność jak najszybszego powrotu do teokracji, będącej właśnie tym uczestnictwem w rządach Boga, ograniczonym przez zasięg kompetencji i przez prawo, którego jedynym źródłem jest Bóg.
 • @Ewidentny Oszust
  Czy mógłby Pan podrzucić jakiegoś ciekawego linka na temat Mieczysława Kotlarczyka? Dziękuję!
 • @Ewidentny Oszust 15:21:52
  "Po usunięciu z niej ludzi takich jak Gwiazda, którzy mogli nie pójść na układ masońskiego okrągłego stołu zrobiono nam III RP. Gdzie był wtedy papież, czemu nie dawał znaku że jesteśmy oszukiwani w kolejny układ? No właśnie temu bo sam w nim siedział i go przyklepywał."


  Otóż papież dawał temu wielokrotnie wyraźny znak, a zwłaszcza gdy mówił do dziennikarze podczas jednej z podróży o odbytej pielgrzymce do Polski w 1991: "O jak dobrze, że podczas tej pielgrzymki nie głosiłem kazań o zwycięstwie demokracji, lecz o 10 przykazań Bożych. Czy można dać temu bardziej jeszcze wyraz, a niżeli uczynił to w tych słowach? A zatem był świadomy i o tym mówił, że w Polsce nie dokonało się żadne zwycięstwo demokracji.

  To prawdy, że papież był osaczony przez ludzi układu, choć starł się robić co tylko mógł. Dlatego nie możemy papieża oceniać jako tego, który stał na czele ruchu bezskutecznego jak na razie obalenia komunizmu (czytaj układu), lecz jako głos moralny. Wielkość jego nie polega zatem na fizycznym obalaniu komuny, czy jak inni wolą, muru berlińskiego, lecz na słowach i czynach w głoszeniu prawdy. Pozostawił nam wieki i nieoceniony dorobek myśli, które ukazują nam drogą do zbudowania ładu prawdziwie godnego człowieka. I z tego winniśmy czerpać.
 • @Łukasz Roman 23:59:35
  Słusznie! Manipulacja uczyniła z papieża propagatora unii, a on przecież mówił tylko z troską o dbru, jakim jest łacińska cywilizacja Europy.
 • @Skanderbeg 11:10:03
  //Wszak twój idol to zwolennik wspólnej armii unijnej//

  Proszę o wiarygodne żródła, najlepiej watykanskie.
 • @Ewidentny Oszust 11:52:26
  //Circ zapewne ma teorię na każdy temat co do Jezusa to wydaje mi się, że gdyby zobaczył Jana Pawła II modlącego się jak równy z równym z buddystami, szamanami, sekciarzami, to Jezus sprałby batem Jana Pawła II aż by świszczało.//

  Czy Tobie nie jest wstyd? Wyciągniesz wnioski z własnych błędów, czy nieustannie będziemy musieli potykać się o twoje głupoty i pouczać?
  Komentowanie działań Kościoła przez ludzi tego poziomu to żenada.. Może masz się za Mesjasza?

  //Na wstępie chce przeprosić, że pisząc o tak ważnej sprawie oparłem się jedynie na portalu Chrześcijanin24.pl i New York Times – wiem, brzmi to idiotycznie, ale nawet portale katolickie czy największe światowe gazety potrafią tworzyć lub powielać piramidalne kłamstwa.//

  Pierwszy to nie portal katolicki, ale agencki co widać z daleka, a drugie to żydowska gadzinówka, nie wielka światowa gazeta.

  Widzę, że nie dało ci to do myślenia.
  To ostatni raz, kiedy przeczytałam twoje wypociny gówniarzu.
 • @circ 12:05:28
  "Proszę o wiarygodne żródła, najlepiej watykanskie."

  Nie, nie - ten tekst odnosił się do Lecha Kaczyńskiego o którym było w oryginalnym artykule. Artykuł wykasowałem natomiast komentarze zostały i z stąd informacyjny bałagan.
 • @circ 12:15:40
  Czy mnie nie jest wstyd czego? Przypominać o tych profanacjach? O stawianiu znaku równości między buddystą przekonywującym do reinkarnacji, modlącym się do demonów a papieżem? Puknij się kobieto w czoło i sama opamiętaj. Twoje pohukiwania i brak kultury nie robią na mnie wrażenia. Zobacz jak do sprawy podszedł Nathanel, zwrócił mi uwagę, że napisałem nieprawdę o Benedykcie, zacytował inne źródło i zamiast się na wzajem obrażać, tracić czas na awantury załatwił sedno sprawy i jeszcze mu podziękowałem! Ucz się od niego kultury dyskusji. Ty natomiast zachowujesz się jak stara dewota, katolicki leming, który nie ważne co mu napiszą uwierzy we wszystko, bo wpojono Ci że nie wolno weryfikować kościoła i być krytycznym (konstruktywnie) , a jak ktoś to robi to mu skaczesz do oczu. Zachowujesz się jak szurnięty wyborca PiS, któremu się pokazuje że Jarek wcale nie jest taki prawicowy a ten dostaje piany na pysku i nie mówię tu o kretynizmach wypisywanych w Wyborczej.

  New York Times jest jednym z największych światowych tytułów, obok Washington Post więc nie fantazjuj. To że są gadzinówką to zupełnie inny temat bo nawet gadzinówki zwykle jedynie manipulują a nie piszą coś dokładnie odwrotnego niż opisywany fakt, takich przekrętów wprost nie robi nawet Wyborcza. Choć z niesmakiem, miałem prawo uważać że nie przekręcili o 180* głównego tematu - tego jeszcze nie było.

  Wytykasz, że ja siebie uważam za mesjasza? Ciekawe z której linijki tekstu wywnioskowałaś u mnie taki rodzaj "ego". Tu raczej Ty sama siebie uważasz za jakiegoś mesjasza i najbardziej uduchowiony punkt na nieboskłonie nE. Jesteśmy ludźmi i się mylimy. Żyjemy w niesamowicie zafałszowanym świcie i naturalne jest, że w tej podejrzliwości podnosimy rękę na tak zwane świętości bo prawda nie boi się dochodzenia, nie boi się zadawania pytań, prawda jest wieczna a kłamstwo upada i to co się stało w tym artykule tego dowodzi, oraz tego że nie jestem a priori nastawiony na atakowanie Watykanu- wbrew faktom ale patrząc na chociażby działania JPII mam wiele powodów by być nieufnym. Jeśli Ty jesteś zachwycona tym co wyprawiał JPII podnoszący do swojej rangi sekciarzy New Age to "gratuluje" takiego katolicyzmu, oby przepadł w nicość.
 • @Ewidentny Oszust 13:53:30
  Zagalopowales sie i glupio wyszlo. Dodam, ze wczesniej tego u Ciebie nie zaobserwowalem i mam nadzieje, ze to minie.
  Tymczasem musze to skarcic.

  "Ucz się od niego kultury dyskusji. Ty natomiast zachowujesz się jak stara dewota, katolicki leming..."

  No wlasnie. Twoj problem idzie przed Toba. Gdzies zostawiasz kulture, chocby slowa, Jesli Ci nie odpowiada religia katolicka, to nie obrazaj katolikow swoja agresja slowna i swoim jezykiem.
  Juz powyzej pisalem, ale nie odpowiadasz.
  Zatem tylko powtorze (05.12.2012 16:25:12)
  Czy takie atakowanie Kosciola Katolickiego miesci sie w normie przyzwoitosci? Na pewno nie. Pokazem niskiej kultury, obnizasz poziom tego forum i tracisz opinie u uczciwych ludzi.
  Poziom nizszy niz Gazeta Wyborcza.

  Rozga od swietego Mikolaja.
 • @Ewidentny Oszust 13:53:30 Patrz do koła siebie - uważnie
  To prawda, że Błogosławiony Jan Paweł II potrafił uniżyć się do poziomu najbardziej nawet pokręconej grupy religijnej. Leczył jak umiał chore relacje miedzy kulturami.

  Bezrefleksyjne wieszanie psów na tym papieżu świadczy o co najmniej słabym rozumie.

  Papież brał aktywny udział w polityce światowej i to na skalę jaką mogą prowadzić jedynie nieliczni. To chyba oczywiste. Czemu nie zajmiesz się badaniem jaką rzeczywistą nienawiścią otoczony był przez kręgi , które z fałszywym uśmiechem prawiły mu te wszystkie komplementy.


  Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić CO NAPRAWDĘ WIEDZIAŁ JPII .
  Natomiast wiele owoców jego działań miało charakter który ot tak wprost nie da się przełożyć na jakieś łatwe racjonalne przyczynowo skutkowe ciągi logiczne.

  Rozejrzyj się do koła siebie. Po prostu w swoim otoczeniu. Masz tam ludzi wybitnych nawet w rodzinie i teraz zwróć uwagę, że w ich działaniach wydaje się wiele spraw , bezsensownych, może zdecydowanie zbędnych , niepotrzebnych a może wręcz Twoim zdaniem szkodliwych. Po czasie jednak okazuje się , że "jakimś cudem" oni mieli rację i skutki tych "wadliwych" działań okazały się po prostu dobre a owoce :) słodkie.

  Nie pisz więc bez rozeznania o złym / to zostaw złym i tak oni to zrobią/
  Dla naszej racji stanu jest ważniejsze to co dotyczy Polski , jego synowskiej troski o kraj, pouczeń i /UWAŻAJ/ tych treści , które masoneria urzędnicza skrywająca się również w Watykanie po prostu nie publikowała. Wiele materiałów i wypowiedzi papieża nie doczekała się szerszej publikacji gdyż są właśnie zbyt niebezpieczne dla masonów.

  Niepokojąca jest natomiast łatwość sięgania po materiały , po paszkwile i "dowody" , ich masa i natłok spreparowanej stosownie papki .
  To że tak błyskawicznie się po nie ukłoniłeś , że je wyniosłeś i objawiłeś tu i to katolikom - TO JEST NIEPOKOJĄCE. Ale co ty sobie myślisz że my nie znamy tych materiałów że się z nimi nie zetknęliśmy , że jesteś jeden jedyny i masz misję ich rozprzestrzeniania ?

  Na pocieszenie "mucho" dla ciebie nim rozniesiesz kolejną zarazę i walniesz z byka w mur ...ot dla rozluźnienia tego nieszczęsnego napięcia ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=VCH6n-OGSJA
 • @
  Czy to też nieprawda?
  http://www.bibula.com/?p=22085
  http://www.piotrnatanek.pl/artykuy/933-papamobile
  „Pierwszą świecką głową państwa, która wraz z papieżem jechała w papamobile był prezydent Polski - Aleksander Kwaśniewski.”
 • @slapek 18:26:12
  "Pierwszą świecką głową państwa, która wraz z papieżem jechała w papamobile był prezydent Polski - Aleksander Kwaśniewski.”  Nie siej fermentu! A jaki wpływ miał na to papież? Nie podejrzewam Cię, iż piszesz to z troski o Kościół.
  Czep się psiego ogona jak nie masz czego.
 • @Ewidentny Oszust 13:53:30
  "Czy mnie nie jest wstyd czego? Przypominać o tych profanacjach? O stawianiu znaku równości między buddystą przekonywującym do reinkarnacji, modlącym się do demonów a papieżem?....." itd.

  Ewidentny Oszuście - poczytaj Ty dokumenty Soboru II i spróbuj zrozumieć ich treść! dowiesz się, jakie jest stanowisko Kościoła wobec innych religii i zrozumiesz, jak straszliwie błądzisz, kiedy patrząc na powierzchowne zjawiska, oraz słuchając podszeptów Szatana, sączonych w mediach, stwierdzasz, że Papież czy Kościół podnosi sekciarzy "new age" do swojej rangi. zrozum czym jest dialog międzyreligijny, zrozum, na jakich fundamentach się opiera i jakie cele mu przyświecają, zrozum, jaką metodę ewangelizacji ma Twój Święty Kościół w czasach powszechnej apostazji Europejczyków i przestań wypisywać te brednie z magla, których nie godzi się wygłaszać człowiekowi rozumnemu. dobrze Cię circ zrugała, może się opamiętasz i sięgniesz do źródeł, a zobaczysz, że bezmyślnie powtarzasz tezy własnych wrogów, którzy robią Ci wodę z mózgu i odwodzą od Kościoła...

  z Bogiem.
 • e-oszuście
  Nie wiem, czy dobrze robisz, jak chcesz się angażować w krytykę JPII. Mądre powiedzenie głosi, że nie sra się do własnego gniazda. Zrozum, że zawsze jest tak, że każda decyzja papieża ma swoich zwolenników i przeciwników.

  1. Jak zrobi coś, to znajdzie się jedna grupa ludzi, która będzie niezadowolona z tego, że zrobił. Jak nie zrobi, to ci pierwsi będą co prawda zadowoleni, ale przyjdą inni i zaczną mówić, że papież nic w tej kwestii nie zrobił. Ja w ekumenizmie akurat widzę dobro. Nie można zamykać drogi zbawienia dla innowierców, odwracać się od nich plecami. Bóg i o nich zabiega, co nie raz dał do zrozumienia na kartach ST (np. Księga Jonasza) Oni nie przyjdą do Boga tylko dlatego, że u nas jest prawdziwy Bóg, a u nich nie... oni potrzebują świadectwa, przyjaźnie wyciągniętej ręki, dla nich ich przekonania i wiara jest tak samo święta, jak i dla nas.

  2. Nie oczekujmy od żadnego człowieka nieomylności, bezbłędności, perfekcyjności. Papież w swoim życiu zrobił na prawdę wiele - tysiące rzeczy. Bez problemu można wynaleźć coś, co budzi u pewnych ludzi kontrowersje. Nikt nie jest nie omylny, ale znajdź mi takiego człowieka, ostatnich czasów, który w swoim życiu zrobił dobra w stosunku do złego (a w zasadzie tego, co uważasz za złe) więcej niż JPII. On całe życie ciężko pracował, a został wybrany na papieża - ale to nie był wybór na wakacje...

  3. Nie oczekujmy, że papież powinien znać przyszłość, znać myśli, wiedzieć, czym to się skończy. Fakt, też miałem wrażenie, że on naiwnie uważał, iż przyczynił się do upadku komunizmu, bo ten w rzeczywistości nie upadł, tylko się przepoczwarzył.

  4. Nie osądzajmy na podstawie tego, co zostało opisane w pkt. 3. Boski sąd wygląda następująco:

  Rz 14,22-23 A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem."

  Zwróć uwagę, że to nasze zamiary, nasze intencje, przekonania świadczą o tym, czy grzeszymy, czy nie.

  5. Szkoda, że tak bardzo koncentrujemy się na tym, co nam się nie podoba. Jedno mądre powiedzenie głosi: "Raz źle robiłem, krzyczeli wciąż na nowo. Zrobiłem dobrze dwakroć nie padło ani słowo"

  JPII zjednał serca, przyciągnął młodzież do kościoła i na długie lata zostawił dobry ślad w historii chrześcijaństwa. Cała masa ludzi otrzymała dar nawrócenia, zbudował pozytywny wizerunek kościoła, powstrzymał w znacznym stopniu laicyzację i utrzymywał kościół w ryzach. O nikim złego słowa nie powiedział, na każdym kroku szukał pojednania, szanował również tych, którzy z punktu widzenia światopoglądu byli jego przeciwnikami. Jego świętość została potwierdzona również po śmierci poprzez cud uzdrowienia.

  6. Każdy człowiek jest inny, każdy ma swój własny styl, temperament itp. Jeden ma naturę łagodną, a inny surową. Nie osądzajmy ludzi przez pryzmat naszych oczekiwań.

  7. Więcej zaufania do papieży. To nie jest byle kto, to jest jedna osoba wybrana z całego świata. Ma odpowiednią wiedzę, wykształcenie, ugruntowaną wiarę i pod tym kątem jest również wybierana. Do tego pamiętajmy, że otrzymaliśmy obietnicę od Jezusa, że będzie z nami na zawsze i nas wszystkiego nauczy. W kościele nie ma demokracji (mówi się, że jest u dominikanów, ale to nie to samo, bo tam wszyscy wyborcy są względnie mądrzy, świadomi i nie ma tam motłochu), więc mimo wszystko powinniśmy dostosować się do tej swoistej monarchii. Właśnie w ten sposób powstawały schizmy, rozłamy, że znajdywali się ludzie krytyczni, którym coś się nie spodobało i postanowili nie popuścić. Nie da się zadowolić wszystkie oczekiwania. Ty wolałbyś, aby nie było ekumenizmu, ja wolałbym, aby jednak był. Ja z kolei jestem zwolennikiem antykoncepcji, ale mówię trudno, zostanę i się dostosuję. Jak by tak każdy postanowił postawić na swoim, to nie byłoby mowy o jakiejkolwiek jedności.
 • katolicy
  wierzycie w papieza, a NIE w BOGA, ZBAWICIELA!!!

  Czy papiez cos powiedzial, pierdnal..., czy tez nie powiedzial i nie pierdnal..., NIE ma zadnego znaczenia!

  Papiez to czlowiek, a NIE Bog!!!
 • @bar-bara 00:28:35
  Proszę, aby Pani zechciała przestać się kompromitować. Zgłaszam nadużycie.

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 09:12:15
  Daj spokój, podanie rozpatrzy kerenor, albo ktoś jego pokroju :)
 • @simacs
  „Nie siej fermentu!”

  Od kiedy to prawda jest „sianiem fermentu”?
  To ja ferment sieje? Czy ci co tak postępują?

  „A jaki wpływ miał na to papież?”

  „Namiestnik boga na ziemi” niema wpływu, kto pcha się mu do „bryki” ?

  „Nie podejrzewam Cię, iż piszesz to z troski o Kościół.”

  Jeszcze raz powtórzę, od kiedy to mówienie prawdy nie jest troska o ludzi wierzących?
  Kościoły nie mają dla mnie żadnego znaczenia, dla mnie mają znaczenie ludzie wierzący, będący w tych kościołach!
 • @grzesiekZ 09:22:00
  To nieistotne kto. Złożyłem wniosek o likwidację Jej konta na nE.
 • @DelfInn 09:33:56
  Bo nazwalam papieza czlowiekiem, ze papiez tez ma fizjologie czlowieka???

  Delfinnie zapewniam cie, ze papiez jest tylko czlowiekiem i ma taka sama fizjologie jak ja i ty.
  Po zjedzeniu i przetrawieniu musi wydalic, u niego zachodza te same procesy trawienia tak jaku ciebie i u mnie.

  Podobnie jego slowo jest slowem czlowieka, tak samo jak twoje, czy moje slowo!

  Niczym sie on od nas nie rozni. On tez jest smiertelnikiem ze szystkimi przypadlosciami ludzkimi, je spi, choruje...., i wreszcie umiera.

  Wyidealizowales sobie papieza, a przeciez o ile mi wiadomo, papiez nie mowi o sobie, ze nie jest czlowiekiem, ze jest Bogiem.

  Przestan zatem traktowac papieza jak Boga, bo Bogu ublizasz!

  Przypomne ci co powiedzial Zbawiciel, ze slowo wypowiedziane przeciwko Synowi Czlowieczemu bedzie wybaczone, ale slowo przeciwko Duchowi Swietemu NIE bedzie wybaczone!
 • @slapek 09:23:03
  "Jeszcze raz powtórzę, od kiedy to mówienie prawdy nie jest troska o ludzi wierzących?"


  Najpierw trzeba wiedzieć, co to jest prawda. Wyręczając odpowiem , że prawda jest zgodnością z faktycznym stanem rzeczy.


  Niestety w przypadku Kwasu w papamobile mylisz się z prawdą co do oceny odpowiedzialności papieża.
 • @Ewidentny Oszust 20:32:13
  Witam i dziękuje za nawrócenia ,przemyślenia ,sprostowania i upominania nas samych,,,szczęśc Boże ,,,naszym starym pozdrowieniem
  Jak sam pan pisze,,,,oświecenie,,,,,a kto to nam wsadzil,wymyślił ,wymusił ,wsadzil w nauczanie szkół a my paplamy,,,tak do dzisiaj,,,
  Wiele jest tego,,,,,do,,,prostowania,,naginania na właściwe
  Dziękuje za ogólne przemyślenia ,,,,,bo warto
  I panu Grzesiowi tez dziękuje ,,,za uzupełnianie siebie i nas tutaj
  Chodzi zawsze o dobro wspólne ,,,to powinno nas łączyć ,,,,
  I proszę nie przeklinać ,,,skoro jest pan natchniony choć trochę duchem
  Lecę właśnie na roraty ,,,,,i Maryja ,,wola z Montichari,,,jej święto ,,,serd.
  Pozdr.zycze owocnej pracy,,,i może zmienić nika,,,,,bo oszust,,to tak jakoś ,,,po polsku ,,mało kaloryczny,,i mniej Boży ,,,dziękuje
 • @simacs
  „Niestety w przypadku Kwasu w papamobile mylisz się z prawdą co do oceny odpowiedzialności papieża.”

  Ja tylko stwierdziłem fakt.
  Teraz ty możesz próbować zaklinać rzeczywistość, ale faktem jest, że JPII uznał za najbardziej godnego do przejażdżki z nim w papamobile „magistra” + Jolę .
  Ty mi tu chłopie nie mów…, że on nie chciał go wpuścić, albo nie wiedział kto się dosiadł do niego.
 • @Skad my to znamy 17:20:50
  Zamknięte koło, bo żeby mnie coś wytknąć sam używasz manipulacji twierdząc że mi nie pasuje katolicka wiara, co jest wzięte z kosmosu. Mnie katolicka wiara pasuje jak najbardziej, nie pasują mi tylko dewotki i talibowie.
 • @jax 17:33:29
  "Leczył jak umiał chore relacje miedzy kulturami" - bajki, nie uleczysz złodzieja ze złodziejstwa, jeśli będziesz go poklepywać po plecach za to, że wybrał złą drogę. Żeby można było rozmawiać z kimś, kto zrobił coś niewłaściwego, to najpierw mu to trzeba powiedzieć wprost i wytłumaczyć dlaczego to co zrobił jest niewłaściwe i budować z nim relacje dopiero gdy okażę skruchę, inaczej to pudrowanie syfilisu.
 • @simacs 19:58:26
  No faktycznie, papież - głowa Państwa Watykańskiego nie ma wpływu na to kto mu się ładuje do papa-mobile.
 • @insane 20:29:18
  Może ty raczej poszukaj materiałów na sieci pod hasłem "John Paul II ecumenic", szczególnie w zakładce "wideo".
 • @grzesiekZ 00:02:37
  "Mądre powiedzenie głosi, że nie sra się do własnego gniazda" - masoneria nie jest moim gniazdem, przynajmniej nic o tym nie wiem i staram się gdzie mogę usuwać z mojego życia wszystko, co jestem w stanie z tą masonerią / ich ideami powiązać.
 • @Mirosław Dakowski 19:14:38
  Assad jest bardzo tolerancyjny, katolicy z Syrii się za niego modlą, bo gwarantował spokój i wolność religijną gdzie drzwi w drzwi mogli żyć katolicy i muzułmanie (ci normalni) w pełnym pokoju, aż przyszło USA i sponsorowani przez nich muzułmańscy ekstremiści.
 • @Ewidentny Oszust 01:24:36
  Saznowny Oszuście - nie interesują mnie "materiały" na Papieża, bo wiem, w jakim świecie żyję i kto jest księciem tegoż. interesują mnie jedynie materiały źródłowe, tj. dokumenty wydawane przez sam Kościół, do którego przynależę i z którym stoję w opozycji do Pana-Tego-Świata. Nadal odsyłam Cię do tych dokumentów.
 • W sprawie Jana Pawła II
  Przeczytałem oryginalny post, cieszę się, że sprawa wypowiedzi Benedykta XVI wyjaśniła się pozytywnie. Natomiast w kwestii Jana Pawła II odpowiedź znalazłem tu:

  http://www.youtube.com/watch?v=aie66gcaebQ

  Najważniejsze w tym konkretnym filmie jest:
  - w Asyżu nie chodziło o ekumenizm, a o konferencję pokojową, intencją Papieża było, aby przywódcy religijni zwrócili się do wyznawców swoich religii i poprosili ich o pokój (w obliczu zagrożenia konfliktem globalnym), to właśnie masońskie media przekręciły całą sprawę, co nie powinno nikogo dziwić
  - wyjaśnione jest też zachowanie Papieża wobec dalaj lamy, a także aspekt bałwochwalczy ustawienia posążka buddy na ołtarzu
  - wyjaśnione jest dlaczego ruchy masońskie i new age idą "ręka w rękę" i jaki jest ich wspólny cel

  Najlepiej obejrzeć cały materiał, aby dobrze zrozumieć system kastowy w hinduizmie, źródło neopogaństwa i cel jego stręczenia.
 • @insane 17:36:12
  Człowieku jesteś ślepy i głuchy. O tym przemówieniu papieża trąbiły wszystkie portale, w tym onet, na którym nie ma mowy o "teoriach spiskowych".

  Uważaj jak zobaczysz na swoje oczy prawdziwe dokumenty Watykanu, naiwny człowieku. W lożach Watykanu takich tajnych dokumentów jest całe tony i tylko nieliczni wtajemniczeni mają do nich dostęp. Gratuluję poczucia humoru.

  Watykan to jeden wielki przekręt wszechczasów. I to wszystko nie jest wcale śmieszne a tragiczne i tu nie ma co spekulować, że mówił co innego a myślał co innego. W piśmie świętym jest, że mowa prawdziwa powinna być prosta"tak, tak, nie, nie".

  Tu cudów nie ma. Padły bardzo konkretne i jasne sformułowania z ust tego faryzeusza i trzeba tą gorzką pigułkę przełknąć. Ten dokument tylko potwierdził moje wcześniejsze domysły podparte dotychczasową wiedzą

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031