Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Relacja wideo ze spotkania z ks. Małkowskim we Wrocławiu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spotkanie miało miejsce 15 grudnia 2012 dzięki Inicjatywie Patriotycznej Wrocław.

Zimowa sala Kościoła Najświętszej Marii Panny Na Piasku we Wrocławiu, szybko wypełniła się po brzegi mimo koszmarnej pogody i warunków dojazdu. Ks. Stanisław Małkowski rozpoczął wprowadzeniem od Księgi Rodzaju aby w prostej linii przejść do „mowy nienawiści”, intronizacji Jezusa na Króla Polski, stanowiska w tej sprawie episkopatu, masonerii, GreenPiSu, INVITRO czy globalnego ocieplenia. Zostało też zadane ciekawe pytanie odnośnie „ekumenizmu” i szkód jakie wyrządza ten nurt kościołowi. Całość trwa około 2 godzin, ale warto wytrwać do końca. Słowa ks. Małkowskiego powinny rozświetlić mroki nie jednej głowy.

Zapraszam do lajkowania mojego FanPage-a na: Facebook.com/EwidentnyOszust

KOMENTARZE

 • Dwie pieczęcie, które potwierdzają księgę Jeremiasza
  Związki między archeologią a Biblią nie zawsze są oczywiste, jednak czasem łopata archeologa ujawnia dowody, które w nadzwyczaj bezpośredni sposób potwierdzają prawdomówność Księgi Ksiąg.

  Takimi dowodami są dwa małe odciski pieczęci pochodzące sprzed 2600 lat, które odkryła izraelska archeolog Eilat Mazar w Jerozolimie w roku 2005. Potwierdzają one historyczność dwóch urzędników królewskich, którzy według księgi Jeremiasza mieli wystąpić przeciw temu prorokowi tuż przed zburzeniem Jerozolimy przez Babilończyków.

  Obecnie dwie odnalezione pieczęcie z imionami prześladowców Jeremiasza, a także inne znaleziska z Miasta Dawida, można oglądać na wystawie w audytorium College’u Herberta Armstronga w Edmond (Oklahoma, USA). Wystawa będzie czynna do 16 stycznia 2013.

  Pierwszą pieczęć Eilat Mazar odnalazła podczas wykopalisk w części starożytnej Jerozolimy znanej jako Miasto Dawida, które prowadziała tam w roku 2005. Mazar rozpoczynała właśnie sezon prac w ruinach budowli, które uważa za Pałac króla Dawida, gdy natknęła się na jednocentymetrowy gliniany odcisk pieczęci (tak zwaną bullę), na której widniał hebrajski napis z imieniem “Jehuchal ben Szelemijahu”, czyli po polsku “Jehuchal [lub Juchal], syn Szelemiasza”.

  gedaliaszNa drugą pieczęć Eilat Mazar natrafiła zaledwie kilka metrów dalej badając tak zwaną Północną Wieżę Nehemiasza. W warstwie archeologicznej pochodzącej z okresu Pierwszej Świątyni, więc sprzed zburzenia Jerozolimy przez Nabuchodonozora, znalazła odcisk pieczęci noszącej imię „Gedaljahu ben Paszchur”, czyli „Gedaliasz, syn Paszchura”.

  Ci dwaj mężczyźni wymienieni są w jednym miejscu w biblijnej księdze Jeremiasza. Byli to dwaj z książąt Judy, którzy zwrócili się do króla Sedekiasza, ostatniego władcy z dynastii Dawida w Jerozolimie, o uwięzienie i skazanie na śmierć proroka Jeremiasza. Nie podobało im się orędzie proroka, który zapowiadał zdobycie Jerozolimy przez Babilończyków i zagładę królestwa Judy. Król Sedekiasz uwięził Jeremiasza w cysternie, lecz na szczęście prorok nie stracił życia.

  Wydarzenia te opisuje księga Jeremiasza rozdział 38. W wersecie 1 można przeczytać: “Lecz Szefatiasz, syn Mattana, i Gedaliasz, syn Paszchura, i Juchal, syn Szelemiasza, i Paszchur, syn Malkiasza, usłyszeli o słowach, które wypowiedział Jeremiasz do całego ludu”.

  Archeologia potwierdziła zatem historyczność dwóch z wymienionych powyżej urzędników – Gedaliasza i Juchala.

  Warto jednak wspomnieć, że nie są to jedyne postacie biblijne z okresu Pierwszej Świątyni, których autentyczność potwierdzają źródła epigraficzne odczytane z pieczęci.

  Sporo imion znanych z Biblii znajduje się na 51 odciskach pieczęci, które odkopał Yigal Shiloh w latach 80-tych również w Mieście Dawida. Wśród nich jest kilku członków rodu Szafana, wpływowej rodziny sekretarzy królewskich. Na przykład znaleziono pieczęć “Gemariasza, syna Szafana”, również znanego z księgi Jeremiasza. W odróżnieniu jednak od tamtych dwóch urzędników, Gemariasz i jego syn Michajasz popierali proroka Jeremiasza (por. Jer. 36:10, 11).
 • A skąd masoneria w PO-lsce?
  http://www.youtube.com/watch?v=X1lxr6Sqgtg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031