Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Rozwiązanie problemu anonimowych ocen wpisów na Nowym Ekranie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli rozwinięcie myśli Trybeusa o problemie „Ninja”.

Trybeus z dużym polotem i zabawnie przedstawił problem ludzi, którzy dają w ocenie na nE jedną gwiazdkę i jednocześnie nawet często nie napiszą dlaczego tak nisko oceniają. Czują się anonimowi, więc sobie dokazują.

 //trybeus.nowyekran.net/post/83518,ninja-na-nowym-ekranie

Już ponad rok temu postulowałem następujące rozwiązanie. W pierwszej kolejności żeby w ogóle móc ocenić dany post, osoba zalogowana musiała by najpierw wpisać komentarz. Dopiero wpisanie komentarza pozwalało by zaznaczyć pod nim ilość gwiazdek. Suma tych jednostkowych ale widocznych publicznie ocen, zbierała by się na sumaryczną ilość gwiazdek pod danym artykułem, jednocześnie każdy by widział kto jak ocenił i jakie do tego dał uzasadnienie w komentarzu. Przejrzyste, uczciwe i perfekcyjne do zwalczania trolli.

To jest moim zdaniem minimum, jakich potrzebuje nE.

Dodatkową funkcją mogła by być, ocena poszczególnych komentarzy na dokładnie takiej samej zasadzie. Czyli jeśli chcemy ocenić czyiś komentarz, sami musimy go skomentować i to nam daje możliwość oceny. Musiało by to być powiązane ze zmianą sposobu wyświetlania komentarzy. Obecny system komentowania czyjegoś komentarza, który cytuje nazwę adresata oraz czas, słabo zdaje egzamin, jest to nieczytelne i chaotyczne. Trzeba by było przejść na jakąś formę systemu drzewkowego – wątku w wątku. Oczywiście te zmiany wymusiły by na nE zainwestowanie paru zielonych w informatyka, który napisze skrypt, jednak sądzę, że zwróciło by się to pod postacią postępu i oryginalności względem innych portali blogerskich.

KOMENTARZE

 • drzewka są niedobre, bo nic nie widać-
  na każdy tytuł trzeba kliknąć.
 • Podzielam Twoje zdanie! Dałem 5 !
  Dodam do tego niestety, że zarząd/Redakcja nE nie okazuje żadnego zainteresowania jednaczenia nas wszystkich w celu legalnej walki o poprawę sytuacji społeczno-politycznej, prawnej i ekonomicznej w kraju !

  A już rzekomy uzurpatorski "prezydent RzBik" nie dorósł do tego, aby taką rolę nawet tych 1.5 % z 7 000 BiK sprawować !
  Tworzą się grupki popierających się, ale poważnego myślenia nie dostrzega się. Strach panuje i chyba jest tu niemało Bolów!
 • tylko nie drzewka,
  a poza tym, to blogerzy, ktorzy banuja sami sa sobie winni, bo jak zbanowany ma powiedziec dlaczego dal jedna gwiazdke?
 • Bronię anonimowych ocen
  Przyzwyczaiłem się, że zawsze dostaję 5 jedynek. Podejrzewam, że poprawiam tym niektórym osobnikom samopoczucie i traktuję to jako mój wkład w poprawę nastroju narodu.

  Czy piszę, to poważnie, to już oceńcie sami.
 • @lju 16:56:10
  Krótko, treściwie, WYKAŃCZAJĄCO.
 • Co niektórzy chcą tu sobie poprawić humor kosztem reglamentacji *
  Ja na ten przykład takiemu Migalskiemu zawsze walę jedną gwiazdkę. Bez czytania:-) To się nazywa - ocena za całokształt. To samo jest w Wrzodakiem, który zwyczajnie trolluje, wklejając długie kobyły, z jednym i tym samym tekstem, konkretnie o jakiś "34 milionach PiS". Można wkleić raz, góra dwa razy, ale jak ktoś w jednym wątku wkleja to samo osiem razy, to nie pozostaje mi nic innego jak tępić takie zachowania.
 • @Mirosław Dakowski 17:28:34
  Na JKM w ogóle nie wchodzę. On chyba lubi zbierać jedynki, ale ja mu ze swej strony nie dam tej satysfakcji, a przy okazji nie podbiję ilości wejść.
 • @Marek.Lipski 17:45:15
  Ze swej strony proponuję żebyś produkował się na blogach o skryptach i html-ach. To co piszesz, to jakiś mało strawny bełkot. Możesz też wchodzić na strony naszejklasy.pl, bo tylko tam możesz pryszczatym imponować adblockami plus i taffikami, niczym powiatowe niunie tipsami i białymi kozaczkami.

  PS. Nie ma czegoś takiego jak "zadawalać", jest za to zadowalać/zadowolić. Już ci radziłem drzewiej, żebyś oszałamianie publiczności zaczął od poprawnej polszczyzny.
 • @gallux 17:49:38
  Ja też tam nie wchodzę. Uważam, że wejście na ich strony, nawet żeby dać jedynkę, niepotrzebnie ich dowartościowuje.

  Natomiast, kto mi wstawia uporczywie jedynki to enigma. Nie mam tzw. całokształty. Jedna pani się wprawdzie się obraziła, bo nie zdołała mnie przekonać do siebie (hm....). Może ona lubi karcić?
 • A po co komu te gwiazdki?
  Odreagowaniu?
  Że kolejki do psychologa....?
  No fakt...

  Faktem również, że dla Polaka dzień baz "podsumowania kogoś" - to dzień stracony...
 • Jedynki są zdrowe, bo
  mobilizują oceniających i ocenianego.
  Dla mnie walenie jedynek przez takich jednych niektórym autorom (bez względu na temat, jak i jakość notki) to swoisty znak jakości ocenianego.
  Z drugiej strony to mały dowód, co za klientela przewala się przez nE.
  Oni też maja swoich ulubionych autorów. ;)
 • @
  Pomysł najgorszy z możliwych !
  Zarówno drzewko jak i tłumaczenie się z gwiazdek.
 • Najpierw zadajcie sobie pytanie czym ma być NE, portalem niezależnych blogerów
  Czy portalem POLITRUKÓW?

  Na portalu takich politruków znajdziemy wielu, to są wszyscy ci, którzy głoszą swoje treści cenzurą (banem) blokując wypowiedzi niezgodne z ich zdaniem. Takich nie można mylić z niezależnymi blogerami, bo ten ma odwagę swoje wypowiedzi poddać osądowi czytelników. Śmiesznym jest gdy ktoś głosi hasła wolności słowa i równocześnie blokuje możliwość wypowiadania się pod swoimi tekstami.

  Zblokowanie możliwości oceny z możliwością wypowiedzenia się w komentarzu daje wspaniałą szansę politrukowi pławienia się w swej "mądrości".

  Najwięcej takich politruków znajdziemy w zakładkach K.Katolicki i Religie, gdzie ścierają się poglądy katolików z poglądami innych odłamów chrześcijaństwa, ateistów i ludzi którzy do religii podchodzą w sposób naukowy. Tam można być zbanowanym za wspominanie historii Kościoła, prawda CIRC?

  Tak więc w imię wolności wypowiedzi, jeśli już uznajemy cenzurę za mechanizm pożyteczny mechanizm oceny tekstu powinien zostać niezależny.

  Dobrym za to rozwiązaniem jest ocena komentatora, często spotykana na portalach jako łapki i liczby wypowiedzi za i przeciw. Ostatecznie komentator też powinien poddać swą wypowiedź ocenie czytelników.
 • @circ 16:27:45
  "drzewka są niedobre, bo nic nie widać-
  na każdy tytuł trzeba kliknąć."

  To zależy od rozwiązania, na niektórych portalach faktycznie jest to upierdliwe, na innych funkcjonuje całkiem dobrze.
 • @grzesiekZ 16:50:43 Banowanie czyni z NE Wyborczą Bis.
  Albo NE jest demokratyczny, albo autor "wie lepiej". Już to przerabialiśmy w przeszłości. Z powodu banowania naprawdę wartościowych komentarzy ale nie po myśli autorów wyszedłem z Nowego Ekranu na ponad rok.
  Teraz znów go sobie często poczytuję, banowanie jest wyraźnie nie w dobrym tonie, ale naprawdę czyni ono każde medium, w tym NE, tym samym co zwykły komunistyczny politycznie poprawny papier.

  Jeśli banowanie jest dozwolone, jego zasady powinny być wyraźnie zdefiniowane - na przykła używanie obscenicznych słów, lub nieudowodnione pomówienia. Autorzy artykułów nie powinni mieć nigdy prawa banowania. Jedynie admin po zgłoszeniu naruszenia regulaminu przez czytelników - nie przez autora.
 • @autor
  Sprawa "gwizdek" itp. w tym prawdziwego ładu na NE została już dawno przeze mnie rozwiązana w tzw. NOWEJ KULTURZE - niestety NE nie ma ok. 25 tys. na zrobienie tego co świadczy o bardzo mało przewidującym myśleniu.
 • @drhumor 16:36:38
  "Tworzą się grupki popierających się" - Nie ma w tym nic złego, to normalne dopóki jest do publicznego wglądu. Rzucenie światła na takie powiązania, mogło by czasem oczyścić atmosferę.
 • THE WORLD ...
  A ja mam inny pomysł:

  wyobraźmy sobie, że NE to taki świat, planeta mająca kontynenty, wyspy, oceany. Każdy bloger ma swoją krainę na tej planecie. U jednego jest pustynia, u innego podmorskie głębiny, gdzie indziej rajskie wyspy lub nieprzebyte bory i lasy pełne jezior i strumieni.

  Co zaradniejsi blogerzy zainstalowali się na plażach nad ciepłymi morzami.

  Artykuły blogerów to małe ikonki plików, które bloger umieszcza sobie w różnych miejscach swojej krainy. Wędrowiec po krainie Nowego Ekranu w swojej wędrówce napotyka np. pracowite pliki Nikandera, które w trudzie i znoju współpracują dla wspólnego dobra. Są też inne krainy, gdzie pliki blogerów oddają się niekończącym się dyskusjom. Często jeszcze nad ranem słychać tam chóralne śpiewy i pieśni o bohaterskich czynach ...

  Byłaby wreszcie prywatna wyspa Ultima Thule ... położona na samym krańcu tego świata. Ciepłe fale mórz Południowych, płytkie, błękitne laguny, wspaniałe rafy koralowe, błękitne niebo nocą zastępowane przez cudownie rozgwieżdżony firmament opasany wstęgą Drogi Mlecznej ...

  I w tej rajskiej samotni, z dala od uczęszczanych szlaków handlowych i turystycznych nieliczne, ale bardzo inteligentne pliki oddawałyby się radosnemu nicnierobieniu ... Pliki leżałyby sobie na plaży, w cieniu palm szumiących od porannej bryzy, obok soczki z palemką, lody, jakieś drinki podawane przez prześliczne kelnerki. W tle płynie spokojna, ciepła muzyka przy której każdy plik czuje się wypoczęty, rześki i pełen ochoty do życia.

  Tak więc wędrowiec po krainie Nowego Ekranu miałby wiele ciekawych obserwacji, podróż przypominałaby oglądanie świata przy pomocy Google Earth.

  p.s. istniałaby też wersja bardziej brutalna, gdzie czytelnicy dysonowali by flotą składającą się z lotniskowców, pancerników, krążowników i niszczycieli i w razie braku akceptacji dla jakiegoś blogera mogliby dokonać karnej ekspedycji, nalotów dywanowych na teren niechcianego blogera itp.

  Wyobraźcie sobie krajobraz po nalocie:
  - płonące budynki, zniszczone zapasy paliwa, ranne pliki błagające, żeby je dobić, wszędzie tylko zgliszcza

  Ta metoda bardzo szybko nauczyłaby blogerów pisania tak, aby czytelnicy ich teksty akceptowali ...
 • @bar-bara 16:39:01
  Zbanowany z zasady rzeczy nie może komentować i dobrze, że portal daje możliwość każdemu blogerowi aby zbanować trolla, jeśli za takowego uzna jakiegoś innego blogera. Tak jak w USA gdzie ludzie mają broń by się móc bronić, my również powinniśmy mieć taką możliwość. Zawsze w drodze negocjacji można taką osobę odbanować. Sam miałem ze dwa takie przypadki i osoby te mogą znów swobodnie pisać pod moimi wpisami.
 • @grzesiekZ 16:50:43
  "Trzeba jeszcze przewidzieć wariant usuwania tych ocen, skoro można usuwać komentarze. Niektórzy ninja poczekają do 3 w nocy, jak wszyscy będa spali, że by skomentować jedną literą 'X', wstawić 1 gwiazdę i usunąć komentarz..."

  Nie. W momencie usunięcia komentarza będzie automatycznie usuwany głos który oddał.

  "można by było chyba dość łatwo zrobić, żeby nie mogły oceniać osoby zbanowane"

  Ponieważ osoby zbanowane nie mogą komentować więc i nie mogły by oceniać - akurat tutaj nie trzeba już nic zmieniać.

  "Przy temacie wyświetla się czas i łatwo można dojść"

  Tutaj nie chodzi by prowadzić dochodzenia, ale żeby było czarno na białym i tylko taki system to gwarantuje.

  Część dodatkowych rzeczy fajna, szczególnie poprawienie WYSIWYGa, trzeba się jednak ograniczyć, żeby to nie wyszło za drogo.
 • @lju 16:56:10
  Niby tak, ale poziom trollingu sięga czasem dalece niezdrowego poziomu. Tak byśmy wreszcie wiedzieli kto jakie oceny wystawia. Wystarczyło by wpisać w komentarzu emotikone, zadowoloną lub nie i dać ocenę bez wielkiego się rozpisywania.
 • @gallux 17:19:47
  Faktycznie długie wklejane wpisy są męczące ALE czasem są bardzo wartościowe. Nie wrzucał bym wszystkich do jednego wora.
 • @Ewidentny Oszust 18:56:08
  Męczą mnie kobyły panów Kula Lis i Wrzodaka. Są monotematyczne i często bez związku z treścią artykułu. Ot, po prostu żeby sobie ulżyć. To jest mało eleganckie, żeby nie rzec chamskie.
 • @mambatyodtaty 18:24:43
  Chodzi o to że jak się kogoś zbanuje to właśnie po to, żeby nie mógł ani oceniać ani komentować.

  Drzewka można robić na różne sposoby, niektóre są denerwujące, inne działają przejrzyście. Kwestia pomyślunku.
 • @tadman 18:27:37
  Dalej będziesz mógł walić jedynki, tylko wcześniej będziesz to musiał uzasadnić. Chyba uczciwe.
 • @Zawisza 18:31:43
  Możliwość banowania to jak możliwość posiadania broni w USA. Brak możliwości bana to komuna. To w jaki sposób ktoś te bany będzie używać to sprawa jego podejścia, którym będzie sobie wystawiać rachunek publiczny, jednak powinna być taka możliwość obrony przed trollami.

  "mechanizm oceny tekstu powinien zostać niezależny" i będzie, ponieważ każdy będzie mógł dać również i jedynkę, chodzi o to aby nie był anonimowy. Skoro ktoś się napracował i coś napisał, to inny który chce mu dać ocenę tez powinien poświęcić się chociaż w 5 słowach i skomentować swoją ocenę. To chyba uczciwe.
 • Przyszło mi do głowy jeszcze jedno!
  Na każdym profilu można by było zobaczyć kogo dana osoba banuje, wtedy byłby jasny przegląd kto ma jaki poziom tolerancji. Przy danym banie, banujący mógłby umieścić krótką notkę, dlaczego daną osobę zbanował.
 • Zlikwidować gwiazdki
  Problem zniknie , komentarz wystarczająco ocenia post
 • Kolejna rzecz do poprawki.
  Wiele osób już to miało, że przypadkiem kliknęli jedynkę jak chcieli dać piątkę i na odwrót i potem tego już nie można cofnąć. To jest ewidentna wtopa i koniecznie do poprawy jeśli już mowa o poprawkach.
 • @refugee 19:09:41
  "Problem zniknie , komentarz wystarczająco ocenia post"
  Czasem najlepsze rozwiązania to te najprostsze :)
 • @Ewidentny Oszust 18:47:24
  Nie bądź sędzią we własnej sprawie, tak mówi uczciwość.
  Jeśli "troll" napisze tekst to dla niego trollem będzie każdy ośmiesza wypisywane przez niego głupoty. Mówisz, że zbanowany nie ma możliwości oceny tekstu trolla? Więc jeśli troll ciebie zbanuje, i jako trollowi nie będzie zależało na Twoim zdaniu, to troll będzie miał mądry, a ty będziesz trollem?

  To kto jest trollem powinna oceniać społeczność (CZYTELNICY), a nie pojedynczy bloger, szczególnie autor. Ja przeżyłem czas cenzury stanu wojennego, socjalizmu, nauczyłem się dzięki temu czytania między wierszami, ale zrozumiałem coś ważniejszego, nie wolno dopuszczać do cenzury, nie wolno dopuszczać by troll (politruk) decydował o tym kto może się wypowiadać i jego oceniać. Ocena nie przekazuje żadnej informacji, z wyjątkiem tego, czy zgodnie z oceną większości środowiska autor pisze coś mądrego czy nie.
 • @Prezydent RzBiK 18:45:21
  "Sprawa "gwizdek" itp. w tym prawdziwego ładu na NE została już dawno przeze mnie rozwiązana"

  To fajnie, że masz tak wysokie mniemanie o swoich rozwiązaniach, jak widać nie idzie to w parze z resztą blogerów. Narzekanie na anonimowe minusowanie słychać nie po raz pierwszy. Albo zlikwiduj gwiazdki albo zrób tak, żeby było widać kto minusuje i przestań się tak puszyć bo jeszcze trochę a wchodząc do redakcji wyrwiesz za sobą futrynę.

  Swoją drogą, jeszcze żaden mój wpis nie była na nE nomen omen tak zaminusowany :]
 • @Ewidentny Oszust 18:59:47
  Kużden sondzi podle siebie.
 • @Maciej Ka 19:13:39
  Proponowałbym drzewko ograniczone do jednego poziomu odpowiedzi, tak jak jest to na Wirtualnej Polsce, ale z zachowaniem estetyki nE / kolorystyki.
 • @Zawisza 19:18:10
  "Jeśli "troll" napisze tekst to dla niego trollem będzie każdy ośmiesza wypisywane przez niego głupoty."

  Jeśli jest głupolem to tak faktycznie będzie i jeśli będzie walczyć z każdym kto ma inne zdanie za pomocą bana, to po prostu nikt do niego nie będzie zaglądać, sam się wykończy.

  "jeśli troll ciebie zbanuje, i jako trollowi nie będzie zależało na Twoim zdaniu, to troll będzie miał mądry, a ty będziesz trollem"

  Nieźle nakręciłeś oraz popełniłeś chyba błąd językowy, wytłumacz mi to więc od nowa :)

  "To kto jest trollem powinna oceniać społeczność (CZYTELNICY), a nie pojedynczy bloger, szczególnie autor. "

  Jeśli mój blog to jest moja łąka, na której urządzam światopoglądowy piknik połączony z dyskusją, to mam prawo tam nie zapraszać ludzi, którzy nie umieją się zachować. Ty na swoje urodziny zapraszasz wszystkich których znasz i którzy też chcą się do Ciebie wprosić?
 • @Ewidentny Oszust 19:06:14
  Twój pomysł z jawną listą zbanowanych przez danego blogera jest moim zdaniem bardzo dobry. Ja zawsze popieram jawność, wielokrotnie mam zdanie przeciwne do autora wpisu bo dla mnie cenniejszym jest bycie sobą niż bycie w stadzie.
  Ja swoje bany mogę ujawnić:
  Jestem zbanowany przez Circ, bo Circ nie zgadzała się z moja oceną historii KK.
  Jestem zbanowany przez Contessę, bo nie zgadzam się z jej bezmyślną nienawiścią do wszystkiego co zrobi obecny rząd.
  Byłem zbanowany przez Lancelota, za to, że kwestionuję pewne ustalenia Macierewicza i uważam, że ten człowiek nie dąży co prawdy, a tylko do "swojszej prawdy"
  U mnie z zasady nikt nie zostanie zbanowany, ja cenię wolność wypowiedzi, każdy ma prawo. Za to usunę komentarze, jeśli ktoś będzie obrażał moich gości (komentatorów), przy czym dotychczas usunąłem 1 komentarz, wyraźnie oznaczając dlaczego, chodziło właśnie o wyzwiska w stosunku do mojego gościa a nie merytoryczną ocenę wypowiedzi.

  Wolność wypowiedzi ma swoje negatywne strony. Może mimo to, że ja uważam, że jestem najmądrzejszy jednak wykazać mi to, czego nie do końca przemyślałem. Osobiście po niektórych komentarzach zmieniam nawet treść wpisu, dopisując nowe akapity (nic nie usuwam, z wyjątkiem stylistyki wypowiedzi), jeśli ktoś mnie przekona.

  Niezależny bloger, to człowiek myślący niezależnie, przyznający się do błędów, jeśli ktoś go przekona, ale nigdy nie idący za stadem (lemingów, baranków moherowych), bo tam bezpiecznie. Pisanie tekstów blogowych jest dyskusją, nie wtłaczaniem własnych treści.

  Stosowanie cenzury, bronienie się przed ujawnieniem oceny innych dla mnie osobiście urągało by mnie samemu. Nie chodzi o to, by moje zdanie komuś wtłoczyć, chodzi o rozmowę. I każdy ma prawo do jej oceny, choćby był trollem. Wolność słowa ma swoje koszty i trzeba mieć odwagę je ponieść.
 • @Maciej Ka 19:34:08
  Zastanawia mnie : "..niestety NE nie ma ok. 25 tys. na zrobienie tego.." - za co i na co ta kasa.. na system do komentowania? to chyba ktoś odjechał...

  Te 25 klocków to jest cena z sufitu, która ma uzasadnić stagnację czy jakiekolwiek zmiany, które nie zostały wymyślone przez "prezydenta". Tu nie chodzi o kasę, tylko o "ego".
 • @Zawisza 19:35:26
  No ja mam na swojej liście banów ze 2/3 osoby i nie tyle z powodów różnic poglądów, co formy ich wyrażania. Kilka osób zdjąłem z listy po krótkiej izolatce i odniosło to skutek wychowawczy, dalej się ze mną nie zgadzają ale robią to już w lepszej formie :)
 • @Zawisza 19:35:26
  "bronienie się przed ujawnieniem oceny innych dla mnie osobiście urągało by mnie samemu"

  Czyli jesteś za tym, aby oceny były jawne, tak?
 • @Ewidentny Oszust 19:34:40
  Jestem blogerem nie pierwszy rok i nauczyło mnie to jednego. Jeśli chcę rozmawiać z ludźmi o bliskich mi poglądach zakładam blog do którego dopuszczam tylko wybrane osoby i wtedy bawimy się na wspólnej łączce. Jeżeli jednak głoszę treści wszystkim, moje teksty udostępniam wszystkim co potrafią czytać po Polsku i przeczytają moje wpisy, nie mam prawa moralnego tworzyć z tego mojej łączki. Pamiętaj, nie ograniczyłeś tych, co mają prawo cię czytać, nie piszesz do szuflady, do grupy wybranych przyjaciół, piszesz do wszystkich Polaków, tych co chcą cię przeczytać. A ci mają różne poglądy. Uszanuj ich zdanie, albo pisz do własnej łączki, łączki z przyjaciółmi.
  Zrozum jedno, niezależny bloger to nie tylko przywilej, ale przede wszystkim obowiązek, obowiązek myślenia niezależnego od jakiegokolwiek stada ale również poddania tej myśli ocenie innych, twoich czytelników. I nie masz prawa w żaden sposób na ich decyzję wpływać. Oni, tak samo jak i ty mają prawo do oceny wszystkich tekstów których autorzy chcieli udostępnić ogółowi.

  Odpowiedz sobie, chcesz być politrukiem, głoszącym jedyne prawdziwe treści, czy niezależnym blogerem, mówiącym, przekonajcie mnie, że nie mam racji, to przyznam wam rację.
 • @Ewidentny Oszust 19:20:40
  To nie mniemanie - wszystkim się ono podobało w Redakcji i nawet władzom NE. Tyle że nie chcą dawać na to kasy, bo nie widzą konieczności, specjalnych perspektyw biznesowych i nie mają możliwości finansowych. Łazarz trochę narzekał, ale dla zasady, bo to nie on wymyślił :)) Jego "argument kluczowy", że NE ma pełnić rolę tygla w obecnej sytuacji NE jest zupełnie nie istotny.

  Fiksujecie się na gwiazdkach, gdy zasadniczo nie o to chodzi.
 • @Maciej Ka 19:34:08
  Nie, to nie na to - to na NOWĄ KULTURĘ w blogosferze.
 • @Ewidentny Oszust 19:42:48
  Oczywiście, oceny mają być jawne, lecz w żadnym przypadku bloger nie ma prawa do jakiegokolwiek wpływania na to, które osoby mogą oceniać a które nie. Ja jako bloger nie mogę mieć jakiegokolwiek wpływu na ocenę treści które głoszę. Mogę mieć tylko wpływ na to, by rozmowa na moim blogu przebiegała na poziomie kultury, którą ja uważam za normalną, chodzi tu o odnoszenie się do siebie rozmówców, bo z tym często bywają problemy, ale nigdy nie do treści które głoszą.

  Jak najbardziej jestem za likwidacją chamstwa, lecz nigdy różnicy poglądów czy oceny faktów. W żaden sposób nie wolno blogerowi umożliwić wpływanie na ocenę jego tekstu.
 • @Maciej Ka 19:42:55
  Nie, wejście na czyjś blog jest wejściem do czegoś w rodzaju mieszkania. Zostałeś zaproszony, bo bloger udostępnił swoje myśli, a więc miej odwagę oceniać te myśli z otwartą przyłbicą.

  Jestem za tym, by ujawnić kto i kogo cenzuruje, a nawet umożliwienie wyrażenia opinii obu osób o tym dlaczego ktoś został zbanowany i co on o tym myśli, tak jak to ma miejsce na Allegro. Nie ma możliwości wyboru kto chce a kto nie chce, tę możliwość wyboru uzyskałeś dostając możliwość ustalenia jako nick swojego imienia i nazwiska albo jakiegoś ciągu znaków, który może mieć znaczenie w j.polskim albo nie.

  Jawność w pełni, cenzurujesz powiedz dlaczego, zanegowałeś powiedz dlaczego, ale nigdy bloger nie może mieć prawa do ustalania listy osób którym on pozwala na ocenianie jego myśli. Jeśli tego pragnie, to blog zamknięty.
 • Czas chyba pomyśleć jak reagować na chamstwo i wulgaryzm !
  Można wybaczyć jak ktoś napisze raz "ty" w kontekście, grzecznościowym , choć winno być "Ty", ale nie ewidentnie, aby ktoś ubliżał drugiemu, a tym bardziej młokos starszemu - tak jak mnie carcajou m.in.: s......... dziadu!
 • Chipy
  Każdemu wszczepić chipa.
  Niestety uważam , że to ograniczenie wolności wypowiedzi.
  Każdy powinien mieć prawo komentować i oceniać jak chce, anonimowo. A że ktoś nie może przełknąć krytyki , albo jedynki,to już jego problem.
  Im większa wolność wypowiedzi ,tym większa popularność portalu.
 • @nikander 16:42:08
  Dobre.

  Pozdrawiam. :))

  Mój tekst dostał dzisiaj jedynkę jeszcze przed opublikowaniem mojego felietonu. :)))))
 • Allegro
  Na allegro jest taki problem, że ludzie się boją wystawiać negatywów, nawet jak dostaną przesyłkę, która wyglądała inaczej na fotografii. Każdy chce mieć same pozytywy.
 • @Zawisza 20:24:32
  We wszystkich punktach jestem dokładnie przeciwnego zdania !
 • @cyborg59 22:24:44
  Czyli jak wnoszę, jesteś za cenzurowaniem, za tworzeniem sztucznego świata "klaskaniem mających obrzękłe ręce". Przecież masz prawo, juz jako Polacy to kiedyś ćwiczyliśmy, była "Trybuna Ludu" co popierała tych co powinna a cenzurowała wypowiedzi tych, co próbowali myśleć niezależnie.

  Zastanów się tylko nad tym, co dla ciebie oznacza "niezależny bloger", jeśli twoim wzorcem był dziennikarz "Trybuny Ludu", masz prawo tak myśleć i masz prawo być całkiem odmiennego zdania. Właśnie na tym polega wolność słowa, że ja szanuję twoje zdanie, choć się z nim nie zgadzam i na pewno u siebie twoich wypowiedzi cenzurować nie będę, i mało mnie zmartwi jak mi dasz jedynkę, czy piątkę, wyrazisz swoje zdanie, i to bez względu na to czy to będzie oficjalnie czy tajnie. Masz do tego prawo tak ja i ja mam prawo mówić to co myślę, a nie co w pewnych kręgach wypada myśleć. Problemem internetu jest to, że czując się schowany za szklanym ekranem wydaje ci się, że możesz wszystko mówić, co ci przychodzi na język, jeśli jednak musisz się zidentyfikować nickiem, wtedy już się ograniczasz, identyfikujesz się z tym nickiem. Nie wszystko już wypada.

  Myśleć niezależnie trzeba się nauczyć, jednak na NE są tacy, co tego nie potrafią i są tacy, co celowo, nie mówię że płatnie, realizują polityczne cele pewnych partii, ugrupowań, religii. Ci sięgają po cenzurę, bo inaczej ich treści głosić się nie da, niezależni blogerzy treści te ośmieszą.
 • @Maciej Ka 19:42:55
  "Kto chce to ujawnia a kto nie to nie." czyli trolle nie ujawnią i traci to sens. Wszyscy albo nikt.
 • @Zawisza 19:46:40
  Wszystko się zgadza poza jednym drobny acz istotnym faktem. Nie jest problemem odmienność poglądów, tylko brak u niektórych kultury w ich wyrażaniu. Takie trolle w związku ze swoją postawą tracą przywilej wolnej wypowiedzi, tak jak nie wpuszcza się na wizję wariata żeby straszył Polaków (no z wyjątkiem Korwina Mikke ;p)

  Czytając co piszesz, mam wrażenie że ciągle mylisz dwie sprawy, wolność wypowiedzi oraz jawność wypowiedzi. Jeśli wrócisz do oryginalnego tekstu, to się przekonasz, że wbrew temu co piszesz, nie postuluje częstszego banowania tylko to, że jeśli ktoś dokonuje oceny wpisu to powinien to robić swoim podpisem. Rozumiesz już?
 • @Ewidentny Oszust 23:00:12
  http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y
 • @Prezydent RzBiK 20:00:15
  "wszystkim się ono podobało w Redakcji i nawet władzom NE"

  Redakcja czy nawet władze to nie "wszyscy" - to raptem grupka osób z racji swojej funkcji inaczej patrząca na sprawy (chociażby kasa, o której wspominasz), niż zwykli blogerzy a Ci jak widzisz zgłaszają różne postulaty naprawy działania forum ponieważ obecna forma ma swoje słabe strony. Dwa główne problemy to anonimowość osób dających ocenę oraz forma cytowania w dyskusji pod artykułem.

  Z tego co piszesz to faktycznie jest to sprawa kasy a ponieważ jej nie ma, to wszyscy się poklepują po plecach że jest świetnie i w sumie nic nie trzeba zmieniać. Długo jednak w ten sposób nie pociągniecie tym bardziej że wbrew temu co piszesz, na wprowadzenie kilku zmian w skryptach nie trzeba 25 tysięcy :]

  Faktycznie, gwiazdki były jedynie punktem wyjścia do wytknięcia innych słabych stron obecnego funkcjonowania.
 • @Zawisza 20:10:44
  Znów zapominasz, że nie wszyscy w sieci potrafią się zachowywać. Tzw. trolle robią wiele rzeczy z przekory, na złość. Nie interesuje ich faktyczna dyskusja, są jak małe dzieci, które chcą coś popsuć dla hecy. Jak się taki uspokoi i nabierze ogłady zawsze przecież można zdjąć bana, używając go jedynie jako formy wychowania a nie zmiany poglądów.
 • @mambatyodtaty 20:20:36
  W gruncie rzeczy sprawa z gwiazdkami jest jedynie punktem wyjścia do kilku innych niedociągnięć. Od nich się zaczęło po wpisie innego blogera, ja pociągnąłem temat trochę szerzej.
 • @night rat 20:30:04
  "a co do ocen i postów mógłby być tygodniowy ranking :)"

  Fajny pomysł :)
 • @Ewidentny Oszust 23:13:08
  Ani nie chodzi zasadniczo o "anonimowość osób dających ocenę oraz forma cytowania w dyskusji pod artykułem", ani projekt nie był przedstawiany, gdy nie było kasy - przeciwnie. Mało też wiesz o "poklepywaniu" w NE. W sumie 3 pudła.
 • @Zawisza 22:46:13
  Jest dokładnie odwrotnie jak piszesz, PZPR'owską propagandę to widzę na Twoim blogu więc nie bywam. Tłumaczyć sie z mojego rodowodu nie mam
  zamiaru, byłoby to poniżej godności . Ponieważ miałes mozliwość poznać moje poglądy , więc jak rozumiem celowo wyskakujesz z tą komuną.
  Kończę i żegnam.
 • @Ewidentny Oszust
  Jest jeszcze mnóstwo ważniejszych problemów... więc dziś z mojej strony, za marnotrawstwo czasu, tylko jedynka;)
 • @czosnek 23:09:24
  To chyba nie do mnie, w żadnym miejscu nie twierdziłem, że krytyka jest zła. Twierdziłem że złe jest trollowanie. Radzę czytać ze zrozumieniem
 • @Prezydent RzBiK 23:31:46
  Jak nie czytasz ze zrozumieniem co pisze to faktycznie, pudło. Najwyraźniej coś Ci nie pozwala tudzież uniemożliwia podjęcie tematu. Kasa , zarząd czy ego?
 • Czytam i tak sie zastanawiam (jako komentatorka)
  jak jeszcze moge wam blogerom dogodzic --- GUZIK PRAWDA!

  Jestem komentatorka, a nie blogerka i oceniam wasze arty!

  Macie z tym problem blogerzy?

  To moze nie powinniscie byc blogerami????

  Albo blogerze piszesz co myslisz, prosto z serca, albo dla gwiadek?!
  ZDECYDUJ!

  Czy ja wsrod zasmarkanych przedszkolakow jestem???
 • @Ewidentny Oszust 23:40:05
  Nie ma co tu pisać o szczegółach rozwiązania. One są do zrobienia - nie do omawiania. Piszę, bo chcę powiedzieć, że już sprawę opracowałem. Jeśli wy coś opracujecie też nie zostanie to zrobione - bo nie ma kasy. Tak więc tak naprawdę ta dyskusja jest jałowa. To właśnie chciałem powiedzieć.
 • @Ewidentny Oszust 23:37:47
  Szczerze mówiąc, nie wiem na czy polega trollowanie na tym portalu.
  Pewnie sam jestem trollem. No cóż, ja generalnie unikam takich portali, na których trzeba się logować, kontrolować i wygładzać do bólu swoją wypowiedź. Nie jestem fachowym komentatorem i nie mam aspiracji do bycia dziennikarzem. Jestem nikim i chcę być nikim.
 • @bar-bara 23:50:21
  Sorry, ale piszesz bez sensu jakieś frazesy. Nikt nie napisał, że oceniać mogą tylko blogerzy, mogą oceniać również jedynie komentatorzy i tego nikt nie postulował żeby odbierać takim jak Ty możliwość wciskania gwiazdek. Chodzi jedynie o to, żeby taki czyn nie był anonimowy. Tak bardzo się boisz, że ktoś się dowie, że dałaś taką lub inną ocenę? Co z Tobą nie tak? Wstydzisz się swoich wyborów?
 • @czosnek 23:59:58
  Dziękuje za końcowe wyjaśnienie, to że chcesz być nikim. Być może ten pryzmat, każe Ci stawiać mnie na jednej linii z trollami :]
 • @Prezydent RzBiK 23:51:14
  Opracowałeś sprawę, czyli co, masz przemyślany zbiór poprawek do zrobienia na tym forum? Może pisz bardziej wprost, to się będzie można lepiej porozumieć. Takie enigmatyczne odpowiedzi a nawet czasem i zgryźliwe do niczego przecież na nie prowadzą.
 • ocena twojego wpisu
  Ocena twojego wpisu na ok. 2,5 pokazuje, że masz 100% RACJI.
 • @Ewidentny Oszust 01:29:06
  Po prostu w związku z nie zrealizowaniem NOWEJ KULTURY byłem (i chyba nadal jestem) rozgoryczony. Gdy was tak czytam, jak próbujecie coś ulepszyć nie zdając sobie zupełnie sprawy z "realiów", to przeżywam je na nowo... bo widzę siebie. Przepraszam jeśli to co piszę nie brzmi zbyt motywująco.
 • @Mirosław Dakowski 17:28:34
  Nazwisk się nie przekręca, o to bardzo nieładnie świadczy o przekręcaczu szanowny p. Mirosławie Dakowski.

  Proszę też dbać o kropki, kreski i ogonki. Nic nie może być w nadmiarze ani brakować, bo inni czasami czytają i niepotrzebnie tracą czas i wzrok na te Pana wygibusy,
  Szczęść Boże
 • @Ultima Thule 18:47:06
  "p.s. istniałaby też wersja bardziej brutalna, gdzie czytelnicy dysonowali by flotą składającą się z lotniskowców, pancerników, krążowników i niszczycieli i w razie braku akceptacji dla jakiegoś blogera mogliby dokonać karnej ekspedycji, nalotów dywanowych na teren niechcianego blogera itp."

  Obawiam się, że nie jest to dobry pomysł.
  Czytelnicy NE to są dwa światy: świat sowiecki i świat polski (w mniejszości). Wynik takiej wojny jest łatwy do przewidzenia – rozwałka resztek tego, co dobre i mądre,
  Szczęść Boże
 • nie dla drzewek
  tylko scroll!

  mało tego... nE powinno być dostosowane do tego urządzenia
  https://leapmotion.com/

  Pozdro
 • @Prezydent RzBiK 07:53:35
  OK, i to jest sensowna odpowiedź. Współczuje. Nie ma to jak dostać po łbie, gdy się chce dobrze. Może jeszcze przyjdzie czas na zmiany :)
 • @Pablo Pakero 17:45:15
  Hehehe, Star Treck :)
 • All
  Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest problem z otrzymaną jedynką?

  Przecież po to jest skala, by mieć możliwość gradacji.

  Jeśli nikt nie postawi żadnej oceny, to chyba jest jeszcze gorzej?

  Teoretycznie "jedynka" może nas mobilizować, by otrzymać "dwójkę", "trójkę", "czwórkę" i w końcu wymarzoną, oczekiwaną "piąteczkę", więc o co chodzi?

  A może o lepsze samopoczucie?
  Że jesteśmy lepsi, ładniejsi, mądrzejsi itp.?

  Myślę, że jeśli ktoś pisze i ma coś do przekazania, to nie powinien przeżywać tych "jedynek".

  Dlaczego?
  Bo każdy z nas jest inny. Jest innym światem, ma inne doświadczenia, potrzeby, wartości...
  Nie zmienimy świata na swoje kopyto.
  Choć wiem, że kropla drąży skałę ;)

  Każde nasze słowo puszczone w eter zmienia rzeczywistość...
  Jest jak ziarno...

  I pewnie bywa tak, że my zapomnimy o naszym słowie a gdzieś tam wyrośnie z niego coś dobrego.
 • @circ 16:27:45 ????
  dłoń - pięść, widać - nie widać,

  wątki są jedynym sensownym rozwiązaniem,

  najlepiej uogólnione,
 • @Ewidentny Oszust 18:47:24
  ty sobie chyba kpisz,

  zwracać się do aroganta, który cię zablokował?

  jak ktoś mnie blokuje to po prostu przestaję go czytać.
 • @Ewidentny Oszust 18:59:47
  #Dalej będziesz mógł walić jedynki, tylko wcześniej będziesz to musiał uzasadnić. Chyba uczciwe.#

  Absolutnie logiczne! Trzeba przeciwstawiać się takim Dakowskim, Prixom, czy cyborgom59.
 • @refugee 19:09:41
  #Problem zniknie , komentarz wystarczająco ocenia post#

  I to jest najlepsze rozwiązanie. Wymienionym przezmnie wyżej idiotom trzeba zabrać broń, którą oni nieumieją się posługiwać.

  Nawet w USA już na to wpadli.
 • @Zawisza 22:46:13
  #Czyli jak wnoszę, jesteś za cenzurowaniem,#

  Nie widzisz, jak mu ślina aż cieknie, gdy myśli o tej możliwości, według którem ma nieograniczoną władzę.
 • @CENZURA 14:10:08
  Czy ja wiem?
  Brak gwiazdek o niczym nie świadczy.

  Jak wrzucam jakiś datek dla żebraka, to nie zastanawiam się co on z tym zrobi i jak wykorzysta ( chociaż robię to bardzo rzadko ).

  Podobnie z postem.
  Piszemy jeśli mamy coś do przekazania lub chcielibyśmy się czymś podzielić. Jak to ktoś odbierze, zrozumie i wykorzysta nie mamy już wpływu.
  Ilość gwiazdek nie ma tu żadnego znaczenia. Nawet myślę, że ta przysłowiowa 1* jest więcej warta, bo jednak zmusiliśmy jakąś osobę do podjęcia decyzji... do podążania za nami "by nam szkodzić" wstawianiem 1* nawet jak nie przeczyta lub nie zrozumie o czym piszemy...

  Każdy z nas ma wpływ na to co się dzieje...
  Zmieniamy rzeczywistość, nawet jak już sami o tym zapomnimy, nasza idea może żyć już swoim życiem...
 • Nie czytalam calej dyskusji, ALE
  blogerzy, nie badzcie dziecmi!!!

  Jesli piszecie dla gwiazdek, to moze przestancie!

  Albo blogerze masz cos na sercu i chcesz sie tym z innymi podzielic, albo dla oklaskow piszesz!

  Co wy chcecie z NE zrobic?

  Piaskownice?
 • @bar-bara 20:29:34
  Popieram.

  Wesołych Świąt.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031