Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1548 komentarzy

Ewidentny Oszust

Ewidentny Oszust - Gdy zdecyduję się na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co można mnie czytać i oglądać moje materiały tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Ewidentny Oszust odchodzi z Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

… czyli do usłyszenia w sieci.

Moje korzenie jako pro PiSowskiego blogera sięgają lewackiego ścieku zwanego „Pardonem” na portalu o2.pl. O godzinie 20:06 zaproszony do nE 26.06.2011 napisałem pierwszego posta. Dzisiaj, po ponad roku publikacji gdy czasy sympatii do PiSu wydają mi się choć nie tak dawnym to jednak „mglistym” wspomnieniem, piszę swojego ostatniego 160-ego posta jako bloger Nowego Ekranu.

Dlaczego odchodzę? Czy wreszcie do mnie dotarło, że Nowy Ekran to siedlisko WSI-owej agentury? Nie, to akurat do mnie ciągle nie dociera, co więcej – dzisiaj bardziej niż kiedyś uważam te przytyki właśnie za „wiejskie” i ośmieszające jakąkolwiek ewentualną, merytoryczną nawet krytykę Nowego Ekranu, sprowadzając ją do absurdu. Ma to związek z moim mocnym zdystansowaniem się ostatnimi czasy do PiSu. Od kiedy zacząłem się w sposób wyraźny i co ważne krytyczny wypowiadać nt. kursu Kaczyńskiego względem narodowców, doznałem jak można się było spodziewać krytyki ze strony moich znajomych – z sieci i życia. Niestety była ona często emocjonalna a nie racjonalna. Niektórzy woleli mnie nazwać agentem niż się zastanowić nad moją krytyką Jarosława Kaczyńskiego, moimi argumentami, tak było łatwiej i bezpieczniej dla ich PiS-lemingowego światopoglądu.

Dlaczego więc odchodzę? Ponieważ o ile czasem można się pomylić i nieświadomie wspierać wroga, tudzież mówiąc bardziej dobitnie być pożytecznym idiotą, to świadome wspieranie okupanta w moich oczach jest dyskwalifikujące w 100%. Pije tutaj to faktu obecności Łażącego Łazarza na łamach gadzinówki Hajdarowicza zwanej Uważam Rze.

Każdy, chociaż średnio ogarnięty obserwator rynku prasowego musi mieć świadomość, czym pod zarządem PO-wskiego ciecia Hajdarowicza stała się Presspublica. O ile można jeszcze zrozumieć dziennikarzy, którzy choć nielicznie, to jednak tam zostali po Tuskowym przejęciu jej tytułów (dzieci muszą coś jeść, rozumiem ten dramat), to ci którzy tam idą już „po” całej zadymie, są albo paskudnymi oportunistami, lecącymi do padliny ostatniej wielkonakładowej prawicowej prasy, albo zwykła agenturą – jeden czort. Gdy do tej padliny pofrunął Piński, wyraźnie się do tego odniosłem, niejako było to moje ostrzeżenie dla Nowego Ekranu, ponieważ dało się słyszeć mniej lub bardziej otwartą próbę obrony Pińskiego a nawet gratulację z powodu jego publicystycznej prostytucji. O ile wcześniej niesmakiem napawały mnie głosy o WSI-owej agenturalności nE to w tym momencie zaczęło konkretnie już wiać wiochą i to nie agenturalną ale taką zwykłą - oportunistyczną.

//ewidentnyoszust.nowyekran.net/post/81277,kasa-misiu-kasa-pinski-karierowicz-czy-pinski-karierowicz

Dzisiaj przeczytałem radosne peany i gratulacje Carcajou vel „prezydenta” dla ŁŁ. Gratulacje dotyczyły debiutu naczelnego Nowego Ekranu – Tomasza Parola vel Łażącego Łazarza na łamach gadzinówki Hajdarowicza.

//prezydentrzbik.nowyekran.net/post/84431,gratulacje-tomku-czyli-wejscie-smoka-w-roku-wodnego-weza

Napisał ów, że: „w URze droga do awansu jest otwarta dla każdego„. Trawestując Norwida zacytuję: „Ciesz się późny wnuku, jękły głuche kamienie, ideał sięgnął bruku”. Nie powiem, że świat mi runął na głowę bo już wcześniej czułem nieprzyjemny zapach, gdy czytałem pokrętne próby bronienia Pińskiego przez ŁŁ za jego publicystyczną prostytucję. Dzisiaj jednak wietrzenie atmosfery i psikanie dezodorantem nie wystarczy. O ile do tej pory najzwyklej ignorowałem krytykę pod moim adresem za aktywne wspieranie Nowego Ekranu, bo uznawałem ją za bezzasadną, tak dzisiaj uznaje za bezzasadne dalsze publikowanie czegokolwiek na portalu, którego naczelny prezentuje taką postawę.

Mądrej głowie dość po słowie. Gdzie będzie można mnie czytać? Nie wiem. Nie zastanawiałem się nad tym. Z pewnością moje palce nie wytrzymają długo w bezczynności. Niewątpliwie nE był dla mnie miejscem wygodnym. Moje pióro było często promowane przez redakcję. 80% wpisów lądowało na eksponowanych okienkach 3,2 a nie raz i tak zwanej „jedynce”. Średnio jeden mój post czytało w okolicach 1000 osób. Nie zamierzam jednak być podobnie jak Piński oportunistą, którego przekupiono żłobem.

Gdy podejmę decyzję, gdzie chcę publikować, umieszczę tę informację w opisie mojego konta na Nowym Ekranie. W między czasie możecie oglądać moje produkcje na poniższych kanałach FB/YT:

//www.youtube.com/user/ewidentnyoszust
https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

Jeśli komuś przyjdzie ochota może też do mnie napisać na: ewidentnyoszust@o2.pl


KOMENTARZE

 • @autor
  No dobrze, ale skąd masz wiedzę o tym co "jada" Łazarz?

  Tak, pogratulowałem Jankowi (którego nawet lubię), pogratulowałem Pawłowi (którego cenię), pogratulowałem Tomkowi (bo jego talent powinien być podziwiany jak najszerzej). Ci ludzie nie są "bez honoru" (za "Pogromcą Smoków" - św. Czarosławem Gmyzem). Że też nie ma on wstydu, jak i cała ta ferajna.

  http://img51.imageshack.us/img51/1473/wsww.jpg
  28 XII 2012r.w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką w Krakowie,prezes Stowarzyszenia im.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie Wojciech Kolarski,wręczył ikonę "Święty Jerzy zabija smoka"dziennikarzowi śledczemu Cezaremu Gmyzowi.Okolicznościową laudację na cześć Cezarego Gmyza,wygłosił poseł Andrzej Duda.

  http://www.youtube.com/watch?v=Y4vhxvmkVXY

  Jaka piękna laudacja !

  Pogratuluję każdemu z NE za tekst, który nie jest kompromitującym co do treści, a który się pokaże w URze, wSieci czy w "Tygodniku Lisickiego".
 • @Prezydent RzBiK 10:58:45
  Za czasów okupacji nazistowskich Niemiec było w Polsce takie powiedzenie, że: "Tylko świnie siedzą w kinie".
 • @Ewidentny Oszust 11:04:27
  Pisząc to co piszę miałem dokładnie przed oczami to co napisałeś. Polecam to:
  http://izabela.nowyekran.pl/post/83436,bojkot

  i bardzo mądre zamieszczone pod notką komentarze.
 • to reakcja biedaków...
  ...jak wygłodniały tłum rzucający są na magazyn konserw, tak osoby z dużą ambicją i głodem poklasku rzuciły się na wydmuchę URz. Dla nich to szansa, bo wchodzą w gotowe pismo, z dystrybucją, ktoś to jeszcze kupuje, kasa też jakaś jest i można bawić się w "niezależność".
  Proponuję dla nich test niezależności: Niech napiszą coś o TROTYLU na wraku, hahaha!
  W każdym razie, rozumiem twoje zniesmaczenie zeszmaceniami (dobra zbitka) to nie wygląda najładniej i trąci taką małą, polską, codzienną Targowiczką...
 • @Ewidentny Oszust 11:04:27
  ...A kina były pełne...
  Coś to nam mówi o naszym narodku.
 • @Prezydent RzBiK 10:58:45
  A może byś się tak publicznie, Carcajou wytłumaczył dlaczego po cichu cenzurujesz prewencyjnie blogerów, jak wpisy są dla ciebie niewygodne?
  Dlaczego zachowujesz sie jak komunistyczny, partyjny aparatczyk?

  Jesteś Carcajou wraz ze swoim idolami Parolem i Pietkunem w sieci skończeni.
  Zeszmaciliście się dla mamony. Przehandlowaliście przekonania za parę złotych.
  Ludzie to widzą, Carcajou i zaczynają im łuski opadać, kim taki Parol, Pietkun, czy ty w rzeczywistości jesteście.
  I czują, ze jakby np. Michnik, czy Urban dobrze zapłacili, to taki Parol z radością by publikował w GW, czy "NIE". I biegł by tam tak szybko, że piętami by się w dupę kopał.
 • @Ewidentny Oszust 11:04:27
  "Ewidentny Oszust odchodzi z Nowego Ekranu"

  No ewidentny oszust.
 • @Muni 11:16:16 A ty czym "trącisz" Xiążę? Czym trącą ci co robili 1,5 roku w URze??
  A co byś chciał konkretnie przeczytać o trotylu? Sformułuj to proszę w paru precyzyjnych zdaniach.
 • @Provoc 11:19:20
  Chamów zawsze wywalałem (bez obrazy). Powiedz mi gdzie ta kasa, misiu? Jeśli by mógł zamieścić to co chce to czemu nie? Wszak w Gazowni pokazują się wypowiedzi i wywiady z posłami PiS - i im to nie szkodzi.
 • @Prezydent RzBiK 11:21:41
  Chciałbym, żeby ktoś napisał, że na wraku wykryto TROTYL. Nie jakieś "cząstki, które mogą okazać się" i tak dalej duperele.
  Jak coś ma futro jak pies, szczeka jak pies, sra jak pies i reaguje na Azor, to jest to pies, no, chyba, że... będzie potrzebna ekspertyza zoologów?
  Gazeta to nie sąd, gazeta posługuje się w miarę umocowanymi faktami i nie boi się pisać. Szefowie gazet nie konsultują z rządem artykułów.
  Gdyby autorzy artykułu o Watergate zadzwonili do kancelarii Nixona i powiedzieli im co zamierzają napisać to nie byłoby afery, a oni byliby szmatami, a nie słynnymi dziennikarzami. Tak to jest, w kilku słowach.
 • @Muni 11:44:35 Trotyl i co dalej?
  Wiesz co Muni. Napisz taki artykuł i zgłoś się do URze, bo na razie to piszesz skrótami myślowymi. Gdy ci odpiszą, że nie opublikują to ocenimy: czy twój tekst był kiepski czy bardzo dobry, a zły Piński cię zakneblował.
 • @Prezydent RzBiK 11:25:20
  Mijasz sie z prawdą, Carcajou.

  Za brak humoru tez stosujesz prewencyjną cenzurę :
  @drhumor 21:22:19
  Ban ... za brak humoru.
  nadużycie link skomentuj
  Prezydent RzBiK 15.12.2012 21:36:35

  I np. za nazwanie cię towarzyszem :
  @Flip-Flap 00:57:07
  Ban za ... "towarzysza".
  nadużycie link skomentuj
  Prezydent RzBiK 16.12.2012 07:53:35
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/82991,prezydent-rzbik-pyta-czy-bik-i-zechcialyby-pomoc-ciri

  Po prostu Carcajou masz mentalność aparatczyka z czasów komuny i odpowiednie inklinacje. Lubisz cenzurę, popierasz czynem cenzurę i nie masz w tej materii żadnych oporów moralnych. Świetnie byś się sprawdził w tamtych czasach. Masz właściwy "kręgosłup moralny"

  Podobnie jak twój idol, Parol, czy Pietun. Oni też kochają cenzurę i mają moralność odpowiedzialnych członków jedynie słusznej partii, czyli PZPR.

  Miałem już z tobą nie rozmawiać Carcajou, ale poświęcam się dla wyższej idei, gdyż takie kołtuńskie i załgane indywidua, jak ty Carcajou, czy Parol należy po prostu albo wbić w ziemię, albo ogniem wypalić.

  Niestety skutecznego w 100% sposobu na "moralne chwasty" dotąd nie wymyślono
 • @Prezydent RzBiK 11:25:20
  Takie prowoki chcą zamknąć prawicę w getcie. PiSmeni mogą publikować gdzie chcą, nawet u Urbana, Aaaadaasia i Hajdarowicza ale NIKT INNY. 1,5 roku pisowskiego hejterowania u Hajdarowicza im nie przeszkadzało. Karnowski boi się konkurencji więc szkaluje dziennikarzy.
 • @Provoc 11:59:47
  Czyż nie jest zwykłym podłym chamem ten, kto zwie mnie towarzyszem? Jest, stąd ban. To o "humorze" nie dotyczyło "humoru". To nie "chwasty" - to "sól ziemi" TEJ ziemi.
 • @korwinista 12:07:58
  Tak naprawdę trwa nieustanna walka o kasę, a nam się żeni, że chodzi "o Polskę". Po prostu obrzydliwość.
 • @Ewidentny Oszust
  Nie będę komentował ani Twojej decyzji odejścia ani motywów, które do tego doprowadziły:
  To Twoja, dojrzałego człowieka, decyzja.
  Chciałbym jednak, zanim zupełnie odejdziesz z NE, polecieć "prywatą" i skomentować - wrzucając ziarenko z nadzieją, że może kiedyś wykiełkuje, jeśli nie u Ciebie, to u kogoś innego - ten fragment Twojej wypowiedzi:

  "Ma to związek z moim mocnym zdystansowaniem się ostatnimi czasy do PiSu. Od kiedy zacząłem się w sposób wyraźny i co ważne krytyczny wypowiadać nt. kursu Kaczyńskiego względem narodowców, doznałem jak można się było spodziewać krytyki ze strony moich znajomych – z sieci i życia. Niestety była ona często emocjonalna a nie racjonalna. Niektórzy woleli mnie nazwać agentem niż się zastanowić nad moją krytyką Jarosława Kaczyńskiego, moimi argumentami, tak było łatwiej i bezpieczniej dla ich PiS-lemingowego światopoglądu."

  Otóż, mnie również bardzo zaskoczył ten "kursu Kaczyńskiego względem narodowców" - tym bardziej, że sam byłem mocno zbudowany (choć pamiętając poprzedni rok, wcale nie zaskoczony) postawą m.in Roberta Winnickiego a jeszcze bardziej zachowaniem w Czasie Marszu Niepodległości Mariana Kowalskiego. Już prawie widziałem wspólny "marsz" po władzę młodych ze starymi (ale doświadczonymi) pisowcami a tu jakby obuchem ... usłyszałem jak jedni od drugich się odcinają - należy tu zaznaczyć, że oczywiście "... odcinają", choć dotąd też nie byli razem! Był to dla mnie ogromny zawód - tak samo w stosunku do jednych jak i do drugich. Ten moment, kiedy to dosłownie wszyscy zobaczyli jak na dłoni, manipulacje medialne i fałsz ubecnej władzy, skutkujący jawnymi prowokacjami policyjnymi i rozkazem ataku na spokojnie maszerujących polskich patriotów, zamiast połączyć wszystkie patriotyczne siły, doprowadził do kolejnych podziałów ...
  I nie chcę w tym momencie rozstrzygać, bądź sugerować, po czyjej stronie należałoby zdecydowanie stanąć. Powiem jedynie tyle, że porównując TYLKO te dwie sprawy a mianowicie:
  odniesienie się Kaczyńskiego z rezerwą do narodowców
  i
  prokremlowskie (nie prorosyjskie!!!) wypowiedzi szefostwa narodowców (łącznie z wcześniejszą pochwałą "apelu o pojednania" podpisanego przez Cyryla I i abp Michalika),
  nie widzę wielkiego pola manewru, po czyjej stronie należy obecnie stać i kogo wspierać ...

  Pozdrawiam serdecznie ... na nowej drodze życia :)

  PS. Ale "coś" tu na NE skomentować, to byś mógł wpaść na chwilę ... :)
 • dla każdego honorowego człowieka
  wysługiwanie się pachołkowi systemu jest najlżej mówiąc obciachem, a po mojemu zwykłą zdradą - przynajmniej ideałów. Podobnie uczynił Urbaś i jemu podobni. Ewidentny Oszust ma całkowitą rację pisząc to co pisze. Dla mnie niewiele się różnicie od kliki rządzącej. Liczy się koryto, więc gdy jest przy nim trochę miejsca , to ideały idą w kąt.
 • "TEORIA DYSONANSU POZNAWCZEGO", czyli w skrócie : jak
  i dlaczego np. załgane, dwulicowe indywiduum, czy nieudacznik tłumaczy sobie i otoczeniu, że nie jest załganym, dwulicowym indywiduum, czy lub nieudacznikiem

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy#Przyk.C5.82ady_pojawienia_si.C4.99_dysonansu_i_jego_redukcji
 • @Łażący Łazarz 11:12:03
  Łażący Łazarzu , nomen omen polazłeś i strzeliłeś sobie w kolano .
  Tak to wygląda z pozycji komentatora obserwatora , a co mają myśleć blogerzy NE ?

  Szkoda roztwaniać potencjał tej blogierskiej inicjatywy ,za kilka miedziaków .
  Wkładanie palca między drzwi a futrynę ,raczej dobrze się nie kończy .
 • @Łażący Łazarz 12:30:02 Tradycja programowo "wyłączanych obszarów" - wahadało się znowu wychyla w drugą stronę
  Tak, długo w głowie mi się to nie mieściło. Polityka to zwyczajny biznes tylko handluje się Polską, Narodem, itp. Polska potrzebuje gospodarza, a nie rządów gangów (partii).

  Przeczytaj, to powala:
  http://coryllus.salon24.pl/455508,komunizm-i-komunizmy
 • Z pewnymi osobami się nie współpracuje:
  biznesmen H. i prorok większy M. powinni być bezwzględnie zamilczani.
 • Drugi Piński
  Pierze tu brudne (spreparowane) wiadomości. Gdyby były niezawisłe sądy, już by siedział. Mnie też tu nie ma, pa.
 • @lju 12:32:30
  "Niezupełnie:
  "Pojednanie polsko rosyjskie było wyrazem hańby polskiego episkopatu" (Marian Kowalski - rzecznik ONR)..."

  ---> Tak. Masz rację, że akurat w tym temacie Marian Kowalski różnił się od Roberta Winnickiego, ale nie chciałbym tu robić wrzutek, poprzez rozwijanie wątków pobocznych.
 • @Prezydent RzBiK 10:58:45
  Klub Pod Gruszką to w Krakowie znane od zawsze miejsce spotkań ubeków, ich gniazdo.
 • @Łażący Łazarz 11:51:54
  //Bo mądrzy ludzie wykorzystują wszelkie kanały by docierać z treściami do społeczeństwa, zwłaszcza tej części najbardziej otumanionej lub tej biernej.//


  Bo wszystkie media tworzą agentury. Tylko dlaczego nazywają się NIEZALEŻNYMI?
  Ile razy słyszeliśmy kłamstwo, że NE jest niezależny?

  Blogowisko może być wolne, ale Strona Główna winna reprezentować linię programową zgodną z polską racją stanu, którą jest tylko opcja katolicko narodowa. Inaczej to śmietnik, nie poważne medium.

  PLURALIZM TO KŁAMSTWO, CHAOS I MIESZANIE W GŁOWACH, bo ludzie chcą mieć zaufanie do redakcji, że nie podsuwa im badziewia i dlatego Radio Maryja ściąga uczciwych ludzi i tworzy elity, a z NE odchodzą najlepsi.
 • @Ewidentny Oszust
  //Od kiedy zacząłem się w sposób wyraźny i co ważne krytyczny wypowiadać nt. kursu Kaczyńskiego względem narodowców, doznałem jak można się było spodziewać krytyki ze strony moich znajomych – z sieci i życia. Niestety była ona często emocjonalna a nie racjonalna. //

  Późno się zorientowałeś, ale lepiej późno niż wcale.

  //Gdy do tej padliny pofrunął Piński, ..//

  Co to za typki od początku było widać, - jaki umysł, takie morale. Do ŁŁ nic nie dociera, bo to również najemnik. Prawda go guzik obchodzi, on tylko chce być na fali, jak Opara.
 • I jeszcze jedno-Bartosz Węglarczyk to syn Józefa Swiatły.
  To co można się było spodziewać po URZe?

  Wcześniejsi dziennikarze tego nie widzieli? Wszyscy to qrwy.
 • Przeszedłem taką samą drogę jak Ty,Ewidentny Oszuście,
  od zwolennika PIS do realnego postrzegania tej formacji.Formacji mającej bardzo duże znaczenie w dzisiejszej rzeczywistości,formacji zalanych fundamentalnym betonem okrągłego stołu tak samo jak SLD czy PO.Cała nadzieja w Ruchu Narodowym.Twojego odejścia nie komentuję,rozważ jednak,że zostawiasz miejsce dla masy lemingowego gówna,które będzie coraz szerzej wlewać się na "NE".Tych kilku prawych blogerów,będzie musiało być jak legendarna garstka Spartan, by powstrzymać to zło.I może właśnie dlatego warto pozostać?.
 • @circ 13:26:19
  No to co oni tam robią: poseł Duda z Gmyzem?
 • @1normalnyczlowiek 12:26:23
  Wiara w elementarną sprawiedliwość każe wierzyć, że sztuczki socjotechników z otoczenia Tuska muszą się kiedyś w końcu obrócić przeciw nim samym. Ale kiedy to nastąpi?
  Trafiła kosa na kamień – po prawie 24 latach istnienia III RP – strażnicy ducha okrągłostołowego zderzyli się z istnieniem twardego - około 30% - elektoratu prawicy jaki głosuje na jedną partię prawicy - PiS. Tylko ktoś, kto pamięta rozdrobnienie prawicy na początku lat 90. czy AWS - trwoniący nadzieje na zmiany w latach 1997-2001 – zrozumie jak wielka to wartość.
  Ta „prawa Polska” powstała wskutek uodpornienia się na antyprawicową perswazję mainstreamowych mediów. Ma własne media, własne autorytety i co najważniejsze posiada o wiele większą od przeciwników zdolność mobilizacji – czy to w formie akcji na facebooku czy wielotysięcznych demonstracji. Hołd tej prężności konserwatywnej opinii publicznej złożył niedawno sam Jacek Żakowski grzmiąc na lemingi, że nie kwapią się do demonstrowania w rocznicę zabójstwa Gabriela Narutowicza podczas gdy zwolennicy prawicy stawili się masowo na marsze 11 listopada czy 13 grudnia.
  To prawica dziś może liczyć, że pod willą Jaruzelskiego nie zabranie demonstrantów podczas gdy histeryczne wezwania Wiktora Osiatyńskiego, by pikietować dom Grzegorza Brauna pozostały jedynie na papierze.
 • @circ 13:36:20
  Prawdę rzeczesz.

  Niech zatem będzie "Rok 2013 – początkiem ERY Cywilizacji Prawdy" - na Nowym Ekranie!

  Zmienmy na lepsze choćby tylko to, co w naszej mocy. To już bardzo dużo.
 • @lancelot 14:03:38
  to dlaczego tak chętnie głosują za ustawami wymierzonymi w nasze wolności i nasze zdrowie? To dlaczego zezwalają na przejęcie funkcji ustawodawczej przez rząd? Dlaczego są malowaną opozycją, praktycznie jedynie w mediach? Grają po prostu do tej samej bramki! Ktoś się pytał tutaj czy był jakiś biskup na Marszu Niepodległości. Był?
 • @Łażący Łazarz 12:44:30
  Wiesz Łazarz, wiele by wyjaśniła tutaj Twoja "umowa o pracę" z wydawcą..
  I wcale nie chodzi mi o wysokość wynagrodzenia.
 • @Prezydent RzBiK 10:58:45 Mistrz destrukcji!
  Wybitny, destrukcyny talent carcajou! Daj już sobie spokój z Gmyzem! Nie wiem, jak można być osobą z takim potencjałem destrukcji! Nie zgadzałam się z Tobą w kwestii powstania RZBiKa (nie ja jedna), a raczej metod jednowładczych. Poszłam do Konfederatów, Twoich przeciwników. Do tej pory nie pisałam nic. Ale tego już za dużo. Twój post jak to statut RzBiK jest podobny do statutu NSZZ Solidarność przemilczałam. Ponieważ dzisiaj jest TEGO DOŚĆ to Ci powiem, że to nie ma nic wspólnego ze statuem NSZZ Solidarność, to naginanie tego stautu do Twoich celów. Konstutucja RZBikK nie jest podobna do statutu NSZZ Solidarność.

  Mogę zrozumieć LŁ, że dostał szansę i ma możliwość zaistnienia w mediach drukowanych i to wykorzystał. Ba, niektóre jego teksty warte są tego, aby dotarły do wielu czytelników, pisze jak rasowy dziennikarz!

  Wbrew różnym opiniom uważam pana Oparę za porządnego człowieka, któremu zależy na dobru Polski.

  A Ty jawisz się, mówiąc językiem z "Trzech muszkieterów" jako dworak. Większość blogerów na NE to są muszkieterowie, jak z książki. Niepokorni, mówący prawdę, tak jak to d_Artagnian powiedział królowi Ludwikowi XIV. A tobie panie, potrzeba dworaków, dalej mówił. I takim dworakiem, to Ty jesteś. Natomiast Ty, przez czołobitność spowodujesz więcej strat niż można było się spodziewać.
 • @Prezydent RzBiK 10:58:45
  Pogratuluję każdemu z NE za tekst, który nie jest kompromitującym co do treści, a który się pokaże w URze, wSieci czy w "Tygodniku Lisickiego".


  W wyborczej też? No i red. nacz. to nie każdy.
 • @leoparda 16:18:33
  Źle odczytujesz (tą rzekomą czołobitność), ale pewnie to moja wina, bo drażni mnie głupota co niektórych i miewam skłonność do przesady.
 • @ AUTOR - BOISZ SIE NORMALNEJ DYSKUSJI, NIE MASZ DOSC ODWAGI ZEBY BRONIC SWEGO ZDANIA?
  Ewidentny, w twoim powyzszym tekscie, jak i w innych, pelno niejasnego, metaforycznego jezyka, np. "świadome wspieranie okupanta w moich oczach ... gadzinówki Hajdarowicza zwanej Uważam Rze... albo paskudnymi oportunistami, lecącymi do padliny ostatniej wielkonakładowej prawicowej prasy ... czułem nieprzyjemny zapach, gdy czytałem pokrętne próby bronienia Pińskiego przez ŁŁ za jego publicystyczną prostytucję ... Dzisiaj jednak wietrzenie atmosfery i psikanie dezodorantem nie wystarczy," itd.

  Co konkretnie masz na mysli w tych i podobnych oswiadczeniach (np. w pochodzacym z czasow okupacji niemieckiej "Tylko swinie siedza w kinie")?

  Kto jest tym "swiadomie" wspieranym "okupantem," i dlaczego? Dlaczego konkretnie Uwazam Rze Pinskiego to niby "gadzinowka Hajdarowicza"? Kim konkretnie sa ci domniemani "paskudni oportunisci" lecacy "do padliny"? Co to konkretnie takiego ten "nieprzyjemny zapach", ktory rzekomo czules, i co to konkretnie jest ta domniemana "publicystyczna prostytucja" Pinskiego? Co konkretnie rozumiesz przez to "wietrzenie atmosfery i psikanie dezodorantem"? A kogo konkretnie rozumiesz przez te "swinie" co tylko siedza w kinie?

  Choc wydajesz sie byc przekonany, ze dyskutujesz na tym forum, osobiscie nie zauwazylem zadnego powaznego tu dyskutowania z twojej strony, a glownie nieprzemyslane odzywki w stylu jak powyzej.

  Moze zatem nieslusznie redakcja NE promowala cie w "eksponowanych okienkach"? (Pochlebia ci, podnosi ci poczucie wlasnej wartosci, ze byles tak "eksponowany," czyz nie tak?)

  RE: Od kiedy zacząłem się w sposób wyraźny i co ważne krytyczny wypowiadać nt. kursu Kaczyńskiego względem narodowców, doznałem jak można się było spodziewać krytyki ze strony moich znajomych – z sieci i życia.

  --- Znaczy, ze powodem twego odejscia jest naprawde nie to, ze Lazarz pisze w pismie Pinskiego, tylko to, ze twoi znajomi krytykuja cie za krytyke Kaczynskiego? Jesli tak, co by to o tobie swiadczylo? Czy nie to, ze boisz sie bronic swojej opinii, czyli jestes tchorzem i oportunista?

  Czy w ogole jestes pewien slusznosci swoich pogladow, czy nie? A moze krytykujesz dzis Kaczora nie z powodu jego rzeczywistych nagannych czynow, tylko dlatego, ze krytykowanie go jest dzis w Polsce bezpieczne i mile widziane przez peocko-komunistyczny establiszment?

  Szkoda, ze odchodzisz, zamiast spierac sie, dyskutowac, bronic wlasnego zdania, wlasnej wolnosci wypowiedzi. Gdybys to robil, moze byloby to dobre dla twego rozwoju, wzmocniloby twoj charakter, nauczyloby cie normalnego, rzeczowego, nie grafomanskiego, pisania?

  Nowy Ekran to, zdaje sie, jedyne forum w Polsce (i jedno z nielicznych NA SWIECIE), gdzie takie wolne i swobodne dyskutowanie jest mozliwe.

  Ale jesli zdecydowales sie (czy inni za ciebie zdecydowali), ze odchodzisz, to, mysle, ze Nowy Ekran to wytrzyma. Przyjda tu inni blogerzy. Przyjda napewno, mimo oczerniania tego portalu przez roznych.

  Rowniez przez ciebie.
 • @R.Zaleski 16:26:53
  Bierz się za pióro i napisz coś cool (proponuję analizę ruchów wolnościowych w Rosji), może wezmą. Każdy powinien spróbować.

  W GW też, byle było to co zostało napisane.
 • @Ewidentny Oszust
  Szkoda.
 • @Prezydent RzBiK 16:47:31
  To się POPRAW! Trochę POKORY nie zaszkodzi. Uważam, że każdemu należy dać szansę. Będę Cię bacznie obserwować!
 • @Rebeliantka 16:53:19
  Kapitalne teksty o JOW: zrób resumee i go on. Może wezmą. Jesteś wiarygodną osobą.
 • @leoparda 17:01:39
  Jak sobie sam szansy nie dam, to nikt mi jej nie da.

  A Statut NSZZ przypomina Konstytucję RzBiK (zorientowałem się post factum). Zapraszam do lektury dostępnych omówień pierwszych art. Konstytucji RzBiK:

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany
 • @zadziwiony 15:39:54
  "..to dlaczego tak chętnie.."

  Nie wiem! Nie jestem członkiem PiSu ani jego władz, nie mam pojęcia jaka jest ich strategia polityczna, ale obserwując scenę polityczną w POlsce nie widzę innej opozycji i realnej siły, która mogłaby zmienić układ polityczny w POlsce inne partyjki i kanapy realnie nie mają żadnych, ale to absolutnie żadnych szans na zmiany w POlsce w pojedynkę i niestety w chwili obecnej szkodzą Polsce / POlsce pomagają/ i dopóki nie tego zrozumieją będziemy mieli stan permanentnej obstrukcji na własne życzenie prawicowej strony sceny politycznej. Zadufanie w siebie i bufonada kanap i partyjek politycznych stwarza sytuację jak w filmie "Dzień świra" co wykorzystuje bezlitośnie propaganda, łżemediach jak już wielokrotnie pisałem nie jestem fanem PiSu, ale realistą i nie interesują mnie mżonki i bzdury oraz dobre chęci partyjek i kanapek spełniających rolę obsikiwaczy nogawek Kaczyńskiemu / wyżej nie sięgają / a wpisują się w rolę rozbijacką prawicy. Kaczyńskiego i jego PiS uwiarygadniają szaleńcze ataki merdiów i mendiów usiłujących mu przykleić jakąkolwiek "nieprawidłowość" czy aferę i co? Ano gówno nie ma na niego NIC!!! Oprocz śliny i gówna rzucanego przez rozszalałych z wściekłości i strachu dziennikurew i POlityków. Kolejny raz w historii zaślepeini Polacy dostaną takiego kopa w dupę że słychać będzie na całym świecie a wszystko to prze swoją głupotę i nie dopuszczanie do siebie myśli że ktoś inny prócz nich chce w POlsce3 wprowadzić NORMALNOŚĆ !! To jest największa przykrość jaka mnie jako Polaka spotyka, ale niestety nie mam na to wpływu i z bólem w sercu mogę się tylko przyglądać jak nieodpowiedzialne działania gubią moją ojczyznę, ale może po kolejnych 200 latach niewoli powstanie w POlsce klasa polityczna która zrozumie jak wielki przodkowie POpełnili błąd, ja już tego nie doczekam i to najbardziej boli. Pzdr
 • Ewidentny Oszust
  Nie wiem. Jestes oblatany to powinienes wiedziec o co chodzi. Od dziewięćdziesiątkach mowie, ze jak kupuja zeby zamknac, to nie koncentrowac sie na tym, aby nie kupili, bo to sie nie da, tylko za te pieniadze zbudowac feniksa.
  To sie nie dzialo. Z tym Rzepem jest tak samo. Wiesz, tak samo jak ja po co go kupili. Zeby rozmontowac.
  Z innej strony, ten sam problem - ile trzeba polozyc za powiedzmy 10% poparcia, albo zeby zapobiec utracie 10%? Z opcja w tle na 30?
  No to taniej wychodzi kupic ten caly pierdolnik i go zdolowac, nie?

  O ile ludzie jeszcze kupowali z tym Hajdarowiczem i goracymi zapowiedziami, ze red jest niezalezna i wogole nic sie nie stalo, to po posunieciu Lisickiego (mimo,z wielu go nie lubilo) sprzedaz spadla. Co by tu zrobic, aby proces przyspieszyc? - Pinski!
  Wielu go serdecznie nie trawi, do tego ne, czyli WSI i jakie dossier! Juz kilka tematow domknal. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu, z bonusem w postaci absolutnej dyspozycyjnosci wzgledem przelozonych. Trudno niedocenic takiej sposobnosci.
  W tym momencie sprzedaz leci na ryj.
  Nowa "redakcja" nie koncentruje sie na udowodnieniu czytelnikowi, ze co prawda drzwi sie nie zamykaja w firmie(taka rotacja), ale pismo to stare dobre Urze, ze swoja niezmienna linia.
  Nie, nic takiego! To jest najlepszy moment, aby Urze pokazalo nowe oblicze, i nowe porzadki! xD

  Znam cztery osoby, ktore kupowaly Urze reguralnie. Teraz zadna..
  Pewnie Hajdarowicz ma obliczony nowiuski target i interes zacznie banglac jak nigdy!
  Ta, jasne. Niech zamelduja koniowi. Kon ma duzy leb, to mu sie to pomiesci..

  PS
  Pytanie prywatne: Gdybys byl dziennikarzem, albo osoba aspirujaca aby sobie z tego pozyc, bo nic innego oprocz pieprzenia i pisania nie umiesz, to jak bys to zrobil, nie dotykajac wiodacych tytulow?
  Bogato sie ozenisz?

  Masz prawo do krytyki nawet duzo bardziej brutalnej bedac ewidentnym oszustem, ale z tym odchodzniem to nie wiem.
 • @Torin 17:35:32 SZCZYT DEMONTAZU? :)
  RE: Wiesz, tak samo jak ja po co go kupili. Zeby rozmontowac.

  --- Masz na mysli, ze Hajdarowicz kupil Rzope, za ciezka kase, zeby ja zlikwidowac, czyli stracic te kase? Czy nie latwiej, i racjonalniej, byloby mu zlikwidowac Rzope przez zamkniecie jej?
 • @night rat 17:51:41
  Z tego jeden wniosek, chcesz być opozycjonistą do systemu? Stwórz sobie warsztat pracy który zapewni Ci chlebek, a potem bierz się za politykę. W przeciwnym wypadku sprzedaż się prędzej czy później i robisz z siebie bałwana. Możemy więc każdy zająć się swoimi sprawami, bo już do końca świata będziemy żyli w orwelowskiej rzeczywistości. http://spartakus.nowyekran.pl/post/84430,polska-a-d-2015
 • @Pan Marky 17:59:03
  a może to transakcja wiązana z władzą?
 • @zadziwiony 18:22:58
  RE: a może to transakcja wiązana z władzą?

  --- Co jest moze to transakcja - odejscie Ewidentnego czy kupno Rzopy przez Hajdarowicza?

  Jesli to ostatnie, czy naprawde wladza i Hajdarowicz marnowaliby ciezkie miliony na sprzedaz a nastepnie stopniowa likwidacje Rzopy? Jakie by z tego mieli realne korzysci? Jakie korzysci mialaby "wladza"? Czy Rzopa naprawde tak bardzo jej zagrazala, i czy jej brak naprawde by "wladzy" tak bardzo pomogl? A jakie korzysci mialby Hajdarowicz?
 • @Pan Marky 18:35:05
  Tak na prawdę, to wiemy, że nic nie wiemy.
  Pozostaje wierzyć astrologowi http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EXxhlccN8vg#!
 • @circ 13:36:20
  Ale RM też promuje nieelity a nawet zdrajców - niestety (psłowie za TL).
  Chociaz wiem ze RM robi równiez wiele dobrego - nie czepiam sie więc aż tak bardzo.
 • @zadziwiony 15:39:54
  Nie stawiaj pytań, bo odpowiedź jest prosta. Gdyby nie byli malowaną opozycją to by musieli się sporo napracować a tak maja swoje wpływy i krzywda sie im nie stanie.
 • @leoparda 16:18:33
  Ja też dostrzegam u Carcaja pęknięcie tożsamości. On to zapewne uznaje za wyjątkowość własnej roli i niech to już tak zostanie.
  Włączyłem się, bo poczułem się zobowiązany Pani otwartością, świadczoną jak czuję, pro publico bono.
 • @Andrzej Madej 08:10:09
  Andrzeju, a ty za pióro nie chwytasz. Miałbyś dintojrę w Krakówku, gdyś opublikował coś w URze?
 • @Prezydent RzBiK 10:58:45
  =="Święty Jerzy zabija smoka"dziennikarzowi śledczemu Cezaremu Gmyzowi.Okolicznościową laudację na cześć Cezarego Gmyza,wygłosił poseł Andrzej Duda.==

  Zastanawiam się, czy to "na cześć" to kpina, czy głupota?

  Tzw. św. Jerzy walczący ze smokiem jest postacia fikcyjną, tak jak postacią fikcyjną jest Myszka Miki.
  Tak więc wręczenie komuś ikony tzw. św. Jerzego walczącego ze smokiem, to jak wręczenie ikony Myszki Miki walczącej z kotem Dżinksem.

  Pogański kraj, pogańskie obyczaje!
 • @Ewidentny Oszust 11:04:27
  Nie oszukujesz tym razem?!...
  Owocnych publikacji i pociągnięcia innych, gdzie indziej, ale w tą samą stronę... w stronę silnej i niezależnej od skurwiałych jurgieltników Rzeczpospolitej, tej w koronie - dwojga, a nawet wielu Narodów.
  Ukłony.
 • @Avern 14:38:25
  Ukłony.
 • @Pan Marky 17:59:03
  "Czy nie latwiej, i racjonalniej, byloby mu zlikwidowac Rzope przez zamkniecie jej?"
  Zdecydowanie nie latwiej. To sie tak nie odbywa. To nie jest stan wojenny i pacyfikacja kopalni wujek.

  Juz o tej ciezkiej kasie pisalem. Ile kosztuje 10% w wyborach? Gdy odpowiesz sobie na to pytanie okaze sie, ze zakup najpoczytniejszego i opiniotworczego tygodnika, ktorego sie nie kontroluje i moze nabruxdzic wychodzi niedrogo..
  I nie moga go kilnac na drugi dzien, bo sprawy stalyby sie zbyt oczywiste. Na dobra sprawe wystarczy juz wybic mu zeby. Jesli sie utrzyma jako jakas Gala, czy Niedowiary to nawet lepiej. Wyjdzie taniej. Jak przy tym padnie - no coz.. przeciez sie staralismy i robilismy co naszej mocy, aby nie padl..

  Przeciez tego typu przejec i prywatyzacji masz bez liku, niekoniecznie prasowych, czy politycznych. To stary schemat.

  Moim zdanim cala ekipa powinna sie zebrac i za ta kase postawic "Rze powiadam", czy cos takiego. To nie jest latwo oczywiscie. Najwazniejsze przy tym utrzymac poziom i dokonac transferu wiernych. Tylko w takim przypadku investory beda cierpiec i lizac rany, bo caly myk psu na bude.
 • @Andrzej Madej 08:10:09
  Ta "wyjątkowość" nawet mnie, spokojną osobę zdenerwowała i dlatego napisałam co o tym myślę. Czas pokaże co będzie dalej. pzdr
 • @von Finov 13:11:49
  To oczywiście mega głupota.
 • @Łażący Łazarz 11:51:54
  "A wiesz dlaczego tak jest? Bo mądrzy ludzie wykorzystują wszelkie kanały by docierać z treściami do społeczeństwa, zwłaszcza tej części najbardziej otumanionej lub tej biernej. Innym rozwiązaniem jest tylko zamkniecie się w getcie i pisanie dla garsteczki swoich. Decydując się na brak wpływu na cokolwiek. To pozbawienie społeczeństwa dostepu do prawdy i oddanie pola wszelkiej propagandzie. Weź pod uwagę, że nawet takie wSieci czy GP musi się dogadać z Kolporterem prowadzonym przez bandę TW i Ruchem, który jest cholernie reżimowy - dając im zarobić ;-)"

  No nareszcie ktoś wyjął mi z ust argumenty dla ewidentnego oszusta. Mam nadzieje, ze zrozumie intencje. Zamykanie się w gettcie samych swoich, drugiej Polski nie zbudujemy. Są olbrzymie obszary do przekopania w zakresie poszerzania świadomości naszych współobywateli.

  Nie każdy jest taki lotny jak ewidentny oszust, nie każdy czyta Nowy Ekran, a nawet inne blogi, otwierające oczy uśpionym owieczkom. Trzeba wyjść im naprzeciw, każdy wedle swoich możliwości oraz predyspozycji intelektualnych.

  Mam nadzieję, że ewidentny oszust oprzytomnieje i zrozumie, że kamień w miejscu obrasta. Ma zapewne swoich wiernych czytelników, których swoją decyzją rozczaruje. A przecież ma dobre i celne niekiedy artykuły, choć nie we wszystkim się z nim zgadzam, to szanuję jego wkład w blogerską brać.
 • @Łażący Łazarz 11:51:54
  "Bo mądrzy ludzie wykorzystują wszelkie kanały by docierać z treściami do społeczeństwa, zwłaszcza tej części najbardziej otumanionej lub tej biernej"

  >>> wzruszająca argumentacja :) ..a kasa nie ma przy tym znaczenia ? ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31